2019. 04. 21. vasárnap - Konrád Még több cikk.

Visszavágott a SZEOL SC a Dabasnak, fejesgóllal döntött a Grosics-Akadémia - minden NB III-as eredmény itt!

A második félidőben akár több gólt is szerezhetett volna a SZEOL SC, amelynek azonban Gajág csúsztatott fejese is elégnek bizonyult az újabb három ponthoz. A Makó viszont fontos meccset vesztett. NB III-as eredmények itt!
Kevés lehetőséget hozott a SZEOL SC–Dabas mérkőzés első félideje, amit azonban elrontottak a szegediek az első 45 perc során, azt igyekeztek bepótolni a szünet után.

A fordulást követően ugyanis hamar meglett a vezetés, miután Kozics Barnabás szabadrúgását Gajág Gergő csúsztatta a hosszú sarokba. A gólt követően többet kockáztatott a Dabas, aminek köszönhetően sorra jöttek a szegedi helyzetek, Gajág egy újabb szabadrúgás után a keresztlécet találta el egy kipattanót követően.
A vendégek előtt egyetlen komolyabb helyzet adódott, a ráadás pillanataiban egy lecsorgót Molnár Péter lőtt fölé a tizenhatos előteréből. A SZEOL SC megérdemelten tartotta itthon a három pontot, és helyzetei alapján nagyobb arányú győzelmet is arathatott volna.

Halkó Pál (szakmai igazgató): – A szünet után egyértelmű fölényben játszottunk, és a pontatlanságok miatt nem lőttünk több gólt.

SZEOL SC–Dabas 1–0 (0–0)
Labdarúgó NB III, Közép csoport, 23. forduló. Szeged, SZVSE-stadion, 300 néző. Vezette: Antal Péter – közepesen (Kulcsár, Farkas).
SZEOL SC: Leindler 6 – Tomisics 6, Gajág 7, Gál 6, Grünvald 6 – Horváth P. 6 (Lévai, 68. –), Forró 6, Pócs 6 (Rácz, 88. –), Kozics 7 – Kalmár 6, Beretka 6 (Kéri, a szünetben – 7). Szakmai igazgató: Halkó Pál.
Dabas: Sebestyén - Molnár S., Molnár P., Csendes, Szántó (Sándli, 66.), Fitos, Balanescu, Crkvenjakov, Fritz, Földes, Eördögh. Edző: Erős Károly.
Gólszerző: Gajág (54.).
Sárga lap: Gajág (74.), ill. Eördögh (16.), Crkvenjakov (25.), Csendes (53.),
Molnár S. (80.).

Visszavágtak: SZEOL SC-Dabas 1-0. Fotó: Török János - GALÉRIA

Fejes döntött

Korán, már a kilencedik percben vezetést szerzett a Szeged-Grosics Akadémia a gyulai létesítményében a Kecskemét ellen. Egy szöglet után Popin Szása visszafejelte a labdát középre, amelyet Farkas Márk szintén fejjel bólintott a kapuba. A meccs elején beszorultak a vendégek, Farkas M. megint veszélyeztetett, de Kunsági védett – ahogy Andorka és Pászka próbálkozásánál is.

A szünet után bátrabb lett, és kijött a szorításból a Kecskemét, amely stílusos futballt mutatott be. Az utolsó húsz percben már állandóan a hazai térfélen pattogott a labda, ám a gólszerző vezette védelem jól tömörült, jól tartotta magát, és ki is húzta az egygólos sikerrel.

A Szeged-Grosics Akadémia ezzel megmaradt a tabella élén, és sorrendben harmadszor nyert 1–0-ra – összességében pedig hatodszor zárt ilyen különbségű győzelemmel.

Joao Janiero: – Olyan csapat ellen léptünk pályára, amely stílusosan játszotta a futballt, és az egyik legjobb rivális volt, amellyel eddig hazai pályán találkozhattunk. Nem volt túl sok gólszerzési lehetőség egyik oldalon sem, de nekünk volt öt komolyabb lehetőségünk, a Kecskemétnek ellenben talán ha egy. Tiszta mérkőzésen vagyunk túl, és aki kilátogatott, egy jó meccset láthatott.