2017. 05. 28. vasárnap - Emil, Csanád 13°C | 25°C Még több cikk.

A Beton a bronzéremért folytatja

Sajnálhatja a Szeged Beton férfi vízilabdacsapata, hogy az Eger elleni elődöntő korábbi két mérkőzésén nem úgy pólózott, mint szombat este.
Hosszabbítás után, drámai csatában maradt alul a hevesiekkel szemben, akik történelmük során először harcolták ki a bajnoki fináléba jutást. A Szeged április 19-étől a két győzelemig tartó bronzcsatában folytatja a Vasas vagy a Domino ellen.

Félve engedték el Egerbe a Szegedet a szurkolók. Féltették a gárdát, nehogy beleszaladjon egy újabb kiadós vereségbe. Igen, újabba, hiszen az elődöntő első meccsét négy, a szerdai másodikat öt góllal veszítette el. Az előzmények mindenesetre nem kedveztek a Tisza-partiaknak. A meccsre igyekezvén az őket szállító autóbusz Szolnok határában történt balesetsorozat miatt késve érkezett meg a találkozó helyszínére.

Aztán esélyesség ide, papírforma oda, az eredetinél húsz perccel később kezdődő mérkőzésen remekelt a Beton! Fegyelmezettek voltak, egymásért is küzdöttek a játékosok, nem ismertek elveszett labdát. Meglepték az Egert. Az utóbbi időben visszafogottabb teljesítményt nyújtó Balatoni és Weszelovszky is túl járt Szécsi kapus eszén, ezért, na meg amiatt, hogy Baksa válogatott formában védte kapuját (Biros büntetőjét is hárította), az első negyed 2–2-re végződött. A hazaiak a 11. percben vezettek először (3–2), de a nagyszünetre a vendégek vezetésével vonulhattak a felek, 4–5.

Felváltva estek a gólok, egyik együttes sem tudott meglépni. Weszelovszky tarthatatlan volt, nem kis bosszúságot okozva egykori csapattársának, Szécsinek. Negyedik találatával a 28. perc elején 7–7-re alakította az eredményt, és ha Varga Tamás a Balatoni által kiharcolt büntetőt belövi, talán már a rendes játékidőben eldőlt volna a meccs. A hazaiak világklasszis hálóőre azonban védett.

Varga Tamás (7) egyszer lőtte át az egri védelmet. Fotó: Schmidt Andrea
Varga Tamás (7) egyszer lőtte át az egri védelmet.

Következhetett a kétszer három perces hosszabbítás. A szépszámú egri drukkerhad lélegzet-visszafojtva követte figyelemmel a történéseket. Nem akarták elhinni, tudomásul venni, hogy a Szeged ilyen pompásan is tud pólózni. Varga Csuvi nem egy remegős fajta, a ráadás első felvonásában megmutatta, bőven van vér a pucájában, második büntetőjénél már nem kegyelmezett, 7–8. Közben ipari mennyiségben fogytak, pontozódtak ki a betonosok, Lehmann után Komlósi, majd Monostori is begyűjtötte harmadik hibáját. Ez döntőnek bizonyult, mert a bírók által is támogatott Eger, ha hatalmas nehézségek árán is, de végül a maga javára fordította a csatát, ami egyben a fináléba jutást is jelentette (fennállása során először) számára.

Erről a mérkőzésről még sokáig fognak beszélni. A szerdaival szöges ellentétben most emelt fővel távozhattak az uszodából a bronzcsata előtt álló szegedi játékosok az.

Szegediek mondták Egerben

Kásás Zoltán edző: – Ez a mérkőzés már hasonlított ahhoz, amit elterveztem. Ebből a találkozóból lehet meríteni, mondtam is a fiúknak, a bronzcsatában próbáljanak erre emlékezni. Nagy dolognak tartom, hogy a csapat fel tudott állni a padlóról.

Baksa László: – Gratulálok a csapatnak a hozzáálláshoz, le a kalappal a fiúk előtt. Ma nagybetűs CSAPAT voltunk. Ha az összes meccsen így játszottunk volna, akkor ma nem dőlt volna el az elődöntő. Még életemben nem fáradtam el így, remegett és görcsölt a kezem.

Varga Tamás: – Végig tépték a nyakamat, ennek ellenére csak három kiállítást szereztem. A legvégén viszont nem mertek ítélni a bírók. Nehéz nyugodtnak maradnom... A csapatnak én is gratulálok, mindenkitől sportemberi teljesítmény volt, emelt fővel távozhattunk az uszodából.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Eger–Szeged Beton VE 9–8 (2–2, 2–3, 2–1, 1–1, 1–1, 1–0) – h. u.

ING férfi vízilabda OB I, elődöntő, harmadik mérkőzés. Eger, Bitskey-uszoda, 1500 néző. Vezette: Vojvoda, Kun.
Eger: SZÉCSI – Kiss Cs., Nyéki 1, Decker Á., KIS G. 2, Biros 1, Hegedűs 1. Csere: Feltham, Matajsz, Binder, VARGA II ZS. 3, Császár 1, Kovács G. Edző: Gerendás György.
Szeged: BAKSA – BALATONI 2, Varga T. 1, Komlósi, Korolija, WESZELOVSZKY 4, Lehmann. Csere: VARGA P. 1, Török B., Juhász Zs., Molnár P., Monostori. Edző: Kásás Zoltán.
Gól – emberelőnyből: 11/8, ill. 6/3. Ötméteresből: 1/0, ill. 2/1.
Az egyik fél nyolcadik pontjáig tartó párharc végeredménye: 8–2 az Eger javára.

Elfáradtak, kikaptak: a hetedik helyért játszhat a Szentes

Szerdán pazar teljesítményt nyújtva pompás győzelmet aratott a ligeti uszodában a Szentes az Újpest… Tovább olvasom