Két magyar feltaláló ötlete volt az a rendszer, amelyből kiderül, hogy egy focimeccsen mennyit fut és hány sikeres passza van egy játékosnak.
Gál András és Hernádi Róbert a Gripen harcirepülőkben is használt technológiát dolgozták át. A szinte automatikusan működő rendszerhez 16 kamerára és 2 laptopra van szükség, ráadásul nem kell jeladót felszerelni a játékosokra sem. A rendszert eredetileg a leshelyzetek téves megítélésének elkerülésére fejlesztették ki, és a nemrég befejeződött labdarúgó Európa-bajnokságon sikerrel alkalmazták - írja a Vasárnapi Ász.
hirdetés
Kövessen minket, kommentelje híreinket a Delmagyar.hu Facebook oldalán!
Lájkolom és követem a Delmagyar.hu-t
Megosztom a cikket a Facebookon
hirdetés
hirdetés
A címoldal témái

Téli Szünet a megyekettes csapatoknál (11. rész): Nem sok pihenője volt a St. Mihály FC-nek
Lassan munkába lendülnek a Csongrád megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság csapatai is. A téli szünet alatt körbejárjuk, hogyan készülnek a résztvevők a tavaszi folytatásra. Sorozatunkat a St. Mihállyal folytatjuk.

Ismerkedjenek meg Bertalannal, a bevásárlókocsival - egyre kevesebb barátja kószál majd szabadon
Otthona közelében vette észre a szegedi Falusi Lívia a bevásárlókocsit, amely hol itt, hol ott tűnt fel. Az első vicces képaláírásból sorozat kerekedett: Bertalan és barátainak titkos életét jó másfél éve követi az ötletgazda. Mi is a kocsik nyomába eredtünk.
Olvasóink írták
Azóta tudjuk például, hogy a ki mennyit fut egy meccsen adat önmagában semmit nem mond. Egy átlagos magyar bajnokin egy átlagos középpályás ugyanúgy megfutja a 10-11 km-t mint az
EB-n látott játékosok...”