2017.09.17. 22:04

Szétesett a Szeged 2011 csapatjátéka

A Merkantil Bank labdarúgó NB II kilencedik fordulójában a Szeged 2011-GA Dabason a Soroksár ellen 3-0-s vereséget szenvedett.

Soroksár–Szeged 2011-GA 3–0 (2–0)

Merkantil Bank labdarúgó NB II, 9. forduló. Dabas, 200 néző. Vezette: Radványi Ádám (Iványi I., Pápai).

Soroksár: Steer – Gárdos, Gyepes, Gyömbér, Valencsik – Derekas (Gera D., 35.), Tamási Zs. – Albert, Huszák, Lakatos I. – Fröhlich (Pál, 77.). Vezetőedző: Lipcsei Péter.

Szeged 2011-GA: Szántai – Coroian, Causic, Farkas M., Zabari – Horváth A. Pászka (Povázsai, 65.) – Beke, Germán (Dinjar, a szünetben), Molnár J. – Zádori (Balogh G., 65.). Vezetőedző: Supka Attila.

Gólszerzők: Valencsik (19.), Frőhlich (30.), Tamási (53.).

Az utóbbi öt, veretlenül megvívott meccshez képest teljesen más arcát mutatta a Szeged 2011-GA a Merkantil Bank labdarúgó NB II kilencedik fordulójában.

A megbízható védekezés az első félidőben kétszer is csődöt mondott: előbb egy szöglet, majd a kapu elé belőtt labda után szerzett gólt a stadionja felújítása miatt az átmeneti otthonában, Dabason futballozó Soroksár.

A második félidőben Germán helyett érkezett Dinjar, akinek ez volt az első mérkőzése a Szeged 2011-GA együttesében. A frissítés ellenére a meccs nagyjából az 53. percben, a hazaiak harmadik találatánál – amely szabadrúgásból esett, és hatalmas gól volt – eldőlt. A vendégek nem tudtak újítani, a Soroksár pedig még kapufát is lőtt.

A hazai együttesben két makói származású labdarúgó is pályára lépett: Gyömbér Gábor kezdő volt, és végig játszott, míg Gera Dávid a 35. percben állt be a megsérült Derekas helyett.

Supka Attila: – Az első húsz percben jól játszottunk, kontrolláltuk a mérkőzést, majd kaptunk egy gólt, és teljesen szétesett a játékunk. Rengeteg nem kikényszerített hibát követtünk el, szinte odapasszoltuk az ellenfélnek a labdát. Ami eddig jól működött, a védekezés, az szétesett, a támadójátékunk pedig nagyon gyenge volt.