2014.03.21. 20:31

Csúnya vereség - Nantes-Pick Szeged 31-23

Nem várt arányú vereséget szenvedett a Pick Szeged Nantes-ban. Már a félidőben öt góllal vezettek a franciák.

Süli Róbert

HBC Nantes (francia)-Pick Szeged 31-23 (15-10)

Férfi kézilabda EHF-kupa, C csoport, 5. forduló, Nantes, Palais des Sports de Beaulieu. Vezette: Pavicevic, Raznatovic (montenegróiak).
HBC Nantes: Skof - Camarero 3, Maqueda 4, Nyateu 2, Gharbi 1, Entrerrios 7, Rivéra. Csere: Salmon (kapus), Feliho 4, Jonsson 1, Claire 4, Toumi 1, Tournat 6.  Vezetőedző: Thierry Anti.
Pick Szeged: Mikler - Ancsin 1, Blazevic 1, Källman 6, Zubai 5, Balogh 5/2, Mindegía 3. Csere: Tatai (kapus), Prce, Larholm, Ilyés 2, Vakderti, Vranjes, Laszica. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 8, ill. 4 perc.
Hétméteres: 2/0,  ill. 3/2.

60. perc: Zubai 2 perc. Källman csúnyán fölé, ziccer volt. Nyateu még döf rajtunk egyet, 31-23. Ez a vége. Csúnya vereség!
59. perc: Mindegía talpról, 30-23.
58. perc: Tournat, 29-22. Megalázó! Kínai! Toumi, 30-22.
57. perc: Tatai véd, kapufa, Feliho, 28-22. Laszica mellé.
56. perc: Tatai véd, majd Skof.
55. perc: Balogh zunder, 27-22.
54. perc: Feliho zunder, 27-21.
53. perc: Kínai, Källman, 26-21.
52. perc: Claire emelkedik, 26-20.
51. perc: Tatai véd. Skof is.
50. perc: Källman a szélrők okosan, 25-20.
49. perc: Jonsson sokkal mellé.
48. perc: Tournat, 25-19. Ilyést blokkolják.
47. perc: Vadkerti labdát szerzett, Zubai hetest harcol ki. Balogh, 24-19.
46. perc: Maqueda fölé. Ilyés, 24-18.
45. perc: Maqueda, 24-16. Zubai szép gól, 24-17. Hazai kiállítás.
44. perc: Balogh elcsúszik, Feliho, 23-16. Prce, Skof lazán véd.
43. perc: Tournat villog, 22-16.
42. perc: Jonsson, Miklerről pattan be, 21-16. Källman zundere kapufa.
41. perc: Entrerrios, 20-16. Balogh csúnyán fölé.
40. perc: Tournat, majd Mindegía, 19-16.
39. perc: Szerencséjük van a franciáknak, Maquedéhoz pattan a labda, 18-15. Prce, fölé, lehetett volna hetes is.
38. perc: Mikler fejjel, Källman a szélről, 17-15.
37. perc: Balogh, 17-14. Időt kér a Nantes.
36. perc: Szabó doktor fagyasztja a spori vállát. Mikler véd.
35. perc: Tournat 2 perc. Zubai, Skof mellett, 17-12. Zubai labdát szerzett, 17-13. Az egyik játékvezető iszonyat nagyot esett, ápolni kell.
34. perc: Claire iszonyat nagy gól, 17-10. Balogh, 17-11.
33. perc: Labdát szerzett a Pick. Skof ismét. Mikler véd, de marad Nantesnál a labda.
32. perc: Källman rossz átadás.
31. perc: A Pick kezdi a második félidőt. Prce lő, Skof véd. Entrerrios, 16-10.

30. perc: Eladjuk, majd visszaszerezzük a labdát. Balogh, Skof véd. 15-10 oda a félidőben.
29. perc: Ancsin-bomba, 15-10.
28. perc: Skof könnyedén. Időt kér a Nantes.
27. perc: Tournat fordul, 15-9.
26. perc: Padlón a Pick. Entrerrios csinál mindenkiből bolondot, 14-8. 8-0-ás eddig a hazai roham. Ilyés talpról, 14-9.
25. perc: Hazai kapufa, Vadkerti mellé. Tournat fordul, 13-8. 10 perce nem dobtunk gólt.
24. perc: Ilyés méterekkel fölé. Mikler véd, de marad a hazaiaknál a labda.
23. perc: Belemnés nálunk, belemenés náluk, csak a Nantes gólja érvényes. Entrerrios, 12-8.
22. perc: Újból Camarero a szélről, 11-8.
21. perc: Entrerrios villan, 10-8. Gödörben a Pick. Skof lábbal.
20. perc: Prce, belemenés. Maqueda, 9-8. Először vezet a Nantes. Időt kér a Pick Szeged. Eladja Prce a labdát. Vranjes 2 perc.
19. perc: Több csere is Picknél.
18. perc: Prce, nincs szabálytalanság, Rivéra kapufa.
17. perc: Ancsin sajnos sokkal fölé. Maqueda villan, 8-8.
16. perc: Labdát szerzünk, Mindegía fölé. Nyateu, 7-8.
15. perc: Fölé, egy remek akció után Zubai, 6-8.
14. perc: Camarero ismét a szélről, 6-6. Källman gyors válasz, 6-7.
13. perc: Balogh, Skof véd.
12. perc: Claire, 5-6.
11. perc: Entrerrios, 4-6. Skof véd.
10. perc: Hazai hetes. Claire, Mikler megfogja, a kipattanót viszont bevárja, 3-5. Prce átadása után Zubai, 3-6.
9. perc: Rossz hazai csere, 7-en voltak a pályán. Újabb szegedi emberelőny. Kallman repül, 2-5.
8. perc: Hazai kapufa, miénk a labda.
7. perc: Hazai kapufa. Källman a szélről, 2-4.
6. perc: Camarero a szélről, 2-2. Balogh hetest harcol ki, Feliho 2 perc. Balogh, Skof kezével, 2-3.
5. perc: Balogh kapufa, Gharbi ziccer, 1-1. Mindegía talpról, 1-2.
4. perc: Hazai hetes. Rivéra, Mikler véd. Bravó!
3. perc: Larholm, kapufa. Källman szerzett labdát, Blazevic, 0-1.
2. perc: Ancsin kapufa, Zubai hetest harcol ki.
1. perc: A Nantes kezd. Mikler véd.

16.56: Lassan tele a csarnok, közel 4 ezren a lelátón.

16.54: A Pick bent, a Nantes most jön. Kisgyerekek futnak be a játékosokkal. Néhányan olyan kicsik, hogy a felkellet kapni őket. Vadkerti és Skof is ezt tette.

16.50: A két spori már bent.

16.49: Mindkét csapat az öltözőben. A gyerekek már a játékoskijáró előtt az EHF-zászlóval. Hamarosan kezdünk.

16.42: Tegnap este a Nantes labdarúgócsapata 2-1-re nyert a Montpellier ellen. 32 ezren voltak a meccsen.

16.41: A két kapitány, Entrerrios és Vadkerti választ.

16.40: 20 perc a kezdésig, egyelőre még félig sem telt a csarnok.

16.26: Ötezren férnek be a csarnokba. A helyi újság vasárnapi száma két oldalon keresztül foglalkozott a meccsel. O'Brian Nyateu hosszan nyilatkozott a meccsről. Külön kiemelték, hogy két válogatott kapusa van a Szegednek, egy kiváló edzője, és remek játékosai vannak a Picknek.

16.15: Jóformán egyszerre jön ki a két csapat. Egyelőre mindenki kint, süt a nap, fogy a sör, a sütemény. A bejáratnál HBC Nantes zászlókat osztogatnak a nézőknek.

15.50: Már a csarnokban a Pick. Az indulás előtt Halász Máté, a Pick egykori játékosa látogatta meg a csapatot. Máté itt lesz a meccsen, jelenleg a francia másodosztályban kézilabdázik. Mezei Richárd a Pick Kézilabda Zrt. vezérigazgatója a meccs előtt átadta a 16 szegedi drukkernek az ajándékjegyeket.

Vasárnap, 13.45:

Pihen a csapat, 14.45-kor találkozik a szálloda kávézójában a keret. Közös kávézás szerepel a programban, majd 16.15-kor irány a Palais des Sport de Beaulieu csarnok. A meccset két montenegrói játékvezető fújja, Ivan Pavicevic és Milos Raznatovic. A Nantes lilában játszik, így a Pick narancssárgában szerepel. Nagy meglepetés nincs a hazai keretben, mindenki készen áll a rangadóra. Délutánra előkerültek a felhők az égen, de a meccset a nap nyeri. Ezt szeretné minden szegedi drukker is, hogy Juan Carlos Pastor együttese nyerje meg a találkozót. A hangulatra nem lehet panasz, együtt van a társaság. Délután volt egy rövid taktikai értekezlet, majd közösen sétált a Loire folyó partján a Pick. Most annyival búcsúzunk, hogy legközelebb a csarnokból jelentkezünk. Csak Előre!

8.30: Végre jó az idő! Szépen süt a nap, eltűntek a felhők az égről. Meccsnap! A Pick Szeged drukkerei szokták írni a Facebookon, amikor a csapatnak meccse van. Ma 17 órakor a francai HBC Nantes ellen csatázik Juan Carlos Pastor együttese. Nyugodtan telt az este, mindenki tudott pihenni. A hazai együttes egyik meghatározó játékosa, Jorge Maqueda egy rövid időre eljött a Hotelbe, mert Niko Mindengía édesapja egy csomagot hozott neki, és ezt átadták a Nantes átlövőjének. Éppen a hispán játékos a legnagyobb csillaga a galloknak, ő határozza meg a Nantes játékát, a támadások ráépülnek. Szerencsére mindenki rendben, komoly sérülése senkinek sincs, így a jelenlegi legerősebb keret futhat ki. A meccs 17 órakor kezdődik, a delmagyar.hu már előtte a helyszínről jelentkezik, a meccsről pedig online szöveges tudósításban számol be. A találkozót a Digi Sport2 élőben közvetíti.

Szombat, 20.30:

16.30-tól 17 óráig tartott edzést Juan Carlos Pastor vezetőedző és segítőja Marko Krivokapics. A szokásos bemelegítés folyt, a Pastor, Vadkerti-Zubai, Ilyés párok ádáz lábtengócsatát vívtak egymással. Ilyés remek formában játszott, így ők nyertek, és a 10 győzelemig tartó párharcban 6-5-re feljöttek. A két svéd fiú, Jonas Larholm és Jonas Källman remek párt alkotott, a "Jonaszok" nyertek Niko Mindegía és Nikola Prce ellen. Ők hálóval ellátott lábtengópályát építettek.

Az edzésen több taktikai variációt is átismételt a csapat, a végén pedig záporoztak a lövések a kapura. A csarnok nagy, a nézőtér messze van a pályától, elég régen épült, nem szép, sőt, inkább csúnya. 4 ezren férnek be, minden valószínűség szerint tele lesz a lelátó.

Pick-edzés Nantes-ban. (galéria)

A 16 szegedi drukker mellett Niko Mindegía apukája, testvére és barátja is ott lesz a lelátón, ők már tegnap az edzés végén meglátogatták a csapatot. Továbbra is hideg van, 10 fok, egyszer esik, egyszer nem. Este 8 órakor vacsorázik a csapat, délelőtt lesz taktikai értekezlet, majd vasárnap 17 órakor következik a HBC Nantes-Pick Szeged összecsapás.

15 óra: Minden rendben, jól utazott a Pick Szeged, szerencsésen megérkezett Franciaországba, Nantesba. A Tisza-parti együttes vasárnap 17 órakor az EHF-kupa C csoportjában, az 5. fordulóban lép pályára gall földön. Reggel 6 órakor indult a társaság Szegedről, 9 órakor pedig Ferihegy 1 mellől szállt fel. A kétszeres magyar bajnok egy 30 fős különgéppel utazott.

Az út négyórás volt, azt egyik oldalt napsütésben a szántóföldek pompáztak, míg a másikon az Alpok még most is havas hegycsúcsai. Néha-néha dobott egyet a gép a társaságon, leginkább Mikler Rolandra hozott frászt a repülő, de ő és a csapat is szerencsésen landolt végül Nantesben. Míg otthon tombol a tavaszias-nyár, itt 11 fokot mutatott a hőmérő, majd többször is hatalmas zápor zúdult a városra, sőt, jégeső is esett.

Fotó: A szerző

Gyors ebéd, majd pihenő következett. Szerencsére mindenki egészséges, csak Roberto Parrondo sérült. 17 órakor jön a tréning, hamarabb edz Juan Carlos Pastor csapat. A spanyol mester a gépen előbb a Délmagyarország napilapot, majd a Nemzeti Sportot is átlappozta. Nantesben még sohasem játszott nemzetközi meccset a Pick. Az EHF-kupában ez lesz a 25. meccse. A nantes-i csarnokban 16 szegedi drukker ott lesz a lelátón, és szurkol a Pick Szegednek. Este, az edzés után jelentkezünk legközelebb.

A vasárnapi összecsapást a Digi Sport 2 élőben közvetíti, míg a delmagyar.hu online szöveges tudósításban számol be.

Kemény meccset játszott szerdán a Pick Szeged. Kemény meccset játszott csütörtök este a HBC Nantes. A magyar együttes hazai pályán a Csurgót verte (34–20), a gall gárda pedig idegenben a Nagy Kornélt is a soraiban tudó Dunkerque ellen diadalmaskodott (25–24). A meccset a Pick ellenfele kezdte jobban, Skof jól védett, a spanyol Maqueda pedig gólerősen játszott, így a 45. percig magabiztosan tartotta előnyét a szegedi csapat riválisa. Ekkor azonban feljavultak a hazaiak – Nagy Kornél nem sokat tett hozzá –, érdekes módon 9-10 méterről nagy gólokat szereztek, így fordítottak. Már-már úgy tűnt, nyernek is, hiszen 24–22-re vezettek, azonban a rengeteg technikai hibának köszönhetően előbb egyenlítettek a vendégek, majd Claire másodpercekkel a vége előtt megszerezte a győztes találatot, így 25–24-re nyert a Nantes.

A Pick ma reggel kelt útra. Budapestről különgéppel utazik a csapat Nantes-ba – a meccs után jön is haza a gárda. Egy 30 személyes kisgép szállítja a magyar együttest, négyórás lesz a repülőút. 206. nemzetközi meccsét játssza [namelink name="Juan Carlos Pastor"] együttese, az EHF-kupában ez lesz a 25. fellépése. Ebben a kupasorozatban kiváló a mutatója a Picknek, 17 győzelem mellett csak hétszer szenvedett vereséget.

Alen Blazevic (balról) és Nikola Prce kiváló védőmunkájára nagy szükség lesz Nantes-ban. Fotó: Karnok Csaba

Hat Pick-játékos Mocsai keretében

Mocsai Lajos szövetségi kapitány kihirdette a férfi kézilabda-válogatott keretét az áprilisi, Németország elleni mérkőzésekre. A két együttes április 4-én Oldenburgban, másnap pedig Lingenben találkozik. A nemzeti csapat március 31-étől Szigetszentmiklóson készül, majd június 8-án Veszprémben, június 15-én pedig Velenjében játszik vb-selejtezőt Szlovénia ellen, a tét a 2015-ös katari világbajnokságra való kijutás lesz.

A magyar válogatott kerete, kapusok: [namelink name="Mikler Roland"] (Pick Szeged), [namelink name="Tatai Péter"] (Pick), jobbszélsők: [namelink name="Gulyás Péter"] (Veszprém), [namelink name="Harsányi Gergely"] (Tatabánya), jobbátlövők: [namelink name="Ancsin Gábor"] (Pick),[namelink name=" Nagy László"] (Veszprém), irányítók: [namelink name="Császár Gábor"] (PSG, francia), [namelink name="Lékai Máté"] (Celje, szlovén), [namelink name="Szöllősi Balázs"] (Balatonfüred), beállók: [namelink name="Schuch Timuzsin"] (Veszprém), [namelink name="Szöllősi Szabolcs"] (Csurgó), [namelink name="Zubai Szabolcs"] (Pick), balátlövők: Ilyés Ferenc (Pick), [namelink name="Putics Barna"] (Gummersbach, német), [namelink name="Zdolik Bence"] (Balatonfüred), balszélsők: [namelink name="Iváncsik Gergő"] (Veszprém), [namelink name="Vadkerti Attila"] (Pick), [namelink name="Varsandán Milán"] (Gyöngyös), [namelink name="Bóka Bendegúz"] (Balatonfüred).

Nantes a Loire menti régióban található, 285 ezren élnek a városban, közel az Atlanti-óceánhoz. Minden bizonnyal közel 4000 néző várható a meccsre, a város leghíresebb csapata természetesen az első osztályban szereplő labdarúgócsapat. A nyolcszoros francia bajnoknál olyan labdarúgók játszottak, akik meghatározó szerepet töltöttek be a világ futballjában. [namelink name="Didier Deschamps"], [namelink name="Marcel Desailly"], [namelink name="Christian Karembeu"], [namelink name="Fabien Barthez"] (itt fejezte be a pályafutását), [namelink name="Maxime Bossis"], [namelink name="Philippe Gondet"], [namelink name="Henri Michel"], [namelink name="Claude Makélélé"]. Szombat este hazai pályán játszik a város focicsapata, este nyolc órakor a Montpellier-t fogadják.

A Picknek azonban nincs ideje ezzel foglalkozni, jóval nagyobb figyelmet kell fordítania

a meccsre, amely a csoport- elsőségről dönt. Ha nyer a Pick, vagy döntetlent játszik, akkor már első lesz. Ha vereséget szenved, akkor az utolsó forduló dönt az elsőségről. Egyedül Roberto Parrondo nincs még rendben, de a spanyol válogatott szélső egyre jobb állapotban van, közeleg a visszatérése. Szerencsére a többiek jól vannak, Vladimir Vranjes kézsérülése után jó formában tért vissza a csapatba. A Pick franciaországi túrájáról a delmagyar.hu útinapló formájában számol be, a vasárnapi meccset pedig szöveges online tudósításban közvetíti. A Nantes–Pick csatát a Digi Sport2 élőben adja.

Hárman otthon

A másod- és harmadosztályú Csongrád megyei kézilabdacsapatok közül három játszik hazai pályán. A program, férfiak, NB I/B, Keleti csoport, vasárnap, 20. forduló, 18 óra: Nyíregyháza (3.)–Pick Szeged II. (6.). NB II, Délkeleti csoport, 16. forduló, szombat, 17 óra: Kiskunfélegyháza (2.)–ContiTech-Makó (6.), Martfű (5.)–FKSE-Algyő (1.). Nők, NB I/B, Keleti csoport, 20. forduló, szombat, 18 óra: Orosháza (2.)– SZKKSE Chance-Exicom (1.). Vasárnap, 16 óra: K. Szeged SE-Algyő (8.)– Kecskemét (12.). NB II, Délkeleti csoport, 16. forduló, szombat, 16 óra: Kistelek (7.)–Szarvas (1.). Vasárnap, 17 óra: Békéscsaba II. (3.)–HLKC (2.), Marosmenti NKSE (4.)–Orosháza II. (5.).