2017. 02. 27. hétfő - Ákos, Bátor 1°C | 12°C Még több cikk.

Kecskeméti csodacsapat - kupagyőztes a KTE!

Kecskemét – A KTE-Ereco labdarúgócsapata Foxi mesterhármasával 3-2-re győzött a Videoton ellen a Magyar Kupa döntőjében, így a 100 éves klub első kupagyőzelmét ünnepelheti.

KTE-Ereco – Videoton 3-2 (2-0)
Puskás Stadion, 5000 néző. Vezeti: Iványi (Albert, Medovarszki)
KTE: Ribánszki – Gyagya, Radanovics, Balogh B., Mohl – Ebala, Csukics (Bertus, 91.) – Bori, Foxi (Szavics, 93.), Litsingi – Tököli (Dosso, 87.). Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
Videoton: Sebők – Lázár, Vaskó, Lipták, Elek – Gosztonyi (Lencse, 70.), Farkas B. (Szakály, 60.), Sándor Gy., Polonkai (Vasziljevics, a szünetben) – Alves, Nikolics. Vezetőedző: Mezey György
Gólszerző: Foxi (2.), Foxi (14.), Csukics (48. - öngól), Foxi (80.), Nikolics (81.)
Sárga lap: Polonkai (40.), Tököli (65.), Litsingi (65.)
Piros lap:

Vége!! Kupagyőztes a KTE!!!

93. perc: az utolsó csere: a hős, mesterhármast szerző Foxi helyére Szavics állt be.

91. perc: Csukics helyére Bertus állt be.

3 perc lesz a hosszabbítás.

Kupagyőztes a KTE! - KÉPGALÉRIA

87. perc: az első KTE csere: Tököli helyére Dosso állt be.

81. perc: gyorsan jött a válasz. Egy jobb oldali fehérvári támadás végén a hosszú oldalon érkező Nikolics elé került a labda, aki 8 méterről jobbal a léc alá lőtt. 3-2.

80. perc:
GÓÓÓÓL! Litsingi remekül ment el a jobb oldalon, majd a középen érkező Foxi elé centerezett, aki 5 méterről a kapuba lőtt, 3-1.

78. perc:
azonnal jött a válasz, a túloldalon Foxi lőtt 20 méterről a kapu fölé.

78. perc: Szakály 10 méterről leadott ballábas lövését védte Ribánszki.

76. perc: Bori beadása után Foxi lőtt 20 méterről, jobbal a kapu fölé.

74. perc: most a jobb oldalon előretörő Bori került helyzetbe, 15 méterről kapura lőtt, a labda nem sokkal kerülte el a jobb alsó sarkot.

73. perc: Mohl hibája után újra a Videoton került helyzetbe, de Alves lövése elsűvített a KTE kapuja előtt, szerencsére Lencse is lemaradt a labdáról.

70. perc: utolsó cserelehetőségét is kihasználta Mezey György, Gosztonyi helyére Lencse érkezett.

70. perc: egyre többet áll a játék, a KTE kezd az idővel is játszani.

65. perc: ilyet is ritkán látni: a KTE-ből Litsingi és Tököli majdnem összeverekedett, mindketten sárgát kaptak. Bár korábban írtuk, Tököli akarása példamutató, mostmár lassan túlzásba is viszi.

60. perc: újabb fehérvári csere: Farkas helyére Szakály állt be.

58. perc: formás KTE akció végén Tököli gurított vissza az érkező Bori elé, aki 14 méterről jobbal kapásból kapura lőtt, Sebők vetődve védett.

57. perc: Litsingi szép szóló után 18 méterről, jobbal alig lőtt kapu fölé.

Amit ma Tököli Attila küzdenitudásból a pályán bemutat, az példamutató lehet mindenki számára.

53. perc: Foxi egy jó labdaátvétel után Litsingit szöktette, aki 12 méterről, védője szorongatásában jobbal kapura lőtt, Sebők vetődve védett.

48. perc: eddig bírta kapott gól nélkül a KTE. Egy kapu előtti kavarodás végén az átemelő cselt próbáló Alves elől menteni próbáló Csukics saját kapujába emelte a labdát. 2-1.

Elkezdődött a második félidő.

A szünetben cserélt a Videoton: Polonkai helyére Vasziljevics állt be.

A félidőben természetesen csakis elégedett kecskeméti szurklóval találkozhattunk. Egy problémája van csak a fanatikusoknak, mégpedig, hogy nem árusítanak sört a stadionban. Nem nehét megjósolni, ha nyer a KTE, hazafelé bőven pepótolja majd minden szurkoló a kora esti böjtöt.

Vége az első félidőnek!

40. perc: egy KTE kontratámadás során a kapura törő Tökölit Polonkai utolsó előtti emberként ránotta le, így megúszta sárgával. Tököli eddig kiváló teljesítményt nyújt.

39. perc: nagy a Videoton fölénye, szinte percenként veszélyeztetik a kaput a fehérváriak.

35. perc: egyre inkább nyom a Vidi. Most egy szép jobb oldali támadás végén Lázár adott középre, Csukics rosszul ért a labdához felszabadítás közben, így épp az érkező Alves elé tálalt, aki azonban tiszta helyzetben, 15 méterről a kapu jobb sarka mellé lőtt. El kell ismerni nagy helyzet volt.

32. perc: Nikolics 10 méteres, lapos lövését védte vetődve szögletre Ribánszki. Utána azonnal hajszolja a szurkolókat, bíztassák tovább a csapatot.

24. perc: óriási Videoton helyzet maradt ki. Gosztonyi remek labdával ugratta ki Nikolicsot, aki 20 méterről próbálta átmeleni a labdát a kapujából kifutó Ribánszkin, de szerencsére két méterrel célt tévesztett.

Nem szeretnénk senki szívét fájdítani, de ami itt a Puskás Stadionban történt a két KTE gól után, az valami rendkívüli. Boldog-boldogtalan egymás nyakában, könnyező szemekkel, magasba emelt karokkal. Eddig nagyon jó kecskemétinek lenni a stadionban.

19. perc: Lipták lőtt magasan kapu fölé 30 méteres szabadrúgás után.

14. perc: negyed órányi csoda, már két góllal vezet a KTE! Újra Tököli az előkészítő, aki a jobb oldalon betört a 16-oson belülre, majd szenzációsan lőtte át a kapu előtt a labdát, a túloldalon érkezett újra Foxi, aki 3 méterről az üres kapuba helyezett, 2-0.

12. perc: Tököli 16 méteres, jobblábas lövését védte Sebők.

11. perc: Mohl jobb oldali, 30 méteres szabadrúgását védte előrevetődve Sebők!

9. perc: a parázs kezdés után leült kissé a meccs. Időközben feltűnt a lelátón dr. Kassai László, Kecskemét rendőrkapitánya is.

A két szurkolótábornak fenntartott helyek megteltek, nagyon jó a hangulat, mindkét tábor szünet nélkül biztatja kedvenceit.

5. perc: Gosztonyi a jobb oldalon könnyedén játszotta át Mohl-t, majd a középen üresen érkező Polonkai elé tálalt, aki óriási helyzetben, 13 méterről a kapu bal sarka mellé lőtt.

2. perc: Szenzációs kezdés! Tököli a jobboldalon kapott labdát, majd remekül ívelt a hosszú oldalra, ahol érkezett Foxi, aki 6 méterről a kapu jobb oldalába fejelt! 1-0.

A Videoton kezdte a mérkőzést!

18:58: a lelátón több prominens Bács-Kiskun megyei személyiséggel is találkozhattunk. A helyszínen tekinti meg a mérkőzést Bányai Gábor, a Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat elnöke, dr. Zombor Gábor Kecskemét polgármestere, de itt van dr. Bozóky Imre, Rózsa Pál és Versegi János tulajdonosok, és még hosszasan sorolhatnánk. Bár a 60 ezres stadionban majd elveszik az 5000 fős tömeg, a hangulatra nem lehet panasz.

18:56: a kecskeméti szurkolók becsületére legyen mondva, hangerőben lenyomják a bajnok Vidi szurkolóit.

18:54: az este 7 órás kezdés ellenére nyárias melegben játsszák majd az idei kupadöntőt.

Köszöntjük olvasóinkat a KTE-Videoton Magyar Kupa döntőjének online tudósításán!

Beharangozónk:

Kedden 19 órakor történelme eddigi legfontosabb mérkőzését játssza a 100 éves KTE-Ereco labdarúgó együttese. A Videoton elleni Magyar Kupa döntő egy álomszerű ünnep lehet a klub vezetői, játékosai és szurkolói számára. A tétnek megfelelően hatalmas az érdeklődés a városban az összecsapás iránt, információink szerint akár 4-5000 KTE szurkoló is elkísérheti majd kedvenceit a Puskás Ferenc Stadionban rendezett fináléra. A legfrissebb szurkolói információkról a linkre kattintva olvashat!

Tomiszlav Szivics a mérkőzést megelőző napon a delmagyar.hu-nak így nyilatkozott az esélyekről: - A teljes keret a rendelkezésemre áll a keddi kupadöntőre, így Szavics és Alempijevics is ott lehet akár a csapatban. A mérkőzésre úgy készültünk, hogy mindent beleadunk. Mindenképp győzni szeretnénk, és győzni is fogunk! Véleményem szerint az akarat és a büszkeség lesz a két döntő faktor, ebben pedig jók vagyunk. Nagyon fontos, hogy érezzük szurkolóink támogatását, mert aki emlékszik négy évvel korábbi nyilatkozatomra, ezt az egészet egy jó csapatnak van értelme csinálni, ebbe pedig beletartoznak a vezetők, a szurkolók és a szponzorok is. Csak így együtt győzhetünk, mert kedden egy Góliát ellen lépünk pályára – mondta a KTE szakvezetője.

A két csapat útja a döntőig:

Magyar Kupa 3. forduló

Békéscsaba - KTE-Ereco 1-2 (1-1)
Gólszerző: Balázs J. (35.) ill. Gyagya (40.), Alempievics (76.)

Magyar Kupa 4. forduló

Tiszakanyár SE - KTE-Ereco 0-3 (0-2)
Gólszerző: Csukics (15.), Dosso (17., 62.)

Bajai LSE - Videoton 2-4 (2-1)
Gólszerző: Fröhlich (7.), Szabó N. (21.) ill. Sándor Gy. (33.), Vasiljevics (48.), Nikolics (50.), Lipták (73.)

Magyar Kupa 5. forduló

DVSC - KTE-Ereco 0-3 (0-2)
Gólszerző: Litsingi (23.), Alempievics (43., 50)

Visszavágó:
KTE-Ereco - DVSC 3-1 (2-1)
Gólszerző: Tököli (13.), Litsingi (35.), Foxi (81.) ill. Kabát (45.)

Videoton - Haladás 3-0 (0-0)
Gólszerző: Alves (60.), Vasiljevics (72.), Elek (83.)

Visszavágó:
Haladás - Videoton 1-3 (1-1)
Gólszerző: Gyurján (44.) ill. Nikolics (37.), Vasiljevics (52.), Lencse (69.)

Magyar Kupa 6. forduló

KTE-Ereco – Siófok BFC 5-1 (4-0)
Gólszerző: Tököli (8.), Vujovics (10., 23.), Savics (41.), Fehér Zs. (öng.) (49.) ill. Márton (46.)

Visszavágó:
Siófok BFC - KTE-Ereco 1-1 (1-1)
Gólszerző: Melczer (25.) ill. Dosso (12.)

Honvéd - Videoton 1-1 (1-0)
Gólszerző: Zelenka (22.) ill. Nikolics (71.)

Visszavágó:
Videton - Honvéd 4-0 (2-0)
Gólszerző: Gosztonyi (3.), Lencse (27., 80.), Gyurcsó (90.)

Magyar Kupa 7. forduló

KTE-Ereco – ZTE 5-1 (4-0)
Gólszerzők: Foxi (7., 89.), Tököli (18.), Litsingi (29., 34.), ill. Kamber (79.)

Videoton – Kaposvár 4-0
Gólszerző: Vasiljevics (11., 56.), Vaskó (17.), Nikolics (92.)

Egymás ellen eddig:

Monicomp Liga 11. forduló

KTE-Ereco - Videoton 2-4
Gólszerző: Némedi (21.), Csordás (74.) ill. Alves (27., 46.), Polonkai (62.), Nikolics (71.)

Monicomp Liga 26. forduló

Videoton - KTE-Ereco 2-2
Gólszerző: Nikolics (38.), Alves (45.) ill. Litsingi (18.), Ebala (41.)

A 19 órakor kezdődő KTE-Ereco – Videoton Magyar Kupa döntőről a delmagyar.hu élő online tudósításban számol majd be.

• 3. Elendur 2011. május 18. 02:51
    „A második félidőt láttam, grat a játékvezetőknek, és a Kecskemétnek! Mindkettő nagyot alkotott!”
  • 2. olegunnar 2011. május 17. 21:24