2018. 12. 12. szerda - Gabriella 0°C | 5°C Még több cikk.

Vereséggel zárták a szezont: Szedeák-Kaposvár 65-78 - fotók

A szezon utolsó mérkőzését játszotta a Naturtex-SZTE-Szedeák férfi kosárlabdacsapata, amely kikapott a Kaposvártól az újszegedi sportcsarnokban.
Naturtex-SZTE-Szedeák-Kaposvár 65-78 (16-16, 18-21, 11-20, 20-21)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, középszakasz, középház, 10. (utolsó) forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Benczur, Pozsonyi, Balogh.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Boltics 4, Vágvölgyi 5, WIRTH12/3, Kovács Á. 4, Sulovics 4. Csere: Révész 6, MIKE 11/3, Kerpel-Fronius G. 6, Bonifert B. 7/3, Goldring, Mayer, KOVÁCS J. 6. Megbízott edző: Kiss Zsolt.
Kaposvár: DUNN 15/3, Tóth P. 3/3, Baki 4, IVOSEV 18, Spica 12. Csere: GIBBS 14/6, Hock 2, Blaskovits, Filipovity P. 3, Bogdán 3, Kocsis 4. Vezetőedző: Fekete Ádám.

Kiss Zsolt: - Ennyivel mindenképp jobb volt a Kaposvár, gratulálok nekik. Az első félidőben még tudtuk tartani a lépést, akkor a lepattanózásban is döntetlenre álltunk, utána viszont sok támadólepattanót szereztek a vendégek, ami elég volt ahhoz, hogy eldöntsék a meccset. Büszke vagyok a csapatra, egyrészt meg a sok nehezítő körülmény ellenére is felvettük a kesztyűt, másrészt pedig a problémáinkat figyelembe véve az idei szereplés és a tizedik hely is jó eredménynek számít.

Kovács József: - Három kezdőjátékosunk hiányában megtettük, amit lehetett. Aki pályára került, az élet a lehetőséggel, helyt álltunk a találkozón. Megérdemelten nyertek a vendégek.

IV. negyed (65-78)

Ivosev hat pontja után időt kérnek a hazaiak 45-63-nál. Bonifert Bendegúz hármasa hibátlan 48-64. A hazaiaknál jelenleg öt kopasz, Bonifert, Mike, Révész, Goldring és Vágvölgyi van a pályán. Remekül futott be a palánk alá Mike János, a dobása is hibátlan volt 50-69. Mintaszerű szegedi lerohanás végén Bonifert a befejezőember 52-69. Bogdán büntetőből, Gibbs mezőnyből talál be, közte húsz 52-72. Ritka pillanat az NB I A csoportjában: mind a tíz, pályán lévő játékos magyar. Révész zsákol, Kerpel-Fronius büntetői is bent 58-74. Kovács József büntetpi bent 60-74. Közben Pakson az Atomerőmű legyőzte a Zalaegerszeget, így bejutott a nyolc közé. A Kaposvárnak így nem sokat ér a mai sikere. Révész büntetője bent 61-76. Kovács József duplája is 63-76. Meg még egy tőle, 65-78 a vége. A Szedeák tizedik lett az NB I A csoportjában. Legközelebb októberben játszik tétmeccset az együttes.

III. negyed (45-57)

Spica kosarával indul a harmadik negyed 34-39. Wirth betalál, de Dunn is. Spica büntetőivel  36-45 áll az eredményjelzőn. Sulovics közelije bent 38-45. Nincsenek sokan a csarnokban, de ez nem is csoda ilyen remek időben, egy tét nélküli meccs esetén. Kora délután a MOL-PICK-Szeged kézilabdacsapata is itt játszott, méghozzá a Veszprém ellen, arról a derbiről itt olvashatnak. Spica veri meg közben Kerpel-Froniust 40-47. A hazaiaknál még senki nincs tíz pont fölött, a vendégeknél hárman is ott járnak. Wirth egy büntetőt dob be, Filipovity kettőt, közte tíz 41-51. Wirth hármasa behullik, majd a büntetője is jó kicsivel később 45-54. Dunn hármasával 45-57 a negyed vége.
Vereséggel zárták a szezont: Naturtex-SZTE-Szedeák-Kaposvár 65-78. Fotó: Török János (galéria)

II. negyed (34-37)

Wirth hármasa lejön. Mike János hármasa viszont bent, remek 19-16. Dunn, majd Gibbs, vezetnek a vendégek 19-21. Baki duplája, majd Gibbs hármasa is jó, időt kér Kiss Zsolt 19-26. Mike közelije bent 21-26. Ivosev a palánk alatt nem hibázik 21-28. Révésztől jó a kosár és a büntető is, Vágvölgyi is belejön 26-31. Időt kér a vendégcsapat. Bonifert Bendegúz száll be a padról. Dunn eredményes, majd Bonifert büntetőzik jól 28-33. Két és fél perc van hátra a negyedből. Mike közelije bent, hét pontjával a Szedeák saját nevelésű játékosa a legeredményesebb a hazai oldalon 32-35. Kerpel-Fronius, majd Ivosev büntetőzik jól. Mike dobása ismét a gyűrűben landol 34-37. Félidő.

I. negyed (16-16)

Kovács Ádám dobja az első szegedi kosarat 2-2. Boltics, majd Sulovics, vezetünk 6-4. Kiss Zsolt állva meccsel, a lelátón felesége és kisfia, Marci szurkol neki. Meg persze a csapatnak is. Megint Kovács Ádám 8-6. Érdekesség egyébként, hogy a Szedeáknál fodrász járt a héten: a meccskeretből az U20-as bajnokcsapat majd az összes tagja kopaszra nyíratta a fejét. Így aztán picit nehéz megkülönböztetni Vágvölgyi Ákost, Révész Ádámot, Mike Jánost, Kerpel-Fronius Gáspárt, Bonifert Bendegúzt, Goldring Bencét és Mayer Ákost. A csapatkapitány, a sérülése miatt a kispadon csak civilben ülő Andrija Csirics is kopasz, ám más ok miatt, ő már éppen nem fért be az U20-as együttesbe... Amíg ezt leírtuk, a hazaiak 13-8-ra megléptek. Sulovics büntetői kimaradnak, a kaposvári kosarakkal így a 8. perc végén 14-12. Boltics közelijére Baki felel 16-14. Spica maradt teljesen egyedül 16-16. Vége a negyednek.

17.58: az eltiltott Andjelko Mandics vezetőedző a lelátón, Kardos Péter elnök társaságában nézi az összecsapást.

2016. július 18.: A Szedeák legendás kosárlabdázója, a paksi mezben háromszoros bajnok és kupagyőztes Kiss Zsolt bejelenti visszavonulását, és edzői karrierbe kezd.

2017. június 13.: Kinevezik Andjelko Mandics vezetőedző segítőjének, emellett rábízzák az U20-as csapat irányítását.

2018. április 22.: A Kolti becenevű szakember megnyeri az U20-as bajnokságot a Szedeákkal, ez a klub utánpótlásának valaha volt legnagyobb sikere.

2018. május 12.: Kiss Zsolt először meccsel vezetőedző- ként az NB I A csoportjában.

– Valóban gyorsan történnek a dolgok – mondta lapunknak Kiss Zsolt, aki Mandics egymeccses eltiltása miatt kapta meg a vezetőedzői szerepet a ma 18 órakor kezdődő, Kaposvár elleni hazai meccsen. Mandicsot egy hete, az Atomerőmű elleni vereség során küldték el a kispadról a játékvezetők. A középszakasz középházát a tizedik helyen befejező Szedeáknak ez lesz az utolsó találkozója az NB I A csoportos szezonban.
Kiss Zsolt vezeti ma a Szedeákot. Fotó: Naturtex-SZTE-Szedeák/Faragó Imre
– Azért nem leszek egyedül, Simándi Árpi ezúttal is segít majd, ahogyan azt az U20-asoknál megszokhattam. Mivel ez egy új helyzet, Andjelko kérésére az egész héten én irányítottam edzéseket. Különlegességekre nem kell gondolni, egyszerűen többet beszéltem a fiúkkal, mint máskor.

Az U20-as bajnokcsapatot egy hete köszöntötték Szegeden – mindössze négy olyan játékos lép majd pályára a Kaposvár ellen (Boltics, Sulovics, Wirth, Kovács Ádám), aki nem volt részese ennek a sikernek.

– Nem sok ismeretlen arc lesz az időkéréseknél, az biztos, hiszen nyolc olyan kosárlabdázót nevezünk, akiket az utánpótlásmeccseken amúgy is irányítok. Örülök, hogy ennyi lehetőséget kapnak a szezonban, és annak is, hogy élni tudtak ezzel – fogalmazott Kiss, aki játékosként a pályán a nyugalom szobra volt, edzőszerepben azonban ez nincs mindig így.

– Bevallom, nehezebben viselem a feszültséget. A pályán a játékra koncentráltam, elvitte a figyelmemet a meccs, a kispadon ülve viszont ilyen szempontból tehetetlennek érzem magam. De igyekszem fegyelmezett lenni, ígérem – mondta viccesen.

Szegedi másodedzőnek lenni egyébként jó előjel: a tavaly ebben a pozícióban dolgozó Milenko Topics azóta már az Euroliga-csapat szerb Crvena zvezda vezetőedzője lett. Megkérdeztük Kiss Zsoltot, hogy vajon jövőre ő is az Euroligában edzősködik-e.

– Várom az ajánlatokat – tette hozzá nevetve.