2017. 07. 23. vasárnap - Lenke 21°C | 35°C Még több cikk.

13 perc előnyt adott az SZKKSE

A női kézilabda NB I kilencedik fordulójában előrehozott mérkőzés miatt látogatott Székesfehérvárra a Szeged KKSE csapata, amely 38-25-ös vereséget szenvedett.
A félidőben már 20-11 volt az állás a sokkal esélyesebb, a mezőny első felébe tartozó Fehérvár KC javára, melynek keretéből 13 mezőnyjátékos volt eredményes. A Tisza-partiak részéről két szélső, Szabó Edina és Zsilák Katalin voltak a legeredményesebbek, mindketten öt gólt szereztek, a fiatalok közül pedig Kiss Klaudia élete első élvonabeli találatának örülhetett.

Marosán György: - Az elején 13 perc előnyt adtunk, ekkor 13-2 volt az állás. Itt kértem másodszor időt, onnantól kezdve volt tartásunk és teljesen vállalható teljesítményt nyújtottunk. Csakhogy ez már késő volt, bárki ellen luxus ilyen előnyt adni az elején.

Fehérvár KC-Szeged KKSE 38-25 (20-11)
Női kézilabda NB I, 9. forduló. Székesfehérvár, 400 néző. Vezette: Kovács T., Mándli.
Fehérvár KC: Szemenyei - KAZAI 6, Lackovics 4, HORVÁTH 4, CSÁKI 4, Mayer 3, Bogosavljevic 3. Csere: Májer 2, Hrabovszky 1, Yuki 2, Tilinger 2, Becséri 2, Hajduch 3, Mayuko 2. Vezetőedző: Bakó Botond.
Szeged KKSE: Futaki - SZABÓ 5, Csubela 3, Dajka 2, Barján 4, Hárs, Lojpur 2. Csere: Dobó M. (kapus), ZSILÁK 5, KISS 1, Lehmann-Dobó, Aron, Albert 1, Mistric 1, Gulyás 1. Vezetőedző: Marosán György.
Kiállítás: 6 perc, ill. 6 perc.
Hétméteres: 3/1, ill. 4/3.