2018. 04. 24. kedd - György 13°C | 25°C Még több cikk.

MNKSE: döntetlennel zárult a makói gólpárbaj

Makó - Az NB II-es női kézilabda Dél-keleti csoportjának 13. fordulójában a hétvégén a Szeghalom csapatával mérték össze erejüket a makói kézilabdás lányok.
A mérkőzés előtt a Lángszórós alakulat nőnap alkalmából virággal köszöntötte a játékosokat és az edzőt, majd az egyesület egy perces gyászszünettel emlékezett meg az egykori makói kézilabdás, Horváth Katalinról. A találkozón az elhunyt családtagjai, egykori csapattársai, barátai is végső búcsút vettek a bejáratnál felállított emlékhelyen, az ÖTYKE (Öreg Tyúkok) nemrég betegségben eltávozott játékosától.

Galéria kép

Mindent Makóról

A delmagyar.hu hivatalos makói Facebook oldala, nem csak makóiaknak!

A köszöntő és a megemlékezés után a makóiak támadásával kezdődött a mérkőzés, amit sikeresen góllal befejeztek be, a sárga mezben játszó hazaiak. (1-0) Az első félidőben végig, gólra - góllal válaszoltak a csapatok (1-1, 2-2, 3-3, 4-4, 5-5, 6-6, 7-6, 8-6, 8-7, 8-8, 9-8), míg nem a 23’ percben négy találattal is sikerült elhúzniuk a lelkes szeghalmiaktól. (12-8)

A második játékrészt valamivel gyengébben kezdték a hagymavárosiak, de a sorra kimaradt ziccerek, és az elhibázott büntetők ellenére is sikerült (25-25) döntetlennel zárniuk a gólpárbajt.

Contitech-MNKSE –Szeghalmi NKC: 25-25 (15-12)

NB II-es női kézilabda mérkőzés, 13. forduló, Makó 250 néző. Vezette: Sándor, Szabó.

MNKSE: Kozserán - Sárkány, Kovács 1, Erdei 4/2, Kürti 3, Kozserán 7, Matyi 3. Csere: Dani, Cseh (kapusok), Szebehelyi 1/1 , Fodor, Lovistyék 6, Práger.

Baunok Bernadett: Nagyon gyengén kézilabdáztunk. Ilyen teljesítménnyel a hátralévő mérkőzéseken bravúr lenne a pontszerzés.

Junior: Contitech-MNKSE- Szeghalmi NKC 32-20 (14-12)

A találkozó napján rendezték meg makói rákbeteg kisfiú, Igaz Dominik gyógyulásárért létrejött jótékonysági futást a makói fürdőnél, amire a női kézilabdacsapat tagjai és vezetősége is felajánlott egy kisebb összeget, amit az egyesületet elnöke, Mari Attila Mihály vitt el az eseményre, aki maga is lefutotta az 5 km-es távot.