2018. 12. 14. péntek - Szilárda -3°C | 3°C Még több cikk.

Úszó-eb: három éremmel kezdtek a magyarok

Hosszú Katinka ezüst-, Jakabos Zsuzsanna pedig bronzérmet nyert hétfőn 400 méteres vegyesúszásban a margitszigeti Európa-bajnokságon.
A számot a brit Hannah Miley nyerte 4:33.09 perces Európa-bajnoki csúccsal. A vb-aranyérmes Hosszú, akitől a mellúszásban vette át a vezetést Miley, 4:36.43-mal, míg Jakabos 4:37.92-vel csapott célba.

Az Eb-első érmét azonban nem a két női versenyző, hanem Kis Gergő szerezte. A fináléban egészen az utolsó 50 méterig úgy tűnt, nem tud beleszólni az érmek sorsába, 150 méterig az utolsó helyen úszott, 300-nál hetedik volt, még az utolsó 50-re is csak hatodikként fordult, igaz, nem túl nagy hátránnyal. Szokásos nagyszerű hajrájával aztán – 3:48.14 perces idővel – benyúlt harmadiknak, ezzel a magyar küldöttség első érmét szerezte. Az aranyérem a francia Yannick Agnelnek (3:46.17), az ezüst pedig a világbajnok, világcsúcstartó német Paul Biedermann-nak (3:46.30) jutott.

Kis Gergő szerezte a magyar válogatott első Eb-érmét. Fotó: MTI
Kis Gergő szerezte a magyar válogatott első Eb-érmét.
Fotó: MTI

Remek versenyben a negyedik helyen végzett a magyar 4x100 méteres női gyorsváltó. A Verrasztó Evelyn, Mutina Ágnes, Dara Eszter, Hosszú Katinka négyes 3:38.98 perccel csapott a célba, és mindössze 17 századmásodperccel maradt le a dobogóról. Győztek a németek (3:37.72), míg az ezüstérem a briteknek (3:38.57), a bronz pedig a svédeknek (3:38.81) jutott. A férfi 4x100 méteres gyorsváltó a Kozma Dominik, Takács Krisztián, Cseh László, Makány Balázs összeállítású kvartett a hatodik lett.

Wenger már nem csak az Arsenalban gondolkodik

Egy lapinterjúban először beszélt lehetséges távozásáról Arsene Wenger, az Arsenal… Tovább olvasom