Több mint kétezer olyan magánszemély nevét és lakcímét tette nyilvánossá nemrégiben honlapján az APEH, aki több mint 10 millió forinttal tartozik az adóhivatalnak. Szép számmal szerepelnek a listán Csongrád megyeiek is. Megpróbáltuk megkeresni közülük a vásárhelyieket, hogy megtudjuk, miért, hogyan és mennyi idő alatt gyűjthet össze valaki ilyen hatalmas adótartozást. Csak kettejüket találtuk meg a lakcímük alapján.
– Bejött egyszer a boltba egy férfi, s közölte, figyelnek engem. Hogy ki volt, azt ma sem tudom, arra is csak később jöttem rá: persze, az adóhivatal, hiszen sok pénzzel tartozom nekik. Ha ingatlant vagy autót vennék, akkor azt azonnal lefoglalná az APEH – mondta lapunknak Molnár Tibor, egyike azon vásárhelyieknek, akiknek a neve és címe szerepel az APEH listáján.
![]() |
Az adóhivatal adatai szerint ebben a lakatlan Juhász Mihály utcai házban él az egyik nagy adósuk. Fotó: Tésik Attila |
Molnár Tibor, az egyik vásárhelyi kisbolt alkalmazottja részletesen elmesélte adóssága történetét. Ügye azzal kezdődött, hogy 2002-ben még egy Borsod megyei kistelepülésen élő férfinak ellopta valaki az autójából azt a táskát, amely boltja kétéves könyvelésének iratait rejtette. A rendőrség nem találta meg a tettest, sőt egy ideig azt vizsgálták, vajon ő lopatta-e el a dokumentumokat. Fél évvel később az APEH-revízió során a hiányzó iratok miatt valamivel több mint félmillióra büntették, majd négymilliós adóhiányt állapítottak meg nála, ami újabb kamatokkal és büntetésekkel hamar ötmillió fölé kúszott.
– Ekkor külföldre mentem dolgozni – folytatta Molnár Tibor. – Amikor visszajöttem, Vásárhelyre költöztem. Nemsokára kiderült, már tízmilliónál is többel tartozom. Kértem, hogy engedélyezzék a részletfizetést, ahogy azt a lakáshiteleknél szokták, de nem lehetett. Most már nem is tudom pontosan, mekkora összeget követelnek.
Megyei adatok Szép számmal szerepelnek Csongrád megyeiek a 43 oldalas APEH-szégyenlistán. Szegedről harminc, Szentesről öt, Csongrádról három, Makóról négy, Mindszentről három magánszemély tartozik több mint 10 millió forinttal az adóhivatalnak. De olvasható a listán három balástyai, két mártélyi, egy-egy baksi, ruzsai, üllési, domaszéki és apátfalvi magánszemély neve és címe is. |
A többi vásárhelyi adóssal már nem volt ilyen szerencsénk. Árgyelán Jánosnak a címe alapján a Juhász Mihály utcában kellett volna laknia, egy kis, elhanyagolt házban. A helybeliektől megtudtuk, három éve senki sem él a házban. Nem találtuk otthon, s telefonon sem értük el a Szent István utcai Boros Jánost, aki állítólag valahol vidéken dolgozik. Albert Judit Emőke helyett viszont édesanyja nyitotta ki a Kistöltés utcai ház kertkapuját.
Nem találtuk Szabadság téri lakcímén az egykor autókereskedőként dolgozó Bihari Zsuzsát, s nem jártunk nagyobb szerencsével a Konti utcában élő Kis Attilával sem. Hiába csöngettünk nála, szép háza kertjéből csak egy kutya vakkantott ránk. Ajtót viszont senki sem nyitott.
Témák:
Hódmezővásárhelyhirdetés
hirdetés
hirdetés
A címoldal témái

Csendrendelettől hangos a város - lázadnak és petíciót írnak a szegedi vendéglátósok
Megoldást nem hoz, ellenben a magánszemélyek érdekeit is sérti az a zajrendelet-tervezet a Jobbik szerint, amit pénteken fogadhat el a közgyűlés. A KDNP-frakció módosító indítványt is benyújtott, szerintük jogellenes az előterjesztés, és akár a politikai nyomásgyakorlás eszközéül is szolgálhat.

Gáspár Bea: Otthon is öröm a főzés
A konyhafőnök zsűrijében Gáspár Bea háziasszony-szemlélettel ad tanácsokat és segíti a versenyzőket a megmérettetések során. Maga is szeretettel főz, hiszen gasztronómiai kísérleteit lelkesen fogadja családja. Úgy véli, a hétköznapokban a nők néha kényszerből ragadnak fakanalat, míg a férfiaké az örömfőzés lehetősége.
Olvasóink írták