Folytatódnia kell idén is a Szegedi Fürdők Kft. fejlesztéseinek. A medencék korszerűsítésére adott határidő lejár, így most az újszegedi fedett Gyógy- és Termálfürdő – ismertebb nevén a Gomba – kerül sorra. A Partfürdő viszont lassan elhal: a Tisza áradásai és a szigorodó előírások miatt inkább szabadidőközpontként üzemel majd.
![]() |
A Gomba kedvelt és olcsó családi fürdő, de felújítása elkerülhetetlen. Fotó: Miskolczi Róbert |
Az újszegedi fürdőkhöz kapcsolódó Forrás Szálló szobafoglaltsága az előző évhez képest 36 százalékkal nőtt. Maklári Lászlóné igazgató szerint szerencsés évük volt. A városi sportrendezvényeknek, a jó szabadtéri műsornak köszönhetően többször telt házas volt Szeged legnagyobb szállodája, ahol 2,8 nap az átlagos tartózkodási idő. A belföldi turizmus élénkülését mutatja, hogy 50 százalékkal több üdülési csekket váltottak be a szállodában, hasonló mértékben nőtt a belföldi vendégek száma.
Tavalyi mérleg A Szegedi Fürdők Kft. vezetése 2005-öt a „siker évének" tartja. Márciusban az újszegedi fedett fürdő gyógyfürdő minősítést kapott. Júliusban a fürdőszövetség az Annát négycsillagosra értékelte. Augusztusban élménymedencét avattak, novemberre minőségbiztosítási és környezetirányítási rendszert építettek ki. Decemberben nyitott a Ligetfürdő felújított úszó- és gyógymedencéje. A beruházás végül 330 millió forintba került, a forrást egy lízingcég biztosítja. A fürdővállalatnak a harmadik negyedév végén hatszázmilliós adóssága volt; idén 170 millió forint önkormányzati támogatással számoltak, ezt már a harmadik negyedév végéig fölhasználták. |
A fürdőigazgató további fejlesztéseket ígért. Bánáti Antal reméli: jövőre az újszegedi gyógy- és termálfürdő úszómedencéjét vízforgatóssá építhetik át. A fürdő másik három medencéjét a szakhatóság rendben találta, a sekélyebb, melegebb vizű tanmedencére, ahol a családok pancsolnak, felmentést kapott a cég. Hogy pontosan mire lesz pénz a Gombának becézett fürdőben, az csak később derül ki. A medencékbe akár élményelemeket is építhetnek, és az öltözők, ablakok felújítása is időszerű. Egyelőre pályázaton remélnek pénzt – legalább a vízforgóra.
A Partfürdőnek azonban lassan vége. Az úszómedencét az előírt vízforgatóval az ártéren nem lehet üzemeltetni: hosszabb távon csak gyógymedencék működhetnek. A Tisza áradásai után azonban hatalmas költséget jelent a létesítmények helyreállítása, amely nem térül meg a bevételből. A fejlesztésekkel az árvíznek kitett területen csínján kell bánni, Bánáti szerint valószínűleg folyóparti szabadidőközpontként érdemes használni a partot. Jövőre is helyet adnak rendezvényeknek és újabb sportpályákat építenek.
hirdetés
Kövessen minket, kommentelje híreinket a Delmagyar.hu Facebook oldalán!
Lájkolom és követem a Delmagyar.hu-t
Megosztom a cikket a Facebookon