Jegyzet

2025.05.14. 06:30

A Liverpool szurkolói fütyültek, és valami örökre megváltozott

Trent Alexander-Arnold áruló lett a saját otthonában. Kifütyülték a Liverpool szurkolói, és ezzel az Anfield varázsa is elillant.

A Liverpool szurkolói fütyültek, és valami örökre megváltozott

Trent Alexander-Arnold, a Liverpool játékosa, miután megszerezte csapata negyedik gólját az angol első osztályú labdarúgó-bajnokságban játszott West Ham United–Liverpool mérkőzésen a londoni London Stadionban 2024. december 29-én

Forrás: MTI/EPA

Fotó: Vince Mignott

Hatszáznyolcvankét nap. Idehaza a legtöbben ennyi ideje követik a Liverpool-híreket, mert ennyi idő telt el azóta, hogy 2023. július 2-án Szoboszlai Dominik aláírta a szerződését az angol topcsapattal. Ugyanakkor a Liverpool előtte is bírt szurkolótáborral Magyarországon éppúgy, mint a világ összes pontján, ahol elterjedt a vírus, aminek a neve: futball.

Liverpool, Trent Alexander-Arnold
Trent Alexander-Arnold, a Liverpool (b) és Nuno Mendes, a Paris Saint-Germain játékosa a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének Liverpool–Paris Saint-Germain visszavágó mérkőzésén a liverpooli Anfield Stadionban 2025. március 11-én
Fotó: Adam Vaughan / Forrás: MTI/EPA

Miért népszerű a Liverpool? Röviden: a You’ll Never Walk Alone miatt. Nem csupán egy ismert klubhimnuszról van szó, hanem életérzésről, ami jelképezi az egyik legalapvetőbb emberi igényt, az összetartozás élményét. Azt, hogy senkit sem hagyunk az út szélén, mindig számíthatunk egymásra. Ez a Liverpool-érzés esszenciája, ám a varázslat vasárnap elillant, amikor az Anfield népe kifütyülte azt a játékost, akinél jobban senkire sem igaz, hogy egy közülük.

Trent Alexander-Arnoldot az Arsenal elleni 2–2-n azért büntették a saját szurkolói, mert bejelentette, hogy az idény végén lejáró szerződését nem hosszabbítja meg. A Real Madridba tartó klasszis Liverpool szülötte, hatéves kora óta a klubhoz tartozik. Ahogy arrafelé mondják, ízig-vérig scouser (a város tősgyökeres lakosai ekképpen azonosítják magukat). És vasárnap olyan bánásmódban részesült a saját otthonában, mint egy áruló.

Vannak, voltak és lesznek olyanok, akik hosszú éveken át hangoztatják a hovatartozásukat, aztán ha úgy hozza a személyes érdekük, megtagadják a gyökereiket. Nem is kell Angliáig mennünk, akad rá példa itthon is, de Alexander-Arnold esete más. Szó sincs arról, hogy ő megtagadta volna a Liverpoolt, a lehető legnagyobb tisztelettel beszélt a klubról a távozása bejelentése óta is.

Persze dühösek rá a liverpooliak, hisz minél nagyobb a veszteség, annál nagyobb a fájdalom, de ha lekerül a vörös posztó, akkor emberileg és szakmailag is érthetővé válik, hogy egy 26 éves fiatalember, aki egész addigi életét egy helyen töltötte, valami újra vágyik. Alexander-Arnold ráadásul nem tartozik senkinek semmivel: a 2019-es BL-győzelemben, a 2020-as és az idei Premier League-diadalban is főszereplő volt, visszasegítette a csapatot a csúcsra a középszerből. Sokat kapott, de sokat is adott.

Kár, hogy már nincsenek olyan hősök, mint Rómában Francesco Totti vagy Milánóban Paolo Maldini, akik egy egész karrieren – életen – át kitartottak a csapatuk mellett. Változnak az idők. De ezt most leginkább nem Alexander-Arnold döntése miatt sajnálhatjuk, hanem azért, mert kiderült, már a You’ll Never Walk Alone sem a régi: Liverpoolban is magára hagyhatnak egy scousert.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a delmagyar.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!