2017. 05. 26. péntek - Fülöp, Evelin 12°C | 22°C Még több cikk.

76 km Bonifác, a szarvas nyomában nyolc újonccal

A 12 fős csapatban nyolc újonccal állt rajthoz a Kecskeméti Főiskola a Szarvasűző váltófutóversenyen.
A csapat 6 óra 44 másodperc alatt teljesítette az Eger és Miskolc között kijelölt távot és ezzel a 13. helyen végzett. A csapatvezető Csoma Erzsébet testnevelő tanár reméli, hogy a következő három évben igazán ütőképessé válnak majd.

A csapat beszámolója a versenyről

Az idei verseny újdonsága, hogy a Szarvasűzők a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség versenyrendszerének része lett, mostantól az 1-es kategória, a Magyar Egyetemi - Főiskolai Sportszövetség által meghirdetett, Váltófutó Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokság is egyben.

23 éven át minden esztendőben rajthoz állt főiskolánk csapata, amely kezdetben kertészetis hallgatókból állt össze, az idei esztendőben már hat GAMF karos hallgatónk is futott. A 76 km-es távot 12 futó futja, 8 fiú és 4 lány. A szakaszok különböző hosszúságúak és nehézségűek.

Az idén szép napsütéses időben versenyezhettünk. Érdekes, hogy 8 futónk első alkalommal birkózott meg a távval, ismeretlen volt nekik a szakaszuk. 4 futónk már jól tudta, hol jön az emelkedő, hogyan ossza be jól az erejét. Ennek ellenére szép eredményt értünk el: 13. helyezés, 6 óra 00 perc 44 mp.

A verseny folyamán jól összekovácsolódott csapatunk a 3 együtt töltött nap alatt, szállásunk Bogácson egy jurtában volt a termálfürdő területén, így a fáradt izmokat késő estig lehetett lazítani a forró vízben, ahol az élménybeszámolót tartották futóink. Csapatunk többségében első évfolyamos hallgatókból áll, egy-két végzős helyére már vannak jelentkezőink, így aztán reméljük a következő három évben ütőképes csapattá válunk, hiszen mindenki elhatározta, hogy keményen fog edzeni.

Már készülünk az őszi RÓKAŰZŐ váltófutóversenyre, amely szintén 76 km, Kaposvár és Pécs között.

Gratulálunk a mostani 13. helyezéshez, de sokat tud még javítani csapatunk! HAJRÁ!!