2018. 12. 17. hétfő - Lázár, Olimpia -10°C | 0°C Még több cikk.

33 éves anyuka a legjobb magyar rúdtáncos

Pálmaffy Barbara nyerte meg a Miss Poledance Hungary 2011 versenyt a nemzetközi zsűri egyhangú döntésével.
A 33 éves, egygyermekes édesanya a tornászat és a tánc elemeit ötvözte a krómrúdon - közölte vasárnap az MTI-vel a verseny kommunikációjával megbízott cég. A közlemény szerint 12 tehetség mérte össze tudását az első magyarországi Rúdtánc Bajnokságon, amelyet a Magyar Tornász Szövetség és a Magyar Légtornász Egyesület szakmai támogatásával rendeztek.

A zsűri a versenyzők megjelenését, akrobatikus mozdulatait és showelemeit pontozta. A bajnokságot megnyerő Pálmaffy Barbara "tornászokat megszégyenítő mozdulatokat kombinált latinos táncshow-elemekkel". A győztes egy éve rúdtáncol, eredetileg a Táncművészeti Főiskolán végzett és komoly táncos múlttal rendelkezik. Nemrég megnyerte a varsói Rúdtánc Kupát is. A következő egy évben ő képviselheti hazánkat a nemzetközi rúdtáncversenyeken.

Miss Poledance Hungary 2011 - az MTI felvételei

A Rúdtánc Bajnokság idei célkitűzése volt, hogy támogassa azt a nemzetközi kampányt, hogy a rúdtáncot mint látványsportot a 2020-as olimpiára felvegyék a hivatalos sportágak közé. Pálmaffy Barbara elnyerte a legszebb jelmez és az év előadóművésze díjat is, míg a legjobb akrobatikus trükköt elismerő díjat Bardóczy Ilka, a Magyar Torna Szövetség különdíját pedig Balogh Katalin kapta.

A Rúdtánc Világbajnokságnak – a poledance történetében először – Magyarország ad otthont. A versenyt október 1-jén rendezik a Budaörsi Városi Sportcsarnokban.

• 7. Mike3 2011. október 07. 10:13
    „6: pedig az :)”
  • 6. vári 2011. szeptember 12. 16:35