2018. 12. 10. hétfő - Judit 2°C | 8°C Még több cikk.

Volán-pont, kilenc emberrel

A labdarúgó NB III Alföld csoport 15. fordulójában a két Csongrád megyei csapatnak egy pont jutott: a Tisza Volán SC bravúros döntetlent ért el Orosházán, a HFC pedig kétgólos vereséget szenvedett Százhalombattán.

Orosháza–Tisza Volán SC 1–1 (1–0)
Orosháza, 200 néző. Vezette: Tóth P.
Orosháza: Molnár – Szűcs, Futaki, Balogh (Gácsi), Szabó N. – Retek, Pardi (Juhász), Kerepeczki, Buza – Baranyai, Pálinkó (Lupsa). Edző: Kvasznovszky József.
Tisza Volán SC: Czirják – Búzási, Boldizsár, Vida, Grünvald (Mészáros) – Frank (Pénzváltó), Vágó – Vastag R., Huszárik, Végh (Pálfi) – Beretka. Edző: Buchholcz Gábor.
Gólszerzők: Baranyai, ill. Végh (11-esből).
Kiállítva: Baranyai, ill. Vida, Vágó.

A listavezető otthonában rendkívül értékes egy pontot szerzett a hősiesen küzdő szegedi csapat. Azért számít különösen bravúros eredménynek az 1–1, mert a vendégek a 41. perctől tíz, a 67.-től pedig kilenc emberrel futballoztak. Méghozzá jól, ragyogóan védekeztek, de a támadójátékról sem mondtak le. Sőt, az utolsó percben Beretka révén még a győzelmet is megszerezhették volna, de a támadó annyit várt, hogy beérték a védők.

Buchholcz Gábor: – Örülök a pontszerzésnek, dicséret illeti a csapatot hősies helytállásért. Bárcsak ilyen elánnal futballoztunk volna Vásárhelyen is. Érthetetlen számomra a játékvezető tevékenysége...

Jók: Buza, Szabó N., ill. Czirják (a mezőny legjobbja), Boldizsár, Végh, Pénzváltó.

Százhalombatta–HFC 2–0 (1–0)
Százhalombatta, 200 néző. Vezette: Susánszki.
Százhalombatta: Nagy E. – Szabó Z., Sontra (Szép), Gyurkovics, Sárdi (Gyurácz) – Fejős, Ribényi, Nagy G., Hegedűs Cs. – Bakó, Móra. Edző: Varga László.
HFC: Kovács K. – Török Á., Sipos, Huszár, Bakos Á. – Kökény, Czibere A. (Orovecz) – Nagy Á. (Antal K.), Keller (Mucsi), Rácz – Bata. Edző: Kandó Róbert.
Gólszerzők: Szabó Z., Hegedűs Cs.

Támadólag lépett fel a HFC, de miután már a 9. percben betalált a Százhalombatta, kicsit megzavarodtak a vendégek. El kellett telnie 20 percnek, hogy megnyugodjanak a vásárhelyiek. A fordulást követően majdnem felborult a pálya, olyan elánnal támadott a HFC, de a legnagyobb ziccereket is elhibázták a vendégek. A hazaiak pedig büntettek, tíz perccel a vége előtt egy kontratámadás végén végleg döntöttek a három pont sorsáról.

Kandó Róbert: – Amíg ilyen a helyzetkihasználásunk és néhány játékosom akarása, addig nem számíthatunk jobb eredményre.

Jók: Szabó Z., Hegedűs Cs., ill. Huszár, Kökény.