Szeged és környéke

2009.04.05. 21:42

Közmunkával segítik az egyházakat

Hódmezővásárhely - Idén 8,9 millió forinttal segíti a vásárhelyi önkormányzat a helyi egyházközségeket. Ez nem készpénz, hanem a temetőkben elvégzendő munka értéke.

Munkatársunktól

Ebben az esztendőben jelentősen csökken a vásárhelyi egyházak támogatása. A közgyűlés határozata szerint az idén összesen 8,9 millió forint értékű természetbeni támogatást adnak a saját temetővel rendelkező felekezeteknek. Ez azt jelenti, hogy az általuk fenntartott sírkertekben 46 ezer 272 munkaórában végeznek majd karbantartási munkálatokat a Városellátó és Beszerzési Kht. közmunkásai.

Az egyházközségek temetőik nagysága arányában részesülnek mindebből, így az unitárius temetőre 33 ezer 455, az evangélikusra és a görögkeletire 212 ezer-212 ezer, a katolikusra 7 millió 776 ezer, a Kincsesre 170 ezer, a Dilinkára 50 ezer, míg az izraelita temetőre 11 ezer forint értékű munkát fordítanak. A már nem működő Arany temető helyreállítására 481 ezer forintot szánnak.

Tavaly a temetőkre kevesebbet, összesen 7 millió 337 ezer forintot költött az önkormányzat. Az előző esztendőben a város tulajdonában lévő Hód-Menza Kht. egy megállapodás alapján nem számlázta ki a rezsiköltségeket a kertvárosi katolikus óvodának és a katolikus általános iskolának, ezzel összesen 10 millió 826 ezer forint támogatást nyújtott.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a delmagyar.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a delmagyar.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!
Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a delmagyar.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!