2017. 11. 20. hétfő - Jolán 1°C | 8°C Még több cikk.

Sima kecskeméti győzelem a Falco ellen - galéria

Kecskemét - A T.O.M. Controll Kecskemét férfi kosárlabda együttese végig vezetve, könnyed győzelmet aratott a Falco ellen a 15. forduló nyitómérkőzésén.
T.O.M.Controll-Kecskeméti KSE - Falco-SZOVA KC Szombathely 88-76 (27-21, 24-15, 23-18, 14-22)
Messzi István Sportcsarnok, 700 néző. Vezeti: dr. Valovics I., Kapitány G., Gelencsér Gy.
Kecskemét: Wittmann 22/12, LaGrange 11, Dénes 3, Orsulic 12/3, Benzce 7. Csere: Csorvási 6, Siriscevic 17/9, Lakatos 6/3, Cseh 4, Pongó, Mészáros.
Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
Falco: Kálmán 14, Doyne 13, Pankár 7/3, Gosa 16/9, Alekszejev 18. Csere: Szanati 4, Hajmásy 2, Simon, Will 2, Borszéki. Vezetőedző: Nikola Lazics
Kipontozódott: Bencze (36.), Dénes (39.)

Vége a mérkőzésnek!

40.p.: Az utolsó percben Kálmán dobott még két kosarat, majd végül Hajmásy is betalált, így 88-76 a vége.

Újra együtt ünnepeltek a kosarasok a szurkolókkal - KÉPGALÉRIA

39.p.: Lakatos középtávolija jó, majd Doyne dob egy duplát, 88-68. Kálmán is betalál, 88-70.

39.p.: Cseh dupla, 86-64. Kálmán két büntetője jó, 86-66.

38.p.: Alekszejev dupla, 84-64.

36.p.: Gosa sem hibázik a büntetővonalról, 84-62.

35.p.: Dénes két büntetője jó, 84-60.

35.p.: Orsulic dupla, 82-60.

35.p.: A szombathelyi szurkolók már a pályának háttal ülve beszélgetnek, így tiltakozva kedvenceik pocsék teljesítménye ellen.

33.p.: Gosa triplája után 77-57. Wittmann is dob egy újabbat, majd Gosa is, pontzuhatag a 33. percben, 80-60.

32.p.: Witmann dupla, 77-54.

31.p.: LeGrange egyik büntetője jó, 75-54.

IV. negyed

30.p.: Wittmann dupla, 72-54, majd Cseh is betalál, 74-54.

29.p.: Alekszejev szintén nem hibázik, 70-52. Alekszejev a palánk alól, 70-54.

29.p.: Wittman nem hibázik a büntetővonalról, 70-50.

28.p.: Lakatos tripla, 68-50.

27.p.: Doyne két büntetőből szerzett pontja, 65-48.

26.p.: Orsulic támadólepattanó utáni duplája, 65-44. Doyne is dob egy kosarat, 65-46.

26.p.: Bencze két büntetője jó, 63-44.

25.p.: Pankár középtávolról, 61-44.

25.p.: Csorvási faulttal együtt bedobja a palánk alól, a büntető kimarad, 61-42.

24.p.: Alekszejev két büntetője jó, 59-42.

24.p.: Megint Orsulic, most középtávolról, 59-40.

23.p.: Orsulic faulttal együtt is bedobja közelről, a büntető kimarad, 57-40.

23.p.: Siriscevic dupla, 55-38, Will válaszol, 55-40.

22.p.: Wittmann középtávolija jó, 53-38.

21.p.: Alekszejev dupla, 51-38.

III. negyed

Az első 20 perc képei már megtekinthetőek galériánkban.

A félidőben 15 ponttal vezet a Kecskemét a Falco ellen - KÉPGALÉRIA

Az első félidőben a KKSE-ben Siriscevic 15, Wittmann 11, LeGrange 10 pontot szerzett. A Falco legjobbja eddig a 8 pontos Kálmán.

Vége a második negyednek.

20.p.: Doyne egyik büntetője jó csak, 51-34. Alekszejev duplája zárja a félidőt, 51-36.

20.p.: LeGrange dupla, 51-33.

19.p.: Siriscevic tripla, 49-33. Extrát nyújt ma ő is.

18.p.: Wittmann triplával büntet, 46-33. Újabb vendég időkérés.

18.p..: Doyne két büntetőt is kihagy.

17.p.: Most LeGrange a büntetővonalon, ő is egyet dob be a kettőből, 43-33.

17.p.: Doyne dupla, 42-33.

16.p.: Most Lakatos büntetőzik, ő is csak az egyiket dobja be, 42-31.

16.p.: Orsulic egyik büntetője jó csak, de így is 41-31.

16.p.: Egy hazai büntető után Doyne dupla, 40-31.

14.p.: Alekszejev duplája után egy újabb Wittmann tripla, 39-29.

14.p.: Siriscevic két büntetője jó, 36-27.

14.p.: Kálmán dupla, 34-27.

13.p.: Doyne dupla, 31-25. Wittmann szép triplával válaszol, 34-25.

12.p.: Csorvási a palánk alól, 31-23.

12.p.: Siriscevic dupla, 29-23.

11.p.: Pankár a palánk alól, 27-23.

A vendégszektorban megy a balhé, már vagy 10 biztonsági próbál rendet tenni.

II. negyed

10.p.: Orsulic utolsó másodpercében eleresztett triplájával 27-21-re vezet a Kecskemét az első negyed után.

10.p.: Gosa zsákol, 24-21.

10.p.: Szanati most ziccerből, 22-19. Bencze dobhat két büntetőt, mindkettő jó, 24-19.

9.p.: Siriscevic két büntetője jó, majd Szanati duplája, 22-17.

A vendégszektorban akadt némi dolga a biztonságiaknak, de gyorsan helyreállt a rend.

8.p.: Siriscevic második triplája, 20-15. Időt kért a Falco.

8.p.: Kálmán dob két büntetőt, mindkettő jó, 17-15.

8.p.: LeGrange egyik büntetője bemegy, a másik kimarad, majd miután a Falcotól elveszik a labdát, az amerikai dob egy duplát is, 17-13.

7.p.: Gosa dob egy triplát, 14-13.

7.p.: Gosa egyik büntetője jó csak, majd Wittman dob egy duplát. 14-10.

6.p.: Kálmán középtávolija jó, majd Csorvási a palánk alól, 12-9.

6.p.: Pankár hárompontos, faulttal együtt, a büntetőt viszont kihagyja, 10-7.

5.p.: Siriscevic tripla, 10-4.

5.p.: Kálmán büntetői is jók, 7-4.

5.p.: LeGrange ismétel, 7-2.

4.p.: LeGrange dupla, 5-2.

3.p.: Alekszejev két büntetőt bedob most, 3-2.

3.p.: Bencze faulttal együtt szerez kosarat a palánk alól, a büntető is jó, 3-0.

2.p.: Alekszejev két büntetőt is kihagyott, továbbra sincs kosár. Rengeteg a hiba, idegesen kezdett mindkét csapat.

Elkezdődött a mérkőzés!

17:56: A forduló előtt a KKSE az 5., a Falco a 7. helyen állt a tabellán.

17:53: A kecskeméti csapatban nincs sérült, Sztojan Ivkovics minden játékosa bevethető.

17:52: Hamarosan kezdődik a mérkőzés. A lelátókon egyelőre kevesebben vannak a megszokottnál, de van még 8 perc a kezdésig.

Köszöntjük Olvasóinkat a T.O.M.Controll-Kecskeméti KSE – Falco-SZOVA KC Szombathely férfi kosárlabda bajnoki mérkőzés online tudósításán.

Beharangozónk:

A Messzi István Sportcsarnokban rendezett találkozón két olyan összecsapását láthatja a közönség, akik a gödörből kivezető utat keresik. A vendég szombathelyiek legutóbbi öt találkozójuk közül mindössze egyet tudtak megnyerni, igaz, ez épp legutóbbi mérkőzésük volt. A Pécs elleni 99-76-os győzelem előtt kikaptak viszont a ZTE-től (84-86), a Szolnoktól (80-93), a Pakstól (76-86), és a Szegedtől is (76-83). Ettől függetlenül a Doyne, Gosa, Alekszejev légiós trió veszélyes lehet, és ne feledkezzünk meg mindenki Kálmán Lacikájáról sem, aki még mindig képes extrát nyújtani.

A kecskemétiek a Nyíregyháza elleni és a Sopron elleni idegenbeli vereség után leszakadtak némileg az élbolytól, de összességében még mindig jónak mondható szezont futnak, és a KKSE számít a pénteki összecsapás esélyesének is. A jelenleg 5. helyen álló kecskemétiek vezéregyénisége, Wittmann Krisztián így nyilatkozott a Falco elleni mérkőzés esélyeiről a delmagyar.hu-nak: - Mint minden mérkőzés, ez is szoros és kemény csatát ígér, de mindenképp szeretnénk hazai pályán is legyőzni a szombathelyieket. Az ősszel ez már sikerült idegenben is, saját közönségünk előtt pedig pláne a győzelem az elfogadható. Szerencsére sérült nincs a csapatban, így mindenki harcra készen várja a holnapi összecsapást.

A pénteken 18 órakor kezdődő találkozóról a delmagyar.hu képgalériával frissülő élő online tudósításban számol majd be.