Életben maradt a remény

2022.01.16. 17:53

Jött a dráma, utolsó másodperces góllal győzött Magyarország Portugália ellen

Máthé Dominik utolsó másodpercben lőtt góljával 31–30-ra legyőzte a magyar válogatott Portugáliát a budapesti MVM Dome-ban, így életben tartotta továbbjutási reményét a férfikézilabda-Európa-bajnokságon. Kedden 18 órakor Izland ellen lépnek pályára a mieink.

Bodó Richárd bombagólokkal indított, miután megérkezett a pályára.

Fotó: Szabó Miklós

Portugália–Magyarország 30–31 (15–14)

Férfi kézilabda, Európa-bajnokság, B csoport, 2. forduló. Budapest, MVM Dome, 20 022 néző. Vezette: Horacek, Novotny (csehek).

Portugália: Capdeville – Alves 1, Magalhaes 1, Salina 3, ITURRIZA 3, Cavalcanti 1 Branquinho. Csere: Gaspar (kapus),  AREIA 5/5, MARTINS 5, Rui Silva 5, Salvador, FERNANDES 4, Duarte 2. Szövetségi kapitány: Paulo Pereira.

Magyarország: Mikler – P. Rodríguez 2, MÁTHÉ 8/4, LÉKAI 6/1, Topic 3, Szita 4, Bóka 3. Csere: SZÉKELY (kapus), Sipos, Rosta 1, Bodó 1, Ancsin 2, HANUSZ 1, Ligetvári. Szövetségi kapitány: Gulyás István.

Hétméteres: 5/5, ill. 6/5.

Kiállítás: 12, ill. 12 perc.

VÉGE

Máthé Dominik rendkívül fontos gólja zárt a Portugália elleni mérkőzést. Fotó: Török AttilaForrás: Török Attila

60. perc: hatvan másodperc van hátra a mérkőzésből, amikor Iturriza szabálytalan Szitával szemben. Hetes és két perc. Lékai áll oda, bedobja, 29-30. negyvenöt másodperc. Türelmesen támadnak a portugálok, huszonhárom másodperccel a vége előtt időt kérnek. Csodálatos a hangulat, a nézőkön semmi sem múlik. Salina beállóból belövi, 30-30. Tizenkét másodperc marad, azonnal időt kérünk. Muszáj gólt lőnünk! Máthé belövi! Ez hazai pálya volt a javából, a magyar válogatott nyer 31-30-ra.

59. perc: büntetőhöz jutnak a portugálok. Mikler visszajön. Areia pimaszul belövi fölötte, 29-29.

58. perc: Szita! A legjobbkor találja meg a góllövő kedvét, 28-29.

57. perc: Máthé hetesét kirúgja Capdeville... Ezek most nem a magyarok percei. Micsoda védés! Székely! De nagyon kellett, hogy hárítsa a beálló ziccerét. Támadunk!

56. perc: Szita átlövése pont a kapus kezei közé megy, a másik oldalon Iturriza egyenlít rendezetlen fal ellen 28-28.

55. perc: Duartén nem marad ember, 27-28.

54. perc: időt kér Magyarország, másodszor az összecsapás során. Hanusz passza rossz Topicnak.

53. perc: Silva a portugálok egyik legjobbja ma, ötödször talál be, 26-28.

52. perc: Hanusz remekül szállt be a meccsbe, újabb hétméterest harcol ki. Máthé! Bepattintja, 25-28.

51. perc: az utolsó tíz percbe lépve előveszi a hét a hat elleni játékot Portugália. Silvát állítja meg szabálytalanul Ligetvári, hetes és két perc. Areia fésüli meg Székelyt, 25-27.

50. perc: Ancsin egy átemelős csel után beköszön a rövid alsóba visszahúzott labdával, 24-27.

49. perc: Bóka az üres kapuba, 24-26. Silva cselezi be magát ziccerbe, jobbról jobb kézzel a lécet találja el.

48. perc: Martins talpról elpattintja Székely mellett, 24-25. Szita eladja a labdát...

47. perc: Ligetvári csap le Martins labdájára. Hanuszt rángatja Salina, gól és két perc, 23-25.

Ma is impozáns látványt nyújt az MVM Dome.Forrás: Szabó Miklós

46. perc: Hanusz támadja meg a portugál védelmet partizán módjára, hétméterest harcol ki. Máthé könyörtelenül belövi, 23-24.

45. perc: Hanusz váltja Lékait támadásban. Sipost állítják ki a játékvezetők, ma már másodszor. Rui Silvát nem vezsik komolyan a magyar védők, ki is használja a lehetőségét. Újra egál, 23-23.

44. perc: Lékai próbál meg egy ütemtelen lövést, könnyen védi a kapus.

43. perc: Lékai lövését a visszatérő Capdeville hárítja. Pazar passz után Iturriza, 22-23.

42. perc: pazar csere! Székely újabb fontos védése. Topic gólja után először vezetünk kettővel a mérkőzésen, időt is kérnek a portugálok. 21-23! A jobbszél üresen marad, de Székely ezt is védi!

41. perc: Szita bejátszása rossz. Székely véd, Máthé rendezetlen védelem ellen talál be, 21-22.

40. perc: Lékai előtt nyílik szét a portugál védelem, 20-21. A támadásaink rendben vannak, most már védekezésben kellene egy picit javulni. Nem sikerül, Salina beállóból válaszol, 21-21.

39. perc: Lékai válaszol néhány másodperc leforgás alatt, 19-20. Silva cselezi be magát sikeresen, 20-20.

38. perc: Máthéból törnek ki az érzelmek gólja után, 18-19. Eddig a nap gólja! Martins derékmagasságból a léc alá, 19-19.

37. perc: Fernandes negyedik parádés gólja, a balszélről ezúttal, 18-18.

36. perc: Lékai elküldi a védőket egy csellel, 17-18.

35. perc: Areia büntetőből, 17-17.

34. perc: a harmadik labdát is megfogja Székely, de szabaddobáshoz jutnak a portugálok. Rui Silva már nem hibázik, 16-16. Lékai vállalja magára a támadást, 16-17.

33. perc: Székely! Újabb védés, amiből gyorsan indulunk, Bóka belövi, 15-16.

32. perc: Topic kiharcolja, Máthé gólra váltja a hétméterest, 15-15.

31. perc: Miklert Székely váltja a kapuban, aki rögtön egy bravúrral kezd.

FÉLIDŐ

Szita Zoltán jól kezdett, három gólt szerzett az első félidő során. Fotó: Szabó Miklós/MWForrás: Szabó Miklós

30. perc: Bodó találja telibe a kapufát. Rui Silva találja meg a rést a magyar falon, 15-14. Portugál előnnyel mehetnek szünetre a csapatok.

29. perc: Martins Bodóval szemben harcol ki hétméterest. Areia, 14-14.

28. perc: Bodó nem cifrázza túl, lendületből bevágja a hosszú alsóba, 13-14. Sipos löki fel Iturrizát, két perc a "jutalma".

27. perc: Martins lő szerencsés gólt hosszú támadás végén, 13-13. Mikler lábai között talált utat a labda.

26. perc: beáll Ancsin, bombagól, 12-13. Lékait rántják le, ápolni kell a kispadon, így Hanusz jön irányítani. Ancsin lövését védi a kapus.

25. perc: Alves a jobbszélről, 11-12. magyar hiba után Duarte egyenlít, 12-12. Időt kérnek a magyarok.

24. perc: Máthé avatja fel Manuel Gaspar kapust, 10-12.

Máthé Dominik bátran vállalkozott az első félidő során. Fotó: Török Attila/MW

23. perc: Salina-gól, de belépett a hatoson belülre. Lékai eladja a labdát, Fernandes büntet, 9-10. A szegedi Rosta is megszerzi első gólját az Eb-n, 9-11. nem bírnak a magyar védők a balszélsővel, Fernandes harmadszor, 10-11.

22. perc: Mikler ziccervédése után Máthé lő üreskapus gólt. Nem érvényes, mivel a védés előtt Topic nyakon vágta az egyik portugált.

21. perc: Fernandes talál be a balszélről, miután megérkezett a pályára, 8-9. Pedro villámgyorsan, 8-10. Iturriza már a második kiállítását gyűjti be.

20. perc: Máthé asszisztjából Topic mattolja a portugál kapust beállóból, 7-9.

19. perc: Magalhaes válaszol , 7-8.

18. perc: portugál kapufa. Szita lő lendületből, 6-8. Hiába mozdul jó helyre a kapus, nem ér oda.

17. perc: Bóka a szélről, kimarad, kár érte, pláne emberelőnyben.

16. perc: tanácstalanok a portugálok, Mikler véd, Lékai pedig elüti a kipattanó labdát.

15. perc: Szita labdaszerzése után Pedro rohan, kiszorítja Martins szabálytalanul. Elpörgeti a labdát, videón visszanézik a bírók, hogy bent volt-e. igen! 6-7, először vezetünk! Martinst kiállítják.

14. perc: Martins talpról, nagy gól, 6-5. Szita találja meg a rést a védelmen, 6-6.

13. perc: Mikler első védése! Az egyenlítésért támadhatunk. Salina kap kétperces kiállítást. Topic rázhatja az öklét gólja után, 5-5.

12. perc: támadásban is beköszön, Szita a jobb felsőbe vágja be a labdát, 5-4. Időt kérnek a portugálok.

11. perc: nyártól a Pick Szegedet erősítő Szita szerez labdát.

10. perc: emberelőnybe kerülünk. Egyelőre hasonló kezdés, mint Hollandia ellen. Kihagyott helyzetekkel kezdenek a Gulyás-fiúk.

9. perc: Lékai talpról az elfekvő kapus mellett talál a hálóba, 5-3.

8. perc: Cavalcanti átlövőként beállóból talál be, 5-2.

7. perc: Bóka a balszélről, 4-2. Parádés hangulatot teremtenek a szurkolók az MVM Dome-ban.

6. perc: Iturriza beállóból, 3-1. A szegedi Martins növeli a portugál előnyt.

5. perc: Máthé töri meg a magyar gólcsendet hétméteresből 2-1.

4. perc: kapkodunk, Máthé átlövése kaput sem talál.

3. perc: Areia büntetőből, 2-0. Szita átlövését védi a kapus.

2. perc: jól védekezünk, Sipos elüti a labdát a beálló elől, de visszakerül a portugálokhoz a labda.

1. perc: mi kezdünk, labdaeladással, Salina végig rohan, 1-0.

17.58: elhangoztak a himnuszok, kezdődhet a mérkőzés. Győri Mátyás pozitív koronavírus-teszt miatt nincs keretben, a hollandok ellen megsérülő Bánhidi viszont benne van, kérdés, mennyire terhelhető sérült bal bokája.

17.45: üdvözöljük kedves olvasóinkat. Negyedóra múlva kezdődik a meccs, amelyen kötelező a magyar válogatottnak nyerni ahhoz, ha középdöntős álmokat dédelget.