2019. 07. 17. szerda - Endre, Elek 16°C | 26°C Még több cikk.

Két keréken is szabályosan

Két Csongrád megyei fiatal is részt vett a Kerékpáros Iskola Kupa országos döntőjén szerdától péntekig Egerben.
A verseny célja az általános iskola felsős tagozatos diákjai számára a kerékpáros közlekedési szabályok elmélyítése. A diákoknak írásban KRESZ-tudásukat kellett bizonyítani, a gyakorlatban pedig a rutin mellett önállóan kellett eligazodniuk két keréken az egri nagyvárosi forgalomban.

A megyei viadal két győztese az öttömösi Furka Zsófia az országos megmérettetésen 17., a mórahalmi Volford Tamás 16. lett, így csapatban a 17. helyet szerezték meg. A legügyesebb biciklisek a Hajdú-Bihar megyeiek voltak.