Így is volt miért tapsolni

2019.09.28. 19:42

Az utolsó percig izgalmas BL-csatában ikszelt a MOL-PICK Szeged – galéria

A MOL-PICK Szeged férfi kézilabdacsapata izgalmas hazai Bajnokok Ligája-csatában 24–24-es döntetlent ért el a Flensburg ellen. Az új közönségkedvenc, Radivojevics 11 gólt szerzett.

MOL-Pick Szeged-Flensburg döntetlen Szegeden. Fotó: Török János

Fotó: Frank Yvette [email protected]

A Barcelona elleni hazai BL-mérkőzés varázslatos élményt adott a MOL-PICK Szeged szurkolóinak, ezt szerette volna megismételni a csapat egy újabb rangos riválissal, a Flensburggal szemben, amely csütörtöki veresége után utazott Magyarországra, és edzésre sem jutott ideje az újszegedi sportcsarnokban.

Csak a kínai

Volt csapata ellen Bogdan Radivojevics úgy kezdett, ahogy kell: ő szerezte az első két szegedi gólt, a másodikat kínaiból. Ez meg is adta az alaphangot az amúgy is parázs hangulatú derbire. A szegedieknek pedig megjött a kedve a kínai gólokhoz, Bodónak kétszer is feladták a következő negyed órában, az egyik be is jött. A találkozó elején Maqueda sokszor hiába próbálkozott, majd peches szériája folytatódott, amikor egyértelműnek tűnő szabálytalanságért nem került emberhátrányba a Flensburg. A bosszú nemes volt: a spanyol légiós is kínai gólt szerzett.

Roli! Roli! Roli!

A Flensburg válaszként a meccs első lerohanásgólját is megszerezte, majd Pastor időt kért, ugyanis a németek védekezése nem ízlett a Tisza-partiaknak. Maquedánál ezután meg is tört a jég, a vendégeknek pedig szintén megjött a kedvük a kínai figurához. Gyorsan el is ment: csak egy hetest hoztak össze belőle, amit Mikler ki is védett. A Szeged kapusa ebben az időszakban parádésan védett, Radivojevics pedig végre szegedi oldalon is megszerezte az első gyors találatot. Személyében új kedvenc született a MOL-PICK táborban, az ő találatai után izzott leginkább a csarnok, persze a szerb jobbszélső is tett ehhez, rendszeresen biztatta a publikumot a vastapsra és a skandálásra.

Egy-egy hiba

A félidő utolsó perceiben 12–10-nél támadhatott volna a Szeged a háromgólos előnyért, de egy bosszantó labdaeladást kihasználva zárkózott, majd egy újabb találattal egalizált a 2014-es BL-győztes. Reméltük, hogy ez nem olyan időszakot nyit meg, mint a PSG otthonában látott gödör. Nem ismétlődött meg, sőt, a második félidő elején Stepancic gólja után a németek egymás után kétszer adták el a labdát. Visszaállt a kétgólos különbség, de aztán újabb labdaeladás, és újabb német egyenlítés érkezett.

Bogi! Bogi! Bogi!

Szoros csata volt a folytatásban, remek lövéseknek és hárításoknak is köszönhetően. Radivojevics továbbra is fanasztikus formában szórta a gólokat, „Bogi! Bogi! Bogi!” kántálással ünnepelte a közönség. Az 54. percben majdnem elszabadultak az indulatok, de egy kemény ütközésnél salamoni döntés született. A jelenet láttán a drukkerek kiengedték a gőzt, majd ünnepeltek, Mikler ugyanis ziccerben hárított.

Az utolsó percben, 24–24-nél az arénában mindenki állva buzdította a kedvenceket. Sajnos Bánhidi mellé lőtt, majd a Flensburg időn túli szabaddobása is célt tévesztett, így maradt az iksz.

Juan Carlos Pastor: – Nagyon nehéz meccs volt. Kellett egy kis idő, hogy a védekezésünk megszokja a németek támadójátékát. Az első félidő végén támadhattunk a három gólos vezetésért, hibát követtünk el, ami döntőnek bizonyult, hiszen félidőre egyenlített a Flensburg. A második játékrészben is elkövettünk hasonló hibákat, és a németek kapusa is remekelt. Benne volt a meccsben a győzelmünk, de az utolsó percben nem éltünk a lehetőséggel. Az eddigi három BL-találkozóból a három helyett legalább négy pontot terveztünk, de dolgozunk tovább, sok meccs van még hátra.

Maik Machulla: – Az egész mecs alatt remek munkát végeztünk, így örülünk a pontszerzésnek, megdolgoztunk érte. A Hannover elleni vereség miatt nem voltak jó állapotban a játékosaim, sokat beszéltünk erről, és végül sikerült felrázni őket. Az 5-1-es védekezésünk nagyon jól működött a meccs során, Johannessen pedig extra teljesítményt nyújtott.

Marius Steinhauser: – Fantasztikus hangulatú meccs volt, amely végén örültünk az egy pontnak. Kemény, agresszív csata volt, de a fair play jegyében. Gratulálok a társaimnak és a stábomnak, egyben a Szegednek is!