2017. 07. 21. péntek - Dániel, Daniella 22°C | 35°C Még több cikk.

13 szegedi gólszerő: Orosháza-MOL-Pick 25-39

A MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata magabiztosan nyert Orosházán a bajnokság 8. fordulójában.
Orosháza-MOL-Pick Szeged 25-39 (14-18)
Férfi kézilabda NB I, 8. forduló. Orosháza, 1000 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok.
Orosháza: Herjeczki - Benis 2, Németh G. 1, MAZICS 3, Varsandán Á. 1, Cemas 3, NÉMETH L. 4. Csere: Miklós (kapus), Benmiloud 2, Stranigg 1, Milovics, Pásztor M. 1/1, Morva 2, BUDAY 5/3, Berta G. Vezetőedző: Vladan Jordovics.
MOL-Pick Szeged: WYSZOMIRSKI - PRODANOVICS 7/2, ANCSIN 5, Ilyés 4, BLAZEVIC 3, Zubai 1, Mindegía 2. Csere: SIERRA (kapus), VADKERTI 6, BOMBAC 5, Vranjes 1, Balogh 2, Parrondo 1, Källman 1, Fekete 1, Szabó B. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Hétméteres: 6/4, ill 4/2.
Kiállítás: 10, ill 14 perc.

60. perc: Fekete még mellé lő egyszer, ez a vége. 39-25-re nyer a MOL-Pick Szeged!

59. perc: Fekete is betalál 25-39.

58. perc: szép szegedi blokk.

57. perc: Herjeczki véd kettőt. Szabó Bence is a pályán.

56. perc: Fekete kapufája.

55. perc: Varsandán Áron lő a bal alsóba, Blazevic a jobb felsőbe 25-38.

54. perc: Németh László cunderből, szép 24-36. Beindult Blazevic, nagy átlövés volt 24-37.

53. perc: Blazevic is betalál 23-36.

52. perc: Morva kap kiállítást, jogos ez is. Balogh hetese is kimarad, a kipattanó bent 22-35. Benis 23-35.

51. perc: Miklós is védi Prodanovics büntetőjét.

50. perc: Fekete kap jogos két percet. Buday hetesét megfogja Sierra.

49. perc: Benmiloud szépen ejt 22-32Prodanovics, most a szélről 22-34.

48. perc: Németh László a szélről 21-32. Vranjest kell ápolni. Ancsin helyén Fekete. Prodanovics hetese bent 21-33.

47. perc: mindkét szegedi irányító a pályán. Ancsin lő kapufát.

46. perc: jól blokkol a szegedi fal. Bombac kilenc méterről, ember mellől 20-32.

45. perc: formában a sporik, most Ilyés küldik ki.

44. perc: Bombac lövését bevédi Herjeczki 20-31.

43. perc: Buday hetesből megint 20-29. Ancsin, szép gól 20-30.

42. perc: Morva nagy gólt lő 19-28. Ilyés gyorsan felel, jól játszik 19-29.

41. perc: Zubai indulásból 18-28.

40. perc: Buday újabb hetesével 18-26. Vadkerti passzol, Bombac kínaiból eredményes 18-27.

39. perc: Buday hetese bent 17-25. Ancsiné nagy gól 17-26. Ancsint kiállítják. Érdekesen fújnak a sporik.

38. perc: Sierra véd, indít, Prodanovics bevágja. Hazai időkérés 16-25.

37. perc: Ilyés lő, becsúszik a labda. Vadkerti indulásból 16-24.

36. perc: nagy gól Budaytól 16-22.

35. perc: Ancsinnak elsült a keze 15-22.

34. perc: Cemas góljával 15-20. Bombac a túloldalon 15-21.

33. perc: Sierra megfogja az orosházi hetest. Zubai is büntetőt harcol ki. Prodanovics a bal alsóba lövi 14-20.

32. perc: Ilyés átlövésből, szép volt 14-19. Páros kiállítás, Mazics és Blazevic. Ancsint is kiállítják.

31. perc: Sierra a kapuban.

Félidő.

30. perc: Bombac első gólját lövi 14-18.

29. perc: Buday labdát szerez, majd gólt dobat Maziccsal 14-17.

28. perc: jó a szegedi védekezés.

27. perc: Cemas kap két percet. Vranjes góljával 13-17.

26. perc: Miklós és Wyszomirski is véd. Buday kipókhálózza a kaput 13-16.

25. perc: Benis, majd Mindegía hát mögötti passzából Vadkerti. Németh László is betalál 12-16.

24. perc: négyen támadunk, Parrondo így is betalál 10-15.

23. perc: Németh László eredményes Buday passza után. Vranjest kiállították 10-14. Zubait is kikülik, a bírók szerint könyökölt.

22. perc: Cemas és Balogh 9-14.

21. perc: jó hír: Källman góllal kezd 8-13.

20. perc: Morvát állítják ki. Mindegía 8-12.

19. perc: Bombac, Vranjes, Balogh és Parrondo a pályán.

18. perc: Mindegía szétlövi a kapufát.

17. perc: Zubait meglökik, nincs fújás, Morva a túloldalon eredményes 8-11.

16. perc: Pásztor hetese jó 7-10. Szerencsésen pattan Ancsin elé, aki nem hezitál 7-11.

15. perc: megint a kapitány, Vadkerti, most indulásból 6-10. Blazevicet kiállítják.

14. perc: zseniális passz, Ilyés dobat gólt Vadkertivel 6-9.

13. perc: Stranigg lő, jó is 6-8.

12. perc: Ilyés húzása után Vadkerti talál be, hazai időkérés 5-8.

11. perc: Wyszomirski véd, indít, Prodanovics eredményes 5-7.

10. perc: Prodanovics is a szélről, a rövidet választotta 5-6.

9. perc: Mazicsot hiába gyűrik beállóban 5-4. Vadkerti könnyedén pattint a kapuba 5-5.

8. perc: Ancsin szétlövi a jobb felsőt 4-4.

7. perc: Herjeczki indít, Benmiloud lő gólt 4-3.

6. perc: Németh Gábor a szélről, ismét egyenlő 3-3.

5. perc: a spanyol válogatottba meghívott Niko Mindegía ellen szabálytalankodnak, ő góllal büntet 2-3.

4. perc: Wyszomirski harmadszor véd, mindhárom kipattanó az orosháziaké lett.

3. perc: nagy gól a szélről, Prodanovics lőtte. Cemas egyenlít 2-2.

2. perc: Mazics egy kipattanóból egyenlít 1-1.

1. perc: a hazaiak kezdtek. Ilyés lövi az első gólt 0-1.

17.56: "köszöntsük Európa egyik legjobb csapatát, a MOL-Pick Szegedet" - mondja a helyi műsorközlő. Mindjárt kezdünk!

A bemutatás.

17.53: a hazaiaknál egyébként Buday Dániel mellett a Tisza Volán-nevelésű Varsandán Áron illetve a szegedi születésű kapus, Miklós Gergő is ismerős lehet.

17.51: a szegedi keret: 1 Sierra, 16 Wyszomirski, 5 Mindegía, 7 Vadkerti, 8 Källman, 15 Fekete, 17 Zubai, 18 Ilyés, 19 Balogh, 20 Szabó B., 21 Blazevic, 22 Prodanovics, 44 Bombac, 51 Parrondo, 77 Vranjes, 90 Ancsin.

17.45: a hazaiak kerete: 1 Herjeczki, 12 Miklós, 2 Buday, 3 Szeitl, 4 Stranigg, 6 Berta, 9 Morva, 10 Cemas, 14 Milovics, 15 Varsandán Á., 18 Németh G., 22 Mazics, 23 Benmiloud, 25 Pásztor M., 32 Benis, 44 Németh L.

17.42: javában melegítenek a csapatok, lassan megtelik a lelátó. A MOL-Pick Szegedből csak a sérült Antonia García Robledo hiányzik.

17.37: a hazaiak egyébként szintén nemzetközi sorozatban szerepelnek, a hétvégén lesz is meccsük az EHF-kupában. Erről itt írtunk korábban.

17.11: üdvözlünk mindenkit Orosházáról. Lassan élet költözik a csarnokba, bő háromnegyed óra múlva kezdődik a bajnoki. A korábbi Pick-játékos Buday Dániel itt is kedvenc, egy óriásplakáton vele népszerűsítik a klubot.

Mindkét együttesnek hat meccse volt eddig a pontvadászatban, hiszen a Szeged a 4. fordulóban szabadnapos volt, az Orosháza Tatabánya elleni derbijét pedig későbbre halasztották.

A hazaiak otthon százszázalékosak, a MOL-Pick viszont ez a hazai pálya mellett idegenben is igaz, így Juan Carlos Pastor csapata – amelyből csak a sérült Antonio García Robledo hiányzik majd – egyértelműen a hetedik sikerért lép pályára.

A találkozót online tudósítjuk a helyszínről.

Barátságos döntetlen: Szeged 2011 GA-Diósgyőr 2-2

A szegedi Vasutas-stadionban a válogatott mérkőzések miatti szünetet kihasználva felkészülési mérkőzést játszott a Szeged 2011-Grosics Akadémia NB II-es és a Diósgyőr NB I-es labdarúgócsapata, amelynek a végeredménye döntetlen (2-2). Tovább olvasom