2017. 10. 19. csütörtök - Nándor 10°C | 24°C Még több cikk.

Meghalt egy 82 éves úszó a szenior versenyen

Gyula - Nagy valószínűséggel tüdőembólia okozta a halálát annak a nyolcvankét éves férfinak, aki a gyulai szenior úszóverseny egyik résztvevője volt.
Az elhunyt férfi a pénteken kezdődött, s három napon át tartó XXXIX. Országos Szenior Úszóverseny résztvevője volt. A versenyszámokat a Gyulai Várfürdő 50 méteres uszodájában rendezik. A férfi rosszul lett, életét a helyszínre érkező mentők már nem tudták megmenteni - számol be az esetről a beol.hu.

A szenior úszóversenyt – mely egyben a Dr. Regele Károly Emlékverseny is – tizenhárom korcsoportban rendezik 1920 és 1984 között születettek számára. A versenykiírásban szerepel, hogy a részvételhez sportorvosi igazolás nem szükséges, ám javasolják a rendszeres orvosi ellenőrzést. A szervezők ugyanott hangsúlyozzák: a versenyen mindenki saját felelősségére indulhat.

A várfürdő délután öt órakor kiadott közleménye szerint a délelőtt lezajlott futamok során a debreceniúszóklub 82 éves versenyzője a versenytáv teljesítése után a medence partján rosszul lett. Az úszóverseny szervezői által biztosított versenyorvos és a Gyulai Várfürdőben folyamatos elsősegélynyújtó szolgálatot teljesítő mentőtiszt egy percen belül megkezdte a segítségnyújtást, de az idős sportember életét az időközben kiérkező mentőkkel együtt sem tudták megmenteni.

• 1. fazer 2009. augusztus 30. 12:51
    „Nyugodj békében Sporttárs!”

Mobilt és pénztárcát rabolt - egy órán belül elfogták

Gyula - Szombat hajnalban fél kettő körül Gyulán a Budapest körúton ismeretlen elkövető egy helyi… Tovább olvasom