Sport

2019.07.28. 23:37

Tour de France - Bernal első kolumbiaiként nyerte meg a francia körversenyt

Egan Bernal első kolumbiaiként nyerte meg a Tour de France országúti kerékpáros körversenyt.

Az Ineos versenyzője pályafutása első háromhetes körversenyén diadalmaskodott 22 évesen és 196 naposan, ezzel ő minden idők harmadik legfiatalabb győztese.

Fotó: MTI/EPA pool/Julien De Rosa

Mögötte összetettben másodikként csapattársa, a tavalyi győztes brit Geraint Thomas zárt, míg harmadik a holland Steven Kruijswijk lett.

Bernal a legjobb fiatalt illető fehér trikót is megnyerte a 106. francia körversenyen, míg a francia Romain Bardet érdemelte ki a legjobb hegyimenőnek járó pöttyös trikót. A sprinterek pontversenyének győztese pedig Peter Sagan lett, aki rekordot jelentő hetedik alkalommal szerezte meg a zöld trikót.

A vasárnapi záróetapon - amelyen szokás szerint már csak "ünnepeltek" a versenyzők - Caleb Ewan bizonyult leggyorsabbnak a sprintbefutóban a Champs-Élysées-n.