2019. 01. 18. péntek - Piroska 2°C | 7°C Még több cikk.

Kapusparádé: Valencia - Chelsea 1-1

Kiegyenlített első félidő után a kékek addig sorozták a Valencia kapuját, míg végül be nem vették. Kalou kezezése után büntetőből egyenlítettek a spanyolok.
Valencia - Chelsea 1-1 (0-0)
Labdarúgó Bajnokok Ligája, 2. játékhét, 2. játéknap, E csoport, Valencia
Vezeti: Rizzoli (olasz)
Gsz.: Soldado, ill. Lampard
Sárga lap: Victor Ruiz, Albelda, ill. Kalou, Malouda, A. Cole, Mata

VALENCIA: Diego Alves –  Miguel, Rami, Víctor Ruiz, Mathieu (Piatti) – Banega (Jonas), Albelda – P. Hernández (Feghouli), Canales, Alba – Soldado. Vezetőedző: Unai Emery

CHELSEA: P. Cech – Bosingwa, David Luiz, Terry, A. Cole – Ramires (Raul Meireles), Lampard (Kalou), Mikel – Mata, F. Torres (Anelka), Malouda. Menedzser: André Villas-Boas

Remek második félidőt játszott a két csapat, ahol a két kapus elképesztő bravúrokat mutatott be, így "csak" 1-1 lett a végeredmény.

Kitekintés: Végeredmények a 2. forduló 2. játéknapjáról: Zenit Szentpétervár - FC Porto 3-1, AC Milan - Plzen 2-0, Arsenal - Olympiakos 2-1, BATE - Barcelona 0-5, Leverkusen - Genk 2-0, Olympic Marseille - Borussia Dortmund 3-0, Shakhtar Donyeck - APOEL 1-1, Valencia - Chelsea 1-1.

94. perc: Szabadrúgáshoz jutott a Chelsea, a játékvezető azonban már nem engedte elvégezni azt. Mata és Ashley Cole mindezt számon kérte a játékvezetőn, aki sárga lappal díjazta a kérdést. Vége a mérkőzésnek.

93. perc: Malouda kapott sárgát, miután löktek rajta a tizenhatoson belül, és ő elesett, ám nem kapott büntetőt, ellenben Jordi Albának odarúgott.

91. perc: Soldado nem jól vette át az egyébként remek indítást, így nem tud kapura fordulni.

89. perc: Diego Alves megint góltól mentette meg a csapatát: remek Chelsea-összjáték után Anelka ugrott ki egyedül, de lövését a Valencia kapusa lábbal hárította.

87. perc: A büntetőt Soldado lőtt a kapu jobb oldalába, Cech balra vetődött. 1-1

86. perc: A szögletből büntető lett, Kalou kézzel ütötte el a labdát a tizenegyes ponton. Sárgát is kapott tettéért.

85. perc: Jonas tekerte rá 20 méterről a kapura a labdát, Cech bravúrral védett.

83. perc: Kalou Lampardot váltja, ez a meccs utolsó cseréje.

78. perc: Szép Chelsea támadás végén Malouda lőtt gyengén kapura: ez Diego Alvesnek nem volt kihívás.

76. perc: Cech ismét munkában: ezúttal Rami távoli lövését fogta magabiztosan.

75. perc: Feghouli távoli lövése egy védőt is érintett, de Cech így is hárítani tudta. Fél perccel később Piatti lő laposan kapu mellé.

73. perc: Sok csere történt. Torres helyére Anelka, illetve Pablo Hernández helyére Feghouli, Éver Banega helyére pedig Jonas érkezett.

72. perc: Piatti éles szögből lőtt, de Cech szögletre tolta a labdát.

70. perc: Kitekintés: Már két góllal vezet a Milan, és hárommal a Marseille.

67. perc: Raul Meireles érkezett Ramires helyére a Chelsea-nél.

66. perc: Cech az indokoltnál is bátrabban jött ki a kapujából, Soldado elvitte mellette a labdát, de középre adott beadását ki tudták vágni az angolok.

63. perc: Kitekintés: Már két góllal vezet az Olympic Marseille a Borussia ellen. Két perc alatt 1-1 gól esett a Donyeck-APOEL meccsen, mindkét kapuba jutott egy-egy gól.

61. perc: Soldado lábáról szedte le a tizenegyes pontnál a labdát Cech, pedig remek indítást kapott a Valencia támadója.

59. perc: Mathieu helyére Piatti érkezik a pályára.

57. perc: Van az a helyzet, ahol már Diego Alves is kevés: Lampard egyedül lőhetett kapura 12 méterről, a tehetetlen kapus mellett a kapu bal oldalába talált. 0-1

56. perc: Kitekintés: Vezet a Milan a Plzen ellen, a Barcelona pedig újabb találatával már 4-0-ra vezet a BATE ellen.

55. perc: Diego Alves most saját játékostársáról a kapu felé tartó labdát ütött ki.

54. perc: Két óráiási Chelsea-ziccer maradt ki. Először Ramires, aztán Torres lőhetett közelről a kapura úgy, hogy már csak a kapus állt velük szemben, de mindketten Diego Alvesbe lőtték a labdát.

51. perc: Bosingwa beadását Torres fejelte kapura, Diego Alves bravúrral védett. A túloldalon hasonló támadás végén marad le Soldado a labdáról.

48. perc: Albelda kapta a mérkőzés második sárga lapját, Maloudát állította meg szabálytalanul.

46. perc: Csere nem történt, a Chelsea kezdte a második félidőt.

45. perc: David Luis lökte el Mathieu-t, így veszélyes helyről, szinte a tizenhatos sarkáról lőhetett szabadrúgást a Valencia, Cech védett. Fél perccel később egy lapos bombát is hárított a kékek kapusa. Félidő.

42. perc: Az egy-egy elleni összecsapások végén rendszerint elterül az egyik fél a gyepen, az utóbbi percekben elég komoly színészi teljesítményt nyújtanak a játékosok, de a játékvezető rendre továbbot int.

39. perc: Kitekintés: már hárommal vezet a Barcelona.

38. perc: Megint a spanyol bal oldalról jött a támadás: Calanes lövését Cech kapta le a levegőből. Aztán Mathieu tűzelt kapura, pontosabban kapu fölé.

32. perc: Soldado kapott remek labdát, kár, hogy lesen...

30. perc: Kitekintés: az E csoport másik mérkőzésén Bender góljával vezet a Leverkusen a Genk ellen. A görög csapat szépít Londonban, így 2-1 az Arsenal-Olympiakos meccs.

27. perc: Újabb hátborzongató hibát úsznak meg a hazaiak: Malouda végül nem tudta jól beadni az eladott labdát.

25. perc: Jordi Alba éles szögből lőhetett Cech kapujára, az oldalhálót találta el.

23. perc: Kitekintés: pörögnek az események Európában. Az Arsenal már 2-0-ra vezet, három perc alatt lőtt két gólt a BATE Boriszov otthonában a Barcelona, az Olympic Marseille pedig Ayew góljával vezet a Borussia Dortmund ellen.

21. perc: Két percen belül másodszor rúghatott szögletet a Valencia, mindkétszer egy Chelsea-védőről pattant szögletre egy-egy kapura tartó lövés. Egyik szöglet sem volt igazán veszélyes.

19. perc: Az elmúlt percek főként azzal teltek, hogy a Valencia próbálta átvinni a labdát a vendégek térfelére, ám a kékek nagyon agresszívan támadják le a hazaiakat.

14. perc: Kitekintés: Oxlade-Chamberlain góljával vezet az Arsenal az Olympiakos ellen. A korábban kezdődött Zenit Szentpétervár - FC Porto meccsen a hazaiak nyertek 3-1-re.

13. perc: Víctor Ruiz rántotta meg a kapura törő Ramirest a tizenhatos előterében, ezért sárgát kapott a Valencia védője. A szabadrúgást Lampard laposan küldte kapura, Diego Alves védte a lövést.

9. perc: Szép támadás a hazai bal oldalon, Mathieu éles szögből lőtt kapura, Ches másodjára fogta a labdát.

5. perc: Ashley Cole erős lövését magabiztosan fogta Diego Alves.

4. perc: Újabb hiba: Malouda csapott le a labdára, a passzát szögletre mentették a védők.

3. perc: Torres csípett el egy rontott passzt a Valencia térfelén, azonban hosszan tolta meg, és Adil Rami elérti a labdát, mielőtt Torres a kapu elé érhetett volna.

1. perc: A meccs elkezdődött, kékben a Chelsea, fehér felsőben és fekete nadrágban a hazai Valencia.