Szegedi hírek

2022.05.11. 21:05

A végjátékot most elrontották - Galéria

Ezúttal nem a Naturtex-SZTE-Szedeáké lett a meccs utolsó szakasza, az Oroszlány elleni vereség pedig azt jelenti, a Falco lesz a szegediek ellenfele a negyeddöntőjében.

Vajgely Pál

Cookék nagy csatában veszítettek az Oroszlány ellen, a Falco lesz az ellenfél a play-offban. Fotó: Frank Yvette

Lendületes és felszabadult játékot hozott az első negyed a mindkét csapat számára fontos Szedeák–Oroszlány derbin: az első tíz perc végén Persons két hármasával öt ponttal tudott vezetni a Szedeák. A második negyed elején Rashun Davis büntetőivel már kétszámjegyűvé vált a különbség, és az amerikai légiós vezérletével tartotta is ezt a különbséget Simándi Árpád csapata. A félidőhöz közelítve azonban elsősorban Ihring játékának köszönhetően egy labdára jöttek fel a vendégek, a nagyszünetben így csak két pont volt a szegedi előny.

A harmadik negyedben több dobást is elhibázott a Szedeák, ezt pedig kihasználta a továbbra is jól triplázó Oroszlány. 55–62-ről azonban pillanatok alatt felállt a Szedeák, egy 7–0-ás futással egalizált, így már Krasovec kért időt, mielőtt a játékrész utolsó percére fordultunk volna. Persons hibátlanul dobta a három büntetőjét, így a harmadik negyed ha csak egy ponttal is, de előnnyel zárta a Naturtex, 65–64.

Persons hármasa, majd Bognárnak kiosztott asszisztja után hat ponttal, 75–68-ra vezetett a Szedeák, amikor az OSE mestere ismét magához rendelte az övéit. Az egyébként jó színvonalú derbit a játékvezetői ténykedés árnyékolta be időnként, ekkor a szegedi kispad kapott technikait, majd Molnár közelijével már az Oroszlány vezetett, Calhoun triplája után pedig néggyel mentek a vendégek.

Az utolsó két percre egállal fordulhattunk Davis hárompontosa után, majd Mesicek kapott technikait színészkedésért. Teljesen egál meccs volt, egypontos Oroszlány-vezetésről jöhetett az utolsó perc. Ihring dobott egy triplát, amivel nehéz helyzetbe került a Szedeák, hiszen 83–79-es hátrányba került így húsz másodperccel a vége előtt. Persons passza magas volt Alstonnak, Mesicek viszont bedobta a büntetőit, ezzel eldöntötte a meccset: az Oroszlány 85–79-re nyert, és így hatodik lett. Ezzel a Szedeák végzett a nyolcadik helyen, és a Falco ellen játszik majd a bajnoki negyeddöntőben.

Simándi Árpád: – Sajnos az utolsó öt percben nem hoztunk jó döntéseket, a lepattanózást is elveszítettük ekkor. Nem tudtunk olyan magas szinten játszani ekkor, mint az első 15 percben, ezt kell hosszabb időre kitolnunk, ekkor lesz esélyünk meccset nyerni a play-offban. Büszke vagyok a klubra és a srácokra, mert bejutottunk a rájátszásba! Köszönöm szépen a szurkolók buzdítását, további sok sikert kívánok az Oroszlánynak a play-offban, és gratulálok nekik a győzelemhez!