2017. 06. 27. kedd - László 19°C | 33°C Még több cikk.

Máris véget ért a KTE európai kupakalandja

Kecskemét - A KTE labdarúgó együttese 0-0-s döntetlent játszott a kazah Aktobe otthonában, így kiesett az Európa Ligából. A magyar kupagyőztes így nyeretlen maradt nemzetközi porondon. Online tudósításunk.

Európa Liga, 2. selejtezőkör, visszavágó mérkőzés.
FK Aktobe – Kecskeméti TE 0-0 (0-0)
Centralja stadion, 12 ezer néző. Vezeti: Bojko (UKR)
Aktobe: Szigyelnyikov – Csicsulin, Primus, Szmakov, Kenzsiszarjev – Kosztics, Logvinyenko (Szemjonov, 79.), Hairullin, Maletics (Avercsenko, 90+2.) – Mané, Djilasz (Lisenko, 75.). Vezetőedző: Vladimir Muhanov
KTE: Ribánszki – Alempijevics, Radanovics, Balogh B., Mohl – Ebala (Bertus, 84.), Csukics (Dosso, 84.) – Gyurcsó (Litsingi, 72.), Szavics, Foxi – Tököli. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
Gólszerző:
sárga lap: Gyurcsó (12.), Szavics (45+3.), Alempijevics (53.), Mohl (73.), Radanovics (78.)
piros lap:

Továbbjutott az Aktobe, 1-1-es döntetlennel, idegenben szerzett góllal.

A hivatalos statisztikai adatok is azt mutatják, az Aktobe közelebb állt a győzelemhez. A helyzetek aránya 6-4, a szögletek aránya 10-1 lett a hazaiak javára. A szabálytalanságok terén viszont óriási volt a KTE fölény: 20-11.

Véget ért a mérkőzés! A KTE 1-1-es döntetlennel, idegenben rúgott gól miatt esett ki az Európa Ligából.

90+3. perc: A Maletics helyére beálló Avercsenko kapott még sárga lapot a végén.

3 perc lesz a hosszabbítás!

87. perc: még egy nagy hazai helyzet a végére, de Csicsulin lövését védte Ribánszki.

84. perc: kettős csere, kockáztat Tomiszlav Szivics: Ebala helyére Bertus, Csukics helyére Dosso állt be.

79. perc: Logvinyenko helyére Szemjonov állt be.

78. perc: újabb vendégsárga, most az agilisan játszó Manével szemben szabálytalankodó Radanovics sárgult be.

73. perc: Mohl kapott sárga lapot Kosztics felrúgásáért.

72. perc: cserélt a KTE: Litsingi állt be Gyurcsó helyett, majd azonnal kapott is egy nagy rúgást, de marad a pályán.

70. perc: Tököli 20 méteres lövése után szállt el a labda a hazai kapu mellett.

66. perc: Csukics 16 méteres lövését védte Szigyelnyikov.

61. perc: óriási fölényben játszik az Aktobe, most Logvinyenko lövése kerülte el a KTE kapuját.

59. perc: most Kosztics beívelése után veszélyeztetett Hairullin, de ezt is megúszta gól nélkül a Kecskemét.

56. perc: Hairullin szöglete után Logvinyeko fejelt kapu mellé.

53. perc: Alempijevics is sárga lapot kapott, miután Manéval szemben szabálytalankodott.

50. perc: mezőnyjáték az elmúlt 5 percben, komoly helyzet nélkül.

Elkezdődött a második félidő.

Az UEFA illetékesétől kapott hivatalos adatlap szerint a helyzetek száma eddig 3-3, a szögletarány viszont 8-1 a hazaiak javára. Az Aktobe játékosai 6, a KTE labdarúgói 10 alkalommal szabálytalankodtak az első félidőben.

Vége az első félidőnek!

45+3. perc: a szintén sántikáló Sztavics is sárga lapot kapott.

45+1. perc: a nyolcadik hazai szöglet után néhány centiméterrel kerülte csak el a labda a KTE kapuját.

42. perc: Csicsulin 10 méteres, ballábas emelése után a labda alig kerülte el a jobb felső sarkot. Nagy helyzet volt.

36. perc: mostmár Ebala is sántikál...

35. perc: újabb KTE helyzet, most Foxi lőtt 10 méterről csúnyán kapu fölé Tököli átadása után.

34. perc: egy hazai labdavesztés után Tököli törhetett volna kapura, de a kapujából messzire kifutó Szigyelnyikov menteni tudott előle.

32. perc: teljesen beszorult a KTE, már kontratámadásokra sem nagyon telik a vendégek részéről.

29. perc: Maletics beívelése után védett nagyot Ribánszki, majd megsérül ő is. Radanovics közben visszatért, egyelőre folytatja a játékot.

26. perc: Foxi és Csukics is sérülést jelez. Manét is ápolják, Radanovicsot hordágyon vitték le.

25. perc: egy ütközés után Radanovics maradt lenn a gyepen, újabb ápolás.

23. perc: Mané egyelőre azt csinál, amit akar, szerencsére Ribánszki most védeni tudta a csatár 20 méterről leadott jobblábas lövését.

20. perc: egyre inkább fölénybe kerül az Aktobe. Szavics ápolása miatt áll a játék.

17. perc: Hairullin lőtt 22 méterről, ballal a kapu mellé.

12. perc: Gyurcsó kapott sárga lapot egy Szmakov elleni szabálytalanságért.

12. perc: egy nézőtérről bedobott műanyag pohár miatt áll a játék.

10. perc: hazai szabadrúgás után Szmakov fejelt kapura 7 méterről, Ribánszki nagy bravúrral ütötte ki a labdát.

9. perc: Csukics 18 méteres, jobblábas lövését védte biztosan Szigyelnyikov.

A kazah stadionban nincs kerítés, a rendre kommandós ruhába öltözött rendőrök vigyáznak, egymástól 5 méterre állva, körben a pálya körül.

6. perc: veszélyes helyről, a hazai kaputól 19 méterre végezhetett el szabadrúgást a KTE, Foxi kísérlete azonban gyatrának bizonyult.

3. perc: Maleticset kell ápolni, áll a játék.

A kecskemétiek nagyon aktívan kezdtek, a hazai védelem kissé meg is van zavarodva.

A KTE kezdte a mérkőzést!

17:59: vonulnak pályára a csapatok. A hazaiak piros fehér, a vendégek full fekete szerelésben játszanak majd.

17:56: a helyszínen telt ház várja a kezdő sípszót, remek a hangulat.

17:55: a KTE összesen 58 fős küldöttséggel utazott ki a visszavágóra, így néhány szerencsés szurkoló is élőben láthatja a mérkőzést. Magyarországon egyetlen televíziós társaság sem közvetíti a mérkőzést.

17:52: egy héttel ezelőtt 1-1-es döntetlent játszott a két csapat. A KTE-nek tehát vagy győznie kell, vagy legalább 2-2-es döntetlen, ha rendes játékidőben tovább szeretne jutni.

17:50: a 18 órakor kezdődő mérkőzésen kezdőként lép pályára a KTE két rutinos játékosa, Tököli Attila és Vladan Szavics is. Mindketten kulcsszereplők lehetnek a visszavágón.

Köszöntjük Olvasóinkat az FK Aktobe – KTE Európa Liga labdarúgó mérkőzés online tudósításán.

• 1. feketer 2011. július 22. 20:16
    „... én sokkal inkább azt mondanám, hogy VERETLEN maradt a KTE az Európa Ligában ...
    ... "Paraguay öt döntetlennel jutott döntőbe a Copán ..." a döntetlennek, a döntetleneknek van értéke ...”