Szurkolói és meccsgaléria, videók

2022.01.15. 22:22

Küzdelem és remek hangulat a Pick Arénában, horvát siker Szerbia ellen

A Pick Arénában telt ház előtt fantasztikus hangulatban 23–20-ra győzött Horvátország Szerbia ellen a férfi kézilabda-Európa-bajnokság C csoportjának második fordulójában.

Szeged – 2022.01.15. CRO-SRB EHF EURO 2022 férfi kézilabda-mérkõzés a Pick Arénában. Képen: Fotó: Karnok Csaba (KC) – Délmagyarország (DM)

Fotó: [email protected]

Tűz, akarat és küzdelem. No meg persze fantasztikus hangulat. Ez a négy dolog jellemezte a Horvátország–Szerbia férfikézilabda-mérkőzést szombaton este a szegedi Pick Arénában. Sorsdöntő ütközethez méltón minden jegy elkelt, 8143 néző előtt csaphattak össze a csapatok az Európa-bajnokság C csoportjának második fordulójában. Érezhető volt a feszültség, hiszen a győztes szinte biztosan ott lesz a középdöntőben.

A horvát szurkolók voltak többségben, és a félidő első harmadában jókora fölényben is. Nehezen indult a találkozó, másfél perc játékot követően nagyjából öt percig a berepült poharakból kiömlő folyadékot takarították a küzdőtéren.

Csütörtökön a franciák ellen 27–22-es vereséget szenvedett horvátoknak sikerült először feltörni a szerb védelmet, két perc után rögtön kétszer a jobbszélen. Ivan Cupic pedig kíméletlenül 2–0-s előnybe lőtte hazáját.

Tapogatózó, körülményes kézilabda jellemezte az első harmadát a félidőnek, majd a 12. percben 4–3-nál gyakorlatilag a karanténból megérkezett a pályára a Barcelona világklasszis irányítója, Luka Cindric. A kezdetekben érezhető volt rajta a játékpercek hiánya, ezalatt pedig Cupara bravúrjainak is köszönhetően 6–4-ről egy három–nullás rohammal fordított Szerbia.

A Pick Szeged jobbszélsője, Bogdan Radivojevics is többször talpra ugrasztotta a szerb tábort, akik bő negyedóra elteltével a „Cupara, Cupara” rigmussal jelezték, megérkeztek. Volt is miért skandálni a veszprémi kapus nevét, 7–7 Cupic büntetőjét is kirúgta, tépte is a saját mezét.

A hajrá a szünetig viszont Cindric parádés megmozdulásairól és góljairól szólt, így 11–9 állt az eredményjelzőn harminc perc játékot követően.

Továbbra sem potyogtak a gólok, de Horvátország egyre eredményesebben menedzselte a mérkőzést a győzelem irányába. A 40. minutumban két Sunjic-védés és egy Cupic találat után már 14–11-re vezetett a Domagoj Duvnjakot még mindig nélkülöző válogatott.

Az összecsapás utolsó tíz percébe lépve tovább nőtt a horvát előny, 19–15. A pályán távolodott egymástól a két csapat, a lelátón pedig a közeledésre az esélyt meg sem adva egyre több biztonsági ember állt a két tábor közé.

A végső hajrát még egy hét a hat elleni támadójátékkal igyekezett szorosabbá tenni Szerbia, de a horvát védőfal Zeljko Musával a közepén a legtöbbször állta a sarat. Az ukránok ellen remeklő Lazar Kukics megpróbálta még a lehetetlent, de a találkozót Horvátország nyerte meg 23–20. A meccs emberének a horvát Luka Cindricet választották meg.

A csoportkör zárónapján hétfőn 18 órakor Horvátország–Ukrajna, 20.30-tól Szerbia–Franciaország mérkőzéseket rendeznek a Pick Arénában.

Horvátország–Szerbia 23–20 (11–9)

Férfi kézilabda, C csoport, 2. forduló. Szeged, Pick Aréna, 8143 néző. Vezette: Schulze, Tönnies (németek).

Horvátország: Pesic – Cupic 6, Martinovic 6/1, Gadza, Sipic, Jaganjac 2, Jelinic. Csere: Sunjic (kapus) 1, Musa, Cindric 3, Ravnic, Lucin 5, S. Ivic. Szövetségi kapitány: Hrvoje Horvat.

Szerbia: Cupara – Radivojevics 5/2, Orbovics 3, Marszenics 2, Pesmalbek 1, Borzas 2, V. Ilics 1. Csere: Kukics 4, Miloszavljevics, Szretenovics, D. Djukics 2/1, Radovics. Szövetségi kapitány: Toni Gerona.

Hétméteres: 2/1, ill. 3/3.

Kiállítás: 8, ill. 8 perc.