2019. 03. 24. vasárnap - Gábor, Karina 4°C | 20°C Még több cikk.

Vereség, ami nem fáj a MOL-Pick Szegednek

Vereség, ami nem fáj a MOL-Pick SzegednekA védkezés döntő lehet. Thiagus Petrus (jobbra) ebben a műfajban a világ egyik legjobbja. Fotó: Karnok Csaba
13-9-es félidő után 24-22-es vereséget szenvedett a MOL-Pick Szeged a Veszprém otthonában. Ez a vereség most nem fáj, mert ha a Szeged a hátralévő meccseit megnyeri, akkor az alapszakasz végén az első helyen végezhet.
Telekom Veszprém-MOL-Pick Szeged 24-22 (13-9)
K&H férfi kézilabda liga, 21. forduló, Veszprém Aréna, 5000 néző. Vezette: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki.
Veszprém: Mikler - Marguc 3, Nagy L. 3, Lékai 3, Sulic 4, Ilics 3/1, Ugalde 1. Csere: Alilovic (kapus), Schuch, Terzic, Gulyás, Palmarsson 3, Nilsson 1, Gajic 2/2. C. Rodriquez Vezetőedző: Javier Sabate.
MOL-Pick Szeged: Sierra - Skube 2, Källman 3, Thiagus Petrus, Blazevic, Gaber, Gorbok 1. Csere: Sostaric 3, Balogh 6/3, Bodó, Bánhidi 3, Buntic, Obranovic 3, Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 4, ill. 6 perc.
Hétméteres: 5/3, ill. 2/2.

13-9-es félidő után 24-22-es vereséget szenvedett a MOL-Pick Szeged a Veszprém otthonában. Ez a vereség most nem fáj, mert ha a Szeged a hátralévő meccseit megnyeri, akkor az alapszakasz végén az első helyen végezhet. A második félidőben nagyot küzdött a Pastor-csapat, többször si esélye volt arra, hogy átvegye a vezetést, megszerezze első győzelmét a Veszprém Arénában. A lefújás után a 250 fős szegedi tábor ünnepelte a fiúket.

60. perc: Palmarsson, 24-22. Ez a végeredmény, de ez nem fáj!
59. perc: Időt kér a Szeged. 1 perc 50 másodperc van hátra. Marguc 2 perc, Baloghot ütötte fejen. Mikler véd.
58. perc: Buntic ziccerben ront. Hazai hetes, Thiagus Petrus 2 perc. Gajic, 23-22.
57. perc: Mikler véd. Eladja a labdát a Veszprém.
56. perc: Szegedi blokkról mellé. Palmarrson mellé.
55. perc: Kőkemény csata bent.
54. perc: Skube, ismét, 22-22.
53. perc: Remek védekezés, Palmarsson tört be, 22-21. 65 másodpercig támadott a Veszprém.
52. perc: Skube talpról, 21-21. Időt kér a Veszprém.
51. perc: Palmarsson, 21-20.
50. perc: Sierra véd ismét. Alilovic véd.
49. perc: Källman a szélről, 20-20.
48. perc: Bánhidi hetest harcol ki, Terzic 2 perc. Balogh, 19-19. Nagy fordul be, 20-19.
47. perc: SIERRA! Újabb ziccert véd.
46. perc: Sierra lábbal, Källman 19-18.
45. perc: Obranovic, szakad a háló, 19-17. Belemenés ott, belemenés itt.
44. perc: Nilsson, 19-16.
43. perc: Mikler véd, Skube labdát szerzett. Bánhidi, 18-16.
42. perc: Hazai hetes, jogos, Obranovic 2 perc, nem jogos. Gajic, 18-15.
41. perc: Obranovic, micsoda löket, 17-15. Sierra Nagy ziccerét védi, marad a labda a Veszprémnél.
40. perc: Marguc, 17-14.
39. perc: SIERRA! Kétszer is bravúrral véd. Balogh mellé, kár érte.
38. perc: Lékai, elküld mindenkit, 16-13. Buntic 2 perc.Balogh is elküld mindenkit, 16-14.
37. perc: Ilics belemegy, majd Obranovic is.
36. perc: Nagy mellé, Obranovic a kapuba, 15-13.
35. perc: Remek akció, Bánhidi okosan, 15-12.
34. perc: Nagy, 15-11.
33. perc: Balogh Mikler lábai között, 14-11.
32. perc:Ilics, a kapufa is segít, 14-10.
31. perc: A Pick kezd. Bánhidi préseli be, 13-10.

Nagy gond még nincs, egyetlen komoly holtpontja volt a Szegednek, ekkor 6 góllal lépett el a hazai csapat, főként azért,mert könnyű gólokat szerzett, támadásban elhibázta a lövéseket a MOL-Pick. A hajrában volt esély arra, hogy még szorosabb legyen az eredmény.

30. perc: Időt kér a Veszprém.Nilsson, 13-9. Ez a félidei eredmény.
29. perc: Buntic emelkedik, 12-9.
28. perc: Gulyás a vonalon fut át. Mehet a Szeged.
27. perc: Skube harcol ki hetest. Balogh, 12-8.
26. perc: Gulyás ellépi.
25. perc: Källman, 12-7.
24. perc: Obranovic mellé.Sulic, 12-6.
23. perc: Marguc a szélről, 11-6.
22. perc: Sulic szabálytalan zárás. Hazai blokk, Sostaric, 10-6.
21. perc: Sostaric repül, 10-5.
20. perc: Skube mellé, Sulic indul, 10-4.
19. perc: Bodó a szélről, Mikler, Sulic üresen, 9-4.
18. perc: Hazai hetes. Marguc, SIERRA!!!!
17. perc: Bodó sokkal fölé. Lékai nem, 8-4. Buntic, Mikler lazán véd.
16. perc: Sierra lábbal. Eddig parádés.
15. perc: Három új ember a Szegednél. Bodó, Bánhidi és Buntic. Sostaric beállóból, végre egy remek akció, 7-4.
14. perc: Gorbok lő, Mikler könnyedén. Ugalde fut be, 7-3. Időt kér a Szeged.
13. perc: Sulic belemegy.
12. perc: Gorbok ront, Sierra ziccert véd.
11. perc: Mikler kétszer is véd. Marguc a szélről, 6-3.
10. perc: Sulic üresen, Sierra véd. Sierra ismét parádésan.
9. perc: Gorbok rossz passz.
8. perc. Balogh sokkal mellé. Nagy viszont nem, 5-3.
7. perc: Hazai hetes. Blazevic reklamál, szerinte Ilics ötöt lépet. Sierra véd, a kipattanót Ilics bevágja, 4-3.
6. perc: Ilics lő, Sierra! Gaber hetest harcol ki. Balogh, 3-3.
5. perc: Lékai a szélről, 3-1. Balogh villan, 3-2.
4. perc: Gorbok lövését védte Mikler.
3. perc: Balogh tört be, Mikler véd.A másik oldalon Sierra is.
2. perc: Gorbok-bomba, 1-1. Sulic beállóból, 2-1.
1. perc: A Veszprém kezd. Hazai hetes. Ilics, 1-0.

És akkor túl a bemutatáson, kezdődjön a rangadó.

16.48: Mindkét csapat az öltözőben.

16.42: Lassan megtelik az Aréna. Már javában csatázik egymással a két szurkolótábor.

16.26: A két rivális már a küzdőtéren. Melegít mindkét csapat. Egyre több szegedi a lelátón. Először téves jegyzőkönyvet kaptunk, abban nem szerepelt Zubai Szabolcs neve, ezt javították, így a csapatkapitány vezette ki csapatát a pályára.

16.12: Mindkét csapat az öltözőben. Hazai oldalon nincs a keretben Ancsin és Kopljar.

Hamarosan kezdődik a rangadó az Arénában.

15.55: Üdvözlünk mindenki Veszprémből, bő egy óra és kezdődik a rangadó. Nagy a csend egyelőre, de hamarosan ez megváltozik, telt ház lesz a magyar derbin. A MOL-Pick Szeged 15.30-kor érkezett meg, a csapat Balatonalmádiban töltötte az éjszakát.

Pedro, a MOL-Pick Szeged jobbszélsője Szergej Gorbok nyakába ugrott péntek délelőtt az újszegedi sportcsarnokban. Ezt a jelenetet ma mindenki szívesen látná úgy 18.30 körül a Veszprém Aréna küzdőterén is. A két játékos azért volt ennyire boldog, mert nem mindennapi lábtengócsatában legyőzte a Sierra–Källman párost.

A játék fontos eleme egy-egy edzésnek. A jó hangulat mindenkire jellemző volt az utolsó szegedi foglalkozáson. Amikor pedig már a komolyságra, a figyelemre volt szükség, akkor minden szegedi kézilabdás koncentrált, figyelte Pastor mester utasításait.

Még szép! Mondhatják erre, hiszen ma 17 órakor következik az a meccs, amit minden kézilabdabarát nagyon vár: a Veszprém–Szeged csúcsderbi.

A bajnoki címvédőt – parádés meccsen, remek játékkal nyert az ősszel a MOL-Pick 26–23-ra – fűti a visszavágás vágya, erről az egykori szegedi kedvenc, Mikler Roland is nyilatkozott a helyi napilapnak. A válogatott kapus úgy jellemezte a mai találkozót, hogy a gigászok csatája. A Veszprém kulcsemberét is meglepte, hogy a nagy rivális ilyen gyorsan összeállt, masszív és jó játékra képes.

Bizony, ma elkel mindenből az extra. A kapuban kell olyan produkció, ami erőt ad a védelemnek, ha pedig ez hatékonyan működik, akkor lehet könnyű gólokat szerezni.

Komoly kihívás előtt áll a Szeged, a tét az alapszakasz- elsőség. 250 szegedi szurkoló kíséri el a csapatot, tehát buzdításban nem lesz hiány.

A rangadót az M4 Sport TV élőben adja, a delmagyar.hu szöveges online tudósításban számol be.

Történelmi siker

A MOL-Pick Szeged utoljára 2002. február 22-én nyert rendes játék- időben – 2007-ben, amikor bajnok lett, hetesekkel diadalmaskodott – a Veszprém otthonában.
Fotex KC Veszprém–Pick Szeged 25–28 (14–13)
Veszprém, 3000 néző. Vezette: Oláh, Szelecz.
Fotex: Sterbik – Dzomba 3, Goluza 2, ÉLES 5/2, ZSIGMOND 4, Díaz 3, Pásztor 3. Csere: Fazekas (kapus), Gál, Csoknyai, Pérez 5, Tóth, Iváncsik G. Edző: Zdravko Zovko.
Pick: Puljezevics – BERTA 2, Laluska 1, MEZEI 4, MATICS 5, Buday 4/1, Eklemovics 4. Csere: Perger (kapus), KOTORMÁN 6, Ilyés, Bajusz 2/1, Doros. Edző: Dragan Djukics.
Hétméteres: 2/2, ill. 3/2.
Kiállítás: 12, ill. 4 perc.

SZEOL SC: egyre csak fogy a remény

A labdarúgó NB II hétközi fordulójában a Szolnok vendégeként 2-1-es vereséget szenvedett a SZEOL SC. Tovább olvasom