Csak három magyarországi egyetemen képeznek két idegen nyelven orvosokat. Ezek közül az egyiken, a szegedin közel egy évtizedes ez a hagyomány. Az újítás hasznáról kérdeztük Benedek Györgyöt, a szegedi tudományegyetem orvoskari dékánját.
![]() |
Natalie de Silva és Minami Akahosi jó hírét viszik az egyetemnek. Fotó: Segesvári Csaba |
Ugyanakkor új feladatot jelentett azoknak az oktatóknak, akik az 1962-es, majd az 1976-os politikai enyhülést követően sok időt töltöttek külföldi egyetemen, hiszen az angol (majd német) nyelven való oktatás tudásuk folyamatos karbantartását igényli. Az pedig könnyen belátható, Szeged számára is haszonnal jár, hogy a tanév időszakában 500-600 jó anyagi helyzetű külföldi fiatal él a városban, vagyis itt költi pénzét lakásra, élelemre, közlekedésre, szórakozásra. A felsőoktatási intézmények rangsora, az úgynevezett shanghai lista összeállításában nagy súllyal szerepel, hogy hány külföldi diák tanul az adott intézményben. Az pedig megmérhetetlen haszon, hogy Szeged és az itteni egyetem jó hírét viszik el az itt tanuló diákok Újzélandtól Kanadáig.
Idegen ajkú orvosok Magyarország 7 orvosképző helye közül 2 helyen angol és német, míg négy intézményben csak angol nyelvű képzés folyik. Idén összesen 597 hallgató ismerkedik az orvostudományokkal idegen (393 angol, 204 német) nyelven az SZTE orvostudományi karán. Közülük sok (134, illetve 109) a gólya, ugyanis számos országból az alapok megszerzése miatt érkezik Szegedre a fiatal, vagy azért, mert hazájában a numerus clausus miatt nem vették fel felsőoktatási intézménybe. A teljes képhez tartozik, hogy a szegedi egyetemen angolul ismerkedik leendő szakmájával közel 40-40 fogorvos és gyógyszerész is. |
hirdetés
Kövessen minket, kommentelje híreinket a Delmagyar.hu Facebook oldalán!
Lájkolom és követem a Delmagyar.hu-t
Megosztom a cikket a Facebookon