2017. 12. 13. szerda - Luca, Otília 0°C | 12°C Még több cikk.

A simánál is simább volt: Szedeák-Vasas 92-70

A Naturtex-SZTE-Szedeák a Vasast látta vendégül a férfi kosárlabda NB I A csoportjában.
Naturtex-SZTE-Szedeák-Vasas 92-70 (21-21, 26-12, 20-14, 23-23)
Férfi kosárlabda NB I A csoport. 24. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Györffy, Gál, Balogh Gy.
Naturtex-SZTE-Szedeák: BOLTICS 14, Lilov 11/3, CSIRICS 24/15, Juhos 12, SULOVICS 20/6. Csere: Bán 4, Wirth 7/3, Filipovics, Vágvölgyi, Bonifert B., Varga Á., Kovács J. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Vasas: Taylor 8, Katona R. 5/3, Horváth Á. 12/6, Thompson 18/3, WRIGHT 15. Csere: Moravcsik 1, Pacher 4, Garamvölgyi 5, Faragó 2, Boros, Peringer, Andrássy. Vezetőedző: Sárosi Bulcsú.
Kipontozódott: Boltics (36.).

IV. negyed
Lilov is beszór egy hármast pedig ez ma nem annyira ment neki. Sulovics közelről, a legjobb szegedi meccsét játssza talán a center 74-51. A csereként beszálló Filipovicsot sapkázzák le. A korábbi válogatott Horváth Ákos triplája behullik 74-54. Thompson végigviszi, bedobja, 74-56, Nikola Lazics először ideges a meccsen. Időt is kért. Filipovicsnak magyaráz bosszúsan. Boltics bedob egy büntetőt, majd kipontozódik. Sulovicsot is lecseréli Lazics, pihenőt kap. Csirics hát mögötti passza tapsot ér 82-64-nél. Wright fejez be egy akciót 82-66. Újabb jó büntetői után már hét pontnál jár Wirth 84-66. Lilov kosara után őt is lecserélik, vastaps a jutalma. 86-66-nál Bán jött be helyette. Juhos kosara után, 88-66-nál Bonifert és a mindössze 16 éves Varga Ákos a pályán. Kovács József is beszáll, mindenkit becserél Lazics. Bán az utolsó pontszerző, nagyon simán, 92-70-re nyert a Szedeák.

III. negyed (69-47)
Csirics dobása lejött, annyi baj legyen. Juhos hármasa lejött, de Csirics összeszedte a lepattanót, és visszatette azt. A kosár jó, a fault után a büntető is 52-33. Nincs egy súlycsoportban a két csapat, a szegedi támadójátékra nem talált eddig ellenszert a Vasas. Sulovics folytatja a pontgyártást 54-35. Juhos, majd Csirics 58-37. Közben egy egyuk szegedi kislánynak nyugodtan kioszthatjuk a meccs legjobb szurkolója díjat, szinte levegőt sem vesz, úgy kiabálja a "Hajrá, Szeged!"-et folyamatosan. Lilov zsákol, majd Csirics talál be 62-42. Extra a szegedi támadójáték továbbra is, Csiricstől érkezik a tripla 67-44. Boltics büntetői jók - természetesen 69-45. Elnézve Nikola Lazics vezetőedzőt, ilyen nyugodtan régen nem nézhette végig csapata bajnokiját. 69-47-tel zárul a harmadik tíz perc.

II. negyed (49-33)
Wirth Ádám triplája után Sulovics kettesével kezdődött a második negyed 26-21. Sulovics! A második hármasát dobja a center, már 16 pontja van 29-23. Wright kosara után Boltics büntetői jöttek, majd időt kértek a vendégek 31-25. Csirics triplája után talpra ugrott a közönség egy része 36-27. Sulovicsot lecserélték, kapott egy kis pihenőt a szerb. Csirics közelije után Bán is beszállt csereként, az ő kosarával lett 40-29. A Vasasban Wright a legjobb, zsákolásával lett 40-31. Nem sokáig, Juhos kettő pontjával 42-31. Boltics, jók a büntetők 44-31. Egyre magabiztosabb a hazai előny. Egy perc van hátra a negyedből. Csirics! Ott a hatodik szegedi hármas! 47-33. A vendégek eddig csupán kettőt dobtak. Boltics kosarával mehetünk a félidőre 49-33.

I. negyed (21-21)
A Vasas hozta el a labdát. Sulovics remekül fordult be, ő dobta az első kosarat 2-0. Wright büntetőjére Sulovics válaszolt egy duplával 4-1. Sulovics, majd Juhos volt eredményes, három és fél perc után 8-3. Kiválóan kezdett a Szedeák. Az ellenfélből egyébként Horváth Ákos és Moravcsik Áron is játszott korábban a szegedieknél. Sulovics! Triplát dobott a center, és már kilenc pontnál jár 11-10. A vendégeknél Thompson dobott két kosarat korábban. Csiricstől is jött a tripla, majd az ellenállhatatlan Sulovics talált be ismét, ám a Vasas tartja a lépést, sőt Thompson újabb kosarával a vezetést is megszerezte 16-18. Boltics duplája, majd büntetője is bement, a negyedet pedig Horváth Ákos hármasa után Lilov kosara zárta 21-21.

A szezon legfájóbb vereségét szenvedte el a Naturtex-SZTE- Szedeák decemberben a Vasas vendégeként: Nikola Lazics csapata 75–71-re kapott ki a kiesés elől menekülő újonc otthonában. Akkor gödörben voltak a szegediek, azóta viszont más a széljárás, a rájátszásért küzd a csapat a férfi kosárlabda NB I A csoportjában. Ez még úgy is igaz, hogy a hétközi fordulóban simán kikaptak (94–70) a listavezető Alba Fehérvár vendégeként.

– Megérdemelten nyert az Alba – fogalmazott a találkozó után a szegedi Juhos Levente.

– Az elmúlt meccseken jó formában voltunk, azt terveztük, hogy nyomás nélkül játszunk, ez viszont rossz irányba fordult, belealudtunk az elejébe. A második félidőben összeszedtük magunkat, visszajöttünk tíz ponton belülre, de ekkor az Alba extra dobásaival nem tudtunk mit kezdeni, a végére pedig szétestünk. Nyilván nem ez volt számunkra a kulcsmérkőzés, de szorosabb meccset szerettünk volna játszani – mondta, majd hozzátette, már a Vasas elleni mérkőzésre koncentrálnak, ami vasárnap 18 órakor kezdődik az újszegedi sportcsarnokban.

Az eldőlt, hogy a középszakaszban a középház tagja lesz a szegedi együttes (jelen állás szerint a Zalaegerszeg, a Pécs, a Sopron és a Kecskemét mellett), ám ettől függetlenül minden meccs fontos, hiszen az alapszakaszból viszik tovább az eredményeiket a csapatok. A találkozót a delmagyar.hu online tudósítja.

Megyekettő: feltámadt az Apátfalva

A megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság 18 fordulójából a Mindszent-Apátfalva mérkőzést választottuk kiemeltnek. Tovább olvasom