2017. 08. 21. hétfő - Sámuel, Hajna 14°C | 23°C Még több cikk.

Kiütötte a KNKSE az Orosházát

A Kecskeméti NKSE női kézilabdacsapata 37-21-re győzött az Orosháza ellen az NBI/B hétvégi fordulójában.
Mindent elsöprő lendülettel kezdtek hozzá a kecskeméti lányok a mérkőzéshez, esélyt sem adva a másik csapatnak. Az első perctől kezdve mind támadásban, mind védekezésben óriási tempót diktáltak, amit az orosháziak képtelenek voltak felvenni. Így a 10. percben máris kilencgólos előnyük volt, ami a félidő derekára már tízre nőtt. A védelem remekelt, a játékidő alatt számos passzív játékot értk el, amiket aztán rendre gólra kamatoztattak. Rózsa Veronika szemfülességének köszönhetően sokszor szerzett labdát, amiből kontratámadás születhetett. Az első félidőben Korsós Dorina zörgette meg legtöbbször a vendégek hálóját, köztük három hétméteressel. Harminc perc után óriási, tizennégy gólos különbséggel mentek szünetre a csapatok.

A második félidő kezdetekor Korsós lesérült, felrepedt a szája, aminek következtében nem folytathatta a játékot. A megmozdulás piros lapot érdemelt volna. Szerencsére ez nem hatott ki a csapat későbbi teljesítményére, szórták a gólokat, áttörve a vendégek 5-1-es védekezését. A 37. percben az állás már 26-9 volt. Az orosháziak csupán a mérkőzés legvégén tudtak némileg szépíteni, de így is 16 gólos különbséggel nyertünk. A mérkőzésen Márki Éva lőtte a legtöbb gólt, összesen tizenhármat.

Kecskeméti NKSE – Orosházi Sílus SzK 37-21 (20-7)
KNKSE: Dr. Zsoldosné - Rózsa 8, Korsós 7/3, Márki 13/2, Herceg R. 2, Mocsári 1, Horváth 3. Cserék: Fekete és Hetényi kapusok, Bús, Sánta, Balázs, Gombos 1, Felső 2.
Hétméteres: 5/5, ill. 4/4
Kiállítás: 4 perc, ill. 8 perc

Kitűnt: Dr. Zsoldosné, Márki, Rózsa és Korsós.

Korsós Miklós: „Támadó jellegű védekezésünkkel zavart okoztunk az ellenfél soraiban. Védekezésünk és Dr. Zsoldosné ellen nem találtak ellenszert. Látványos és pontos befejezéseink biztatóak. 13 gólos hátrányban értelmetlen durvaságot követett el a vendégcsapat, amit olcsó két perces kiállítással megúsztak. Fontos és nehéz mérkőzések előtt állunk és ezt a formát tartósítani kell."

KTE: utánpótlás vereségek

A hétvégén négy KTE-s utánpótláscsapat lépett pályára a korosztályos bajnokságokban. Pontot egyik… Tovább olvasom