Szeged és környéke

2019.02.02. 21:43

A Vajdaságból is jöttek az egyetem nyílt napjára: a képzési kínálat mellett bemutatták a fejlesztéseket is

Középiskolásokat és a szülőket tájékoztatta a továbbtanulásról és a felvételiről második összegyetemi nyílt napján az SZTE. Az informálás kari nyílt napokon és cset-üzenetekkel folytatódik. A Szegedi Tudományegyetem szakkínálatának és szolgáltatásainak bemutatása mellett a legújabb fejlesztésekről is szó esett a szombati programon.

Mindegyik érdeklődő középiskolásnak segítettek valamilyen tanáccsal a Szegedi Tudományegyetem nyílt napján szombaton. A Rektori Hivatal aulája most is megtelt, voltak akik a határon túlról érkeztek. 

 

A középiskolásokat és a szülőket tájékoztatta a továbbtanulásról és a felvételiről második összegyetemi nyílt napján az SZTE szombaton. Bemutatták a teljes, több mint háromszáz szakból álló képzési kínálatot, és a kormányzati és uniós forrásokból megvalósuló fejlesztéseket is. A középiskolásoknak, ha kérték, még a jelentkezési lapot is segítettek kitölteni. Ezzel ezzel egyébként nem túl sokan éltek, ahogy a Vajdaságból érkezett Király Emese sem.

 

- Mindenki nagyon segítőkész volt, mindent megtudtam az engem érdeklő szakokról – mondta Emese, aki még nem döntötte el, hogy pszichológia szakra menne szívesebben, vagy anglisztikát tanulna.

 

Határozottabb volt viszont a szüleivel Domaszékről érkező Csanádi Zsófia. Ő egyértelműen kijelentette, hogy – bár még kicsit gondolkodik a dolgon – de óvodapedagógus szeretne lenni, de akár bölcsődében is szívesen dolgozna, csak gyerekekkel foglalkozhasson. 

 

- Mi Pécsről érkeztünk, mert a lányomat az osztatlan tanárképzés érdekli. Bár még csak harmadikos, de szeretünk előre gondolkozni. Egyébként nagyon rendesek volta, minden információt megkaptunk, és a város is nagyon szép – mondta Kapronczai Hajnalka.

 

A nyílt napon az egyetem vezetése sajtótájékoztatót is tartott. 

 

– A legtöbb uniós pályázati forrást az SZTE nyerte a hazai felsőoktatási intézmények közül: összesen több mint 48 milliárd 679 millió forintból valósulhatnak meg az oktatást, a kutatást és a gyógyítást szolgáló fejlesztések – jelentette be Fendler Judit. Az SZTE kancellárja több uniós projektre – például az Egészségtudományi Képzési Tömb, illetve az SZTE Fogorvostudományi Kar elhelyezésének tervére, a Skill laborra, a mentőautó-szimulátorra, a középiskolások idegennyelv tanulását segítő programra – is felhívta a figyelmet. 

 

A hazai felsőoktatást érintő uniós projektekről pedig László András, a fejlesztéspolitikai kommunikáció összehangolásért felelős miniszteri biztos számolt be.

 

Nyílt nap a Szegedi Tudományegyetemen - GALÉRIA. Fotó: Kuklis István


Korábban írtuk:

Teljes, több mint háromszáz szakból álló képzési kínálatát, illetve a kormányzati és uniós forrásokból megvalósuló fejlesztéseket is bemutatta nyílt napján a Szegedi Tudományegyetem.


– Magyarország egyik legnagyobb egyeteme, az SZTE 12 kara és Tanárképző Központja 13 képzési területre várja a továbbtanulókat – fogalmazott a 2019. február 2-i programot megnyitó köszöntőjében Prof. Dr. Rovó László, az SZTE rektora.

 

A kor kihívásaira reagál az SZTE. Például az új szoftverorientált villamosmérnök szakra 50, a gyakorlatorientált üzemmérnök-informatikus képzésre akár 100 „gólyát" is fogad 2019 szeptemberétől az SZTE Természettudományi és Informatikai Kar Informatikai Intézet. A duális formájú mérnök, informatikus és agrárképzés mellett az országban egyetlenként az SZTE ETSZK kínálja a szociális munka szakon e tanulási formát. Az SZTE a távoktatási lehetőségeket bővíti, folyamatosan korszerűsíti a képzései módszertanát.

 

– A legtöbb uniós pályázati forrást az SZTE nyerte a hazai felsőoktatási intézmények közül: összesen több mint 48 milliárd 679 millió forintból valósulhatnak meg az oktatást, a kutatást és a gyógyítást szolgáló fejlesztések

– jelentette be Dr. Fendler Judit. Az SZTE kancellárja több uniós projektre – például az Egészségtudományi Képzési Tömb, illetve az SZTE Fogorvostudományi Kar elhelyezésének tervére, a Skill laborra, a mentőautó-szimulátorra, a középiskolások idegennyelv-tanulását segítő programra – is ráirányította a figyelmet. Az SZTE orvosképzését megújító Készségfejlesztési Központot használat közben tekinthették meg a sajtó munkatársai. (Erről mellékelve háttéranyagot küldünk.)

 

A hazai felsőoktatást érintő uniós projektekről László András, a fejlesztéspolitikai kommunikáció összehangolásért felelős miniszteri biztos számolt be. Ezekről az eredményekről az SZTE nyílt napjának résztvevői is tájékozódhattak, itt zárult az Innovációs és Technológiai Minisztérium információs sorozata. 


Az SZTE hagyományainak megfelelően a középiskolások a jelentkezési lap kitöltésében is segítséget kaptak. A Szegedi Tudományegyetem oktatási rektorhelyettese, Dr. Habil. Gellén Klára – az Oktatási Hivatal vezetőivel együtt – a gyerekeik továbbtanulását lehetővé tevő családok szempontjai alapján csoportosította a szülői értekezleten tanácsait, osztotta meg tapasztalatait, válaszolt a felvételivel kapcsolatos kérdésekre, ismertette az ösztöndíj lehetőségeket.

 

A brit Quacquarelli Symonds (QS) nemzetközi felsőoktatási listáján a legjobb magyar egyetemként rangsorolt Szegedi Tudományegyetem kiemelt célja a tehetséggondozás. A felvételizők számára 2018-ban elindított „SZTE START Tehetséggondozó Program" révén 50-100 ezer forint ösztöndíjat nyerhetnek azok a 12. évfolyamos középiskolás diákok, akik első helyen jelentkeznek a szegedi egyetem valamely képzésére, és oda felvételt nyernek.

 Az SZTE számos egyéb juttatással, szolgáltatással támogatja hallgatóit. Ezekről részletes tájékoztatás itt és az SZTE, valamint az SZTE kari honlapjain olvasható. A felvételi időszak hajrájában az SZTE Felvételi Facebook oldal üzeneteit az SZTE Mentrollház egyik fiktív lakója, „Berci" veszi át. „Berci" cset-üzenetek formájában meséli el, hogy milyen Szegeden egyetemistának lenni, mennyibe kerül egy hallgató élete, de szívesen beszélget arról is, hogy mihez lehet kezdeni az SZTE-s diplomával. A Berci-bot a Szegedi Tudományegyetem Felvételi Facebook oldalán, míg az online konzultációs Facebook csoportok a http://www.u-szeged.hu/felveteli címen érhetőek el.

 

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a delmagyar.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!