2016. 09. 28. szerda - Vencel 9°C | 22°C

72-55-re nyert az ABCOM-Szeged a BEAC ellen

Győzelemmel kezdte (72-55) az NB I A csoportos kosárlabda-bajnokságért zajló osztályozót az ABCOM-Szeged KE női kosárlabdacsapata a BEAC ellen. Folytatás szombaton (13 óra) a fővárosban.
ABCOM-Szeged KE – ELTE-BEAC Újbuda 72-55 (25-20, 8-8, 17-17, 22-10)
Női kosárlabda NB I/A osztályozó 1. mérkőzés, Szeged, újszegedi sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Gál J., Fodor A.

ABCOM-Szeged: Lengyel 11, Pungor 12, Kováts 29/9, Tóth C. 6, Rajnai 12. Csere: Fürész 2. Vezetőedző: Mészárosné Kovács Andrea.
BEAC: Guti 4/3, Horváth Sz. 4, Katona 11/3, Szász 14/3, Zsámár 4. Csere: Kováts N. 10, Cseh-Szombathy 2, Horváth E. 4, Havasi 4. Vezetőedző: Balogh Judit.

Osztályozó az NB I A csoportért. Az elmúlt években mindig a szegedi együttese nyert a BEAC ellen. Azonban nagyot változott a világ, a Tisza-parti alakulat az idényben az amatőr NB I-ben vitézkedett, míg a fővárosiak az NB A csoportban.

Női kosár: lépés az A csoportért. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

Szerencsére a sikerszéria most sem szakadt meg. Végig vezetett az ABCOM, a harmadik negyedik jól tartotta magát a fiatal BEAC. A rutin viszont sokat ért, Fürész, Pungor és Lengyel vezetésével fokozatosan lépett el a Szeged. Kováts Anna triplái remekül ültek, Rajnai a hajrában a palánk alatt tarthatatlan volt, így az első meccset magabiztosan nyerte 72-55-re az ABCOM-Szeged KE.

Folytatás szombaton, ha nyer a Szeged, akkor kiharcolja a feljutást. Ha a BEAC nyer, akkor következik a harmadik meccs, és az lesz a pályaválasztó, amely nagyobb különbséggel diadalmaskodik. A mai meccset látva: méltán lehetnek bizakodóak a szegedi drukkerek.

Mészárosné Kovács Andrea: – Gratulálok a csapatnak, hozta az első meccset, 1:0 ide, de megyünk tovább, szombaton is nyerni szeretnénk a BEAC otthonában!

SZKKSE-siker: 35-22 az Orosháza ellen

Magabiztos, 35-22-es győzelmet aratott az SZKKSE NB I/B-s női kézilabdacsapata az Orosháza ellen. Tovább olvasom