Kénytelen megismételni a hét végén tartott 24 órás történelmi előadását a vásárhelyi Koller Zsolt. A felvétel ugyanis olyan videolejátszó segítségével készült, mely egy normál kazettára képes egynapnyi képet felvenni – de ehhez hangot nem rögzít. Ez azonban csak a hét végén derült ki. A némafilmet pedig nem lehet elküldeni a Guinnesshez.
![]() |
Koller Zsolt előadása közben Fotó: Tésik Attila |
A történteket dokumentáló videofelvételen Koller Zsolt beszél, időnként gesztikulál is, ám hogy mit mond, azt nem lehet hallani. Így aztán a Guinness szakemberei és mások sem hallhatják, mit mondott.
– Nagy terveim voltak pedig a felvétellel, hiszen nem csak a rekordok könyvének akartam elküldeni, de már jelentkezett nálam az egyik országos tévécsatorna rendezője is, azzal, hogy az anyagot szerkesztett változatban, rövidfilmsorozattá gyúrná át. Ráadásul a hangfelvételt önmagában kívántam értékesíteni – vallotta be Koller Zsolt. Azt, hogy melyik tévécsatorna lenne vevő a felvételre, nem árulta el.
A felvétel – mint megtudtuk – úgy készült, hogy a városi tévé adott egy kamerát, melynek képét a Mozaik Kamaraterem előcsarnokában elhelyezett projektoron láthatták az érdeklődők. A rendezvényt biztosító cég adta a Panasonic videomagnót, amely egy 24 órás felvételt egy VHS-kazettára rögzít. Ám ez, mint utólag kiderült, ebben a felvételi módban nem rögzíti a hangot. Így Koller Zsolt maratoni előadása csupán némafilmként élvezhető.
hirdetés
Kövessen minket, kommentelje híreinket a Delmagyar.hu Facebook oldalán!
Lájkolom és követem a Delmagyar.hu-t
Megosztom a cikket a Facebookon
hirdetés
hirdetés
A címoldal témái

Öt órát dolgoztak a Szabadság úszóházon, mire megszabadították a hordaléktól - Uszadékkal küzdött a Jégvirág
Ötórás munkával szabadultak meg a szakemberek a Szabadság úszóházon fennakadt hatalmas mennyiségű uszadékfától, amit a vízügyi igazgatóság Jégvirág V. nevű hajója húzott ki a folyó sodorvonalába.

Hárommilliárdot költenek a ,,boldog békeidőket" idéző Széchenyi térre - Négyen álmodták újra a sokat látott teret
Május elején derül ki, hogy a négy benyújtott építészeti terv közül hirdetnek-e győztest, és a szakemberekből álló zsűri is csak akkor tudja meg, hogy kik álmodták újra a Széchenyi teret, amely a Modern Városok Programban (MVP) születhet újjá.