A labdarúgó NB III Közép csoportjában a Szeged 2011-Grosics Akadémia Gyulán 2–0-ra legyőzte a házigazda városi riválist, a Termál FC-t.
Labdarúgó NB III, Közép csoport, 24. forduló. Gyula, Id. Christián László sporttelep, 200 néző. Vezette: Nazsa Tamás (Tőkés, Berecz).
Gyula: Nagy V. – Sipos, Vincze, Dócza, Kukla – Okos, Bálint, Fritea, Zádori E. – Zádori S., Dragan. Edző: Popovits Ladislau.
Szeged 2011-GA: Molnár T. 6 – Kéri 6, Farkas M. 6, Szabó Cs. 6, Zabari 6 – S. Markovics 6,5, Máté P. 6 – Kovács B. 6, Zelenyánszki 5,5, Ács L. 5,5 – Germán 6. Edző: Nyilas Elek.
Gólszerzők: Germán a 4., S. Markovics a 49. percben.
Csere: Kovács B. helyett Manga a 68., Zelenyánszki h. Dombai 77., Dragan h. Kondoros és Kukla h. Kristóf a 80., Germán h. Pászka a 87. percben.
Sárga lap: Zabari a 25., Vincze a 41., S. Markovics a 63., Kukla a 70., Okos a 92. percben.

Mindkét félidő negyedik percében történtek a sorsdöntő mozzanatok a Gyula és a Szeged 2011-Grosics Akadémia NB III-as labdarúgó-mérkőzésen. A kezdést követően a bal oldali hazai védő, Kukla elcsúszott, Kovács B. lecsapott a labdára, mintaszerűen adott be, Germán pedig remek mozdulattal bólintott a felső léc belső felére, ahonnan a gólvonal mögé pattant a labda, majd a szünet után S. Markovics futott a kapust zavarva a hazaadásra, Nagy V. pedig eltalálta a vendégek szerb játékosát, akiről az üres kapuba csorgott a labda.

– A gól az gól! – mondta nevetve a meccs után S. Markovics a gyulai öltözőfolyosón, és milyen igaza volt. A Szeged 2011-GA nem parádézott, ám egy rövid időszakot leszámítva – amely nem volt hosszabb tíz percnél – nem lehetett érezni, hogy bármilyen gondot is okozhat a Gyula. A Szeged 2011-GA egységes csapat benyomását keltette, és ugyan nem gálázott, de látszott, hogy sokkal több munka van benne, mint a középmezőnyhöz tartozó hazaiakban.

A Szeged 2011-GA hátránya ugyan nem csökkent, mivel a Soroksár is nyert, ám így is izgalmas hat forduló vár Germánékra.

Nyilas Elek: – Elsősorban csak a győzelemnek tudok örülni, mert a játékunkból sok minden hiányzott, igaz, az jó csapat lehet, amelyik gyenge futballal is nyerni tud, márpedig mi így tettünk. Remélem, ezeket a gondokat a héten orvosoljuk, és ezzel a teljesítménnyel a rossz produkciót is elfelejthetjük.

További eredmények: Dunaharaszti–Rákosmente 0–0, Orosháza–ESMTK 1–1, Soroksár–Monor 5–1, Videoton II.–Bölcske 5–1, Baja–Komló 2–0, Szekszárd–Honvéd II. 2–3, Dabas–Maglód 2–3.

Fit-kid bajnokság Csongrádon

A közelmúltban immár hatodszor rendeztek fit-kid országos bajnokságot Csongrádon. Tovább olvasom