2017. 08. 20. vasárnap - István 19°C | 34°C Még több cikk.

A Makó otthon szalutált a Honvédnak

A Diósgyőrt kiejtő Makó nem tudta folytatni remeklését a Magyar Kupában. Marótiék a sorozat nyolcaddöntőjének első mérkőzésén 2-0-ra kaptak ki hazai pályán a Honvédtól. A visszavágót október 22-én rendezik a Bozsik stadionban.

Makó-Budapest Honvéd 0-2 (0-1)
Magyar Kupa, labdarúgó-mérkőzés, Makó, 600 néző. Vezeti: Fábián.

Makó: Halász - Rakonczai, Magyar, Szamosszegi, Gévay - Csamangó, Varga (Puskás), Molnár, Bány (Kulacsik) - Maróti S., Schreiber (Podonyi). Edző: Kolozsvári János.

Honvéd: Rabóczki - Vincze, Szmiljanics, Debreceni, Filó - Diego (Abass), Moreira, Maróti B., Sztojakovics - Dobos (Abraham), Arsenjevics (Hercegfalvi). Edző: Pölöskei Gábor.

Gólszerző: Sztojakovics (21. percben), Abraham (76.)

Piros lap: Csamangó (36.).

Vége! Eseménytelen utolsó hat perc. A Honvéd jobb csapat, ez meg mutatkozott az eredményben is.

86. perc: Varga egy pattanás után 16 méterről ereszti el, egy méterrel megy mellé.

81. perc: Halász lábbal ment Abraham elől.

79. perc: Hercegfalvi lökete, centikkel lő mellé. Szép jelenet.

76. perc: GÓL! 0-2: Abraham csinál egy remek cselt Magyar mellett, majd 16 méterről remek gólt ragaszt a jobb alsó sarokba.

75. perc: Hátul gurigázik a Honvéd. Eseménytelen percek.

71. perc: Abraham ziccerben, passzol, Moreira lesen, hiába talál a kapuba.

Fotógaléria: Miskolczi Róbert

70. perc: Maróti Béla tacsra rúgja a labdát. "A mi Marótink jobb! Nem igazolunk le!" - szólnak a nézők. Van benne valami.

65. perc: Szmiljanics csúsztatt egy szabadrúgás után, két méterrel mellé. Felébredt a Honvéd.

62. perc: Diego mehet, mellé lő 10 méterről. Jó, Halász hozzá ért. Ő a hős!

61. perc: Az egyik néző meggyőzi a többit, hogy Hemigwayt nem bántsák, mert ő legalább tesz a magyar futballért. Ezután helyeslően bologat mindenki.

60. perc: Moreira a "ziccer király!" Öt méterről Halászba lő, a felpörgő labda a felső léc tetején landol.

59. perc: Schreiber középre: Magyar emelkedik, nagy nehezen mentenek a vendégek. Nyom és bátrabb a Makó.

57. perc: Hemingway úr, a Honvéd tulaja felugrik, egy szabadrúgás veszélyesen csavaródik a Honvéd kapuja elé, Rabóczki öklöz.

55. perc: Nem rágjuk le a körmünket. A Honvédnak jó az 1-0?

51. perc: Bány emel védők mögé, Schreiber elől mentenek, szöglet.

49. perc: Moreira ziccerben, öt méterről, középről lő, Halász iszonyat nagyot véd.

46. perc: Megkezdődött a 2. félidő.

A félidőben 0-1 a Honvéd javára.

44. perc: Debreceni passzol Diegóhoz, a brazil a hosszú sarok mellé bombáz.

41. perc: Maróti Sándor kap sárgát! Túlzot keménységért.

40. perc: Bány emel Molnár elé, kapásból lő, éppen, hogy mellé. Remek akció, tíz emberrel!

A Honvéd tulajdonosa, Hemingway úr is elutazott Makóra
Fotó: Miskolczi Róbert

38. perc: Egyre elégedetlenebb hazai közönség. Mindenki Fábiánt szidja. Nem lennénk a helyében.

37. perc: Bány ad kötényt Maróti Bélának, aki feltartja. Fábián nem fúj semmit.

36. perc: PIROSLAP. Csamangó kiszáll. Miért? Senki sem látta, egy kőkemény belépő után mehetett zuhanyozni a makói játékos.

35. perc: Bány szabadrúgása 25 méterről, centikkel fölé. Rabóczki rajta volt.

33. perc: Bány szerzett labdát, a 16-os sarkáról lő, Rabóczki lábbal, bravúrral véd.

30. perc: Nyom az MFC. Bány távolról, sokkal mellé. Több volt benne.

26. perc: Honvéd szöglet - a második -, Szmiljanics emelkedik, három méterrel mellé.

22. perc: Mozgalmas a meccs. Bány 20-ról, sajnos ennyivel fölé.

21. perc: GÓL! 0-1. Sztojakovics lépett ki, majd emel Halász fölött a kapuba. A semmiből vezet a Honvéd.

20. perc: Varga "Csibu", a postás szerel.

18. perc: Ismét Schreiber. Két csel, szállnak a vendégek, Bány elől Szmiljanics ment az utolsó pillanatban.

17. perc: "Mi van Honvéd? Kapálunk?" - szól a lelátó hangja egy kemény belépő után. Végül is jó idő van.

15. perc: Schreiber nagyon él! A jobboldalon két fővárosi játékost becsap, csak nincs társ, eladja a labdát.

13. perc: Diego szabadrúgása után Filó teszi középre a labdát, Halász vetődve fogja a játékszert.

10. perc: Tömörül a Makó, a vendégek tanácstalanok. Semmi veszély. Moreira pöcintését fogja könnyedén Halász.

8. perc: Remekül rombol az MFC, a Honvéd még nem tudott a 16-os környékére sem kerülni.

5. perc: Schreiber csinál bolondott a védőkből, jobbról mellé. Pazar makói kezdés.

4. perc: Maróti Sándor ziccerben, Schreiber adott remek labdát, a gólvágó 14 méterről mellé lő.

Mintegy hatszázan figyelték, ahogy a kezdésnél paroláztak a csapatok Fotó: Miskolczi Róbert
Mintegy hatszázan figyelték, ahogy a kezdésnél paroláztak a csapatok

Remek az idő, népes közönség, így kezdődik a meccs. A Honvéd kezd bátrabban, helyzet nélkül.

A legutóbbi pár esztendő fényesen bizonyította, hogy a másodosztályú Makó FC-re tökéletesen rá lehet fogni, hogy igazi kupacsapat. Az élvonalbeli klubok közül az Erdei Ferenc téri sporttelepen „megégette" már magát a Békéscsaba, a Győr, legutóbb a Diósgyőr, de az Újpest is csak egy góllal tudott itt nyerni. Az egyetlen kivétel az MTK volt, a kék-fehérek ellen nem volt esélyük a Maros-partiaknak.

Az mk idei nyolcaddöntőjében újabb „nagy hal", a Honvéd akadt a makóiak horgára. Azt nem tudjuk, hogy gyúltak-e örömtüzek Kispesten, amikor értesültek róla, hogy a nyolc közé jutásért az MFC lesz az ellenfél, de az biztos, hogy Bányék elmúlt hétvégi remeklése, a Tököl 7–1-es legyőzése minimum óvatosságra inti a Pölöskei-legénységet.

a Honvéd ellen is szeretnének így örülni a makói labdarúgók Fotó: Karnok Csaba
a Honvéd ellen is szeretnének így örülni a makói labdarúgók
Fotó: Karnok Csaba

– Nem tagadom, a bajnokság elsőbbséget élvez nálunk, de ez nem jelenti azt, hogy ne akarnánk tovább élvezni az mk-sikerekkel járó elismertséget – jelentette ki Kolozsvári János, a Makó trénere. – Számunkra kifejezetten hátrányos, hogy a nyolcaddöntőben már nem egy, hanem két meccsen dől el a továbbjutás, ez jelentősen megnyirbálja az esélyeinket. Az oda-visszavágós rendszerben egyértelműbben domborodik ki a nagyobb tudás: azt nem állítom, hogy a meglepetés kizárható, de hogy jóval kisebb rá a sansz, az egészen bizonyos. Mindenesetre a srácokat doppingolja, hogy egyrészt hazai közönség előtt kezdődik a párharc, másrészt, hogy az október 22-i visszavágón a remek talajú Bozsik-stadionban futballozhatnak. Egy ilyen kiscsapat életében nem olyan kis dolog ám ez.

A Honvéd bajnoki teljesítménye egyelőre messze elmarad attól, amit szurkolóik joggal elvárnak. A magyar léptékben sikeresnek mondható
UEFA-Intertotó-szereplés után a Soproni Liga első nyolc fordulójában jobbára csak botladozott. Azóta valamelyest összekapták magukat a piros-feketék, amit a listavezető Újpest elleni döntetlen és a Siófokon aratott egygólos győzelem is mutat.

– A pocsék szeptemberi szereplésünk után a vasárnapi nagy gólkülönbségű sikerünk visszaadta önbizalmunkat – folytatta Kolozsvári. – Még véletlenül sem feltartott kezekkel lépünk pályára, aztán majd ott kiderül, hogy ez mire lesz elég. Az esélyesség terhe nem a mi vállunkat nyomja, és ebből akár még profitálhatunk is.

A tréner elmondta még, a Tökölt verő kezdőcsapatának teljesítményével kimondottan elégedett volt, így várhatóan holnap is a Czirbus – Rakonczai, Magyar, Szamosszegi, Gévay – Csamangó, Varga R., Molnár V., Bány – Maróti, Schreiber összeállításban kezdenek.

Online közvetítés szerdán 15.00-tól a delmagyar.hu-n

Félszáz kispesti drukker várható

Ménesi Gábor, a Makó FC elnöke nagyon büszke volt csapatára, amikor az két héttel ezelőtt legyőzte a Diósgyőrt. Most nehezebb a zöld-sárgák helyzete, mert hiába ér el esetleg megint remek eredményt, el kell még utaznia a Bozsik-stadionba...

– A tisztes helytállás a cél, amiben minden benne van – fogalmazott a másodosztályú gárda első embere. – Olyan eredményt szeretnénk holnap elérni, hogy legyen értelme a visszavágónak.

A sportvezető elmondta azt is, a bajnoki találkozókon megszokott jegyárakon nem változtatnak; azaz a felnőttek belépője 700 forintba kerül szerdán is, a diákoké és a nyugdíjasoké pedig 400-ba. Az mk-meccsre a bérletek nem érvényesek.

– Számunkra nem annyira jó a találkozó időpontja, hétköznap 15 órakor még dolgoznak az emberek – folytatta Ménesi. – Azonban a Honvéd mégiscsak a Honvéd, remélem, úgy hatszázan azért megtekintik az összecsapást. Úgy tudom, Hercegfalviékat 40-50 szurkoló kíséri majd el. Biztos vagyok abban, nem kell tartani rendzavarástól, de jobb a békesség, ezért huszonöt fősre emeljük rendezői gárdánk létszámát.

T-Online hirdetés

• 8. Robin 2008. október 09. 18:46
    „Igaza van"Lelátó magazinnak"!Én azért többet vártam ettöl a profinak mondott Honvédtól!Régen úgy volt lementek vidékre focizni az nb1-es csapatok az első félidőbe rugtak 3-4 gólt a másodikba elkápráztaták a kilátogató közönséget.Most mit látunk kiállitja a bíró Csamangót mert ha ez nem történik meg biztosan nem kapunk ki,sajnos ezek a magyar játékvezetők nem érnek egy kalap sza.... se!”
  • 7. Vörös 2008. október 09. 16:25
    „A kiállítás teljesen jogos volt!
    A Kispest pedig gyenge.”
  • 6. Lelátó magazin 2008. október 09. 11:22
    „A kispesti csapat az eredmény ellenére tényleg alulmúlta önmagát!
    A JÁTÉKVEZETÉS meg egyszerűen minősíthetetlen! Az hogy Csamangó (valóban pirosat érő megmozdulása) kiállítása előtt közvetlenül, hasonlóan durva (min. sárga) szabálytalanságot követtek el vele szemben azt nem fújta le! Ha azt, mint képzett játékvezető lefújja, akkor nincs törlesztés és nincs kiállítás!
    A makói csapatra nem lehet panasz! Jól küzdöttek!
    Köszönjük nekik ezt az ajándék meccset és a tisztes helytállást!
    Hemingway azt a lóvét, amit kidob a Honvédra a Makó FC-re költené, akkor BL főtáblás csapata lehetne! :) Na de mindenki arra költi a pénzét amire akarja!
    A nézőszám amit közöl a DM szerintem sem reális! Mivel az 500db Lelátó magazin pillanatok alatt elfogyott, illetve nem vagyok vak! Az 1000-1200 nézőt tartom a reálisnak!
    Hajrá fiúk a Bőcs ellen!”
  • 5. Robin 2008. október 09. 08:10
    „melyik csaspatra gondoltál? A Honvédra ?De ha Makói vagy hazai meccsen ne hogy az ellenfélnek szurkolj mert azt nem szeretjük!”
  • 4. z77 2008. október 08. 20:02
    „Mi az ,hogy 600 néző???Nevtséges! Alsó hangon 1000-en voltunk kinnt az Erdei Ferenc téren!”
  • 3. Ful 2008. október 08. 17:54