2018. 05. 22. kedd - Júlia, Rita 16°C | 25°C Még több cikk.

A THW mehet Kölnbe: Kiel-MOL-Pick Szeged 31-23

A férfi kézilabda VELUX EHF Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján a THW Kiel nyolc góllal legyőzte és így kiejtette a MOL-Pick Szegedet.
THW Kiel (német)-MOL-Pick Szeged 31-23 (18-10)
Férfi kézilabda VELUX EHF Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágó. Kiel, Spakassen-Arena, 10 ezer néző. Vezette: Togstad, Kristiansen (norvégok).
THW Kiel: Palicka - Sprenger 1, Weinhold 1, Toft Hansen 3, Jicha 8, Pálmarsson 2, Lundström 2. Csere: Ege, Sonne (kapusok), Vujin 7/1, Wiencek 4, Duvnjak 2, Canellas 1/1, Dahmke. Vezetőedző: Alfred Gislason.
MOL-Pick Szeged: Sierra - Prodanovics, Ancsin 2, Bombac 2/1, Zubai 3, Robledo 1, Källman 5. Csere: Wyszomriski (kapus), Blazevic, Parrondo 2/1, Balogh 3, Ilyés 1, Vadkerti, Vranjes 3, Hegedüs 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 6, ill. 12 perc.
Hétméteres: 3/2, ill. 5/2.
Meccsfilm: 1-0, 1-1, 2-1, 3-1, 4-1, 4-2, 5-2, 6-2, 7-2, 8-2, 8-3, 9-3, 9-4, 10-4, 11-4, 12-4, 12-5, 13-5, 13-6, 14-6, 14-7, 15-7, 15-8, 16-8, 16-9, 17-9, 18-9, 18-10 (félidő), 18-11, 19-11, 19-12, 19-13, 20-13, 21-13, 22-13, 22-14, 23-14, 23-15, 24-15, 25-15, 25-16, 26-16, 26-17, 27-17, 27-18, 28-18, 29-18, 29-19, 29-20, 30-20, 30-21, 30-22, 31-22, 31-23.
Továbbjutott: a THW Kiel 60-54-es összesítéssel.

Juan Carlos Pastor: – Nagy lett a különbség a végére, és el kell ismerni, hogy a Kiel jobb csapat, megérdemelten jutott tovább. Hiába fejlődünk és erősítünk, mert Európa elitje mindig rátesz még egy lapáttal, az élcsapatok jobbak és jobbak lesznek. Most szomorúak vagyunk, de mindig is a munkában hittünk, így dolgozunk tovább.

Ilyés Ferenc: – Idegesen kezdtünk, a hazaiak pedig keményen védekeztek, amellyel nem tudtunk mit kezdeni. Nálunk nem volt meg az a védőmunka, amire szükség lett volna, így pedig nem sikerült továbbjutnunk.

Eredmények, negyeddöntő, visszavágók: Kielce (lengyel)-Vardar Szkopje 33-31 (16-14), továbbjutott: a Kielce kettős győzelemmel. Barcelona (spanyol)-PPD Zagreb (horvát) 43-21 (23-10), továbbjutott: a Barcelona kettős győzelemmel. MKB-MVM Veszprém-PSG (francia) 34-28 (16-12), továbbjutott: az MKB-MVM Veszprém 58-52-es összesítéssel.

60. perc: Vujin szétlövi a kaput 31-22. Ancsin 31-23. Egy német gól zárja a meccset, de azt nem adják meg, így marad a 31-23. Továbbjut a Kiel, de így is elismerés jár a hazai sikerért a szegedieknek.

59. perc: Hegedüs be is talál 30-22.

58. perc: Ancsin is betalál 30-21. Hegedüs is a pályán.

57. perc: Wyszomirski véd ismét, majd Duvnjak talál be 30-20.

56. perc: Vranjes beállóból 29-20.

55. perc: Robledo állítja vissza a tízgólos különbséget 29-19.

54. perc: Vujin, majd Wiencek 29-18. Szegedi időkérés.

53. perc: Wyszomirski kettőt, Sonna egyet véd.

52. perc: Jicha páros lábról, Källman gyors akcióból 27-18.

51. perc: Bombac hetese bemegy 26-17.

50. perc: Blazevicet állítják ki jogosan. Ez a harmadik két perce a horvátnak. Wiencek beállóból töri meg a gólcsendet 25-15. Källman a túloldalon 25-16. Wiencek ejtése is bent 26-16.

49. perc: jó a szegedi blokk. Német időkérés.

48. perc: öt perce nem esett gól. Ege jön a kapuba, kivédi Prodanovics hetesét.

47. perc: Vujin bejátszása nem jó.

46. perc: Wyszomirski véd egy lövést.

45. perc: Pálmarsson mellélő.

44. perc: most kétszer is jól védekezünk.

43. perc: Källmant kiállítják, német hetes jöhet. Vujin belövi 24-15.

42. perc: Balogh villan meg 23-15.

41. perc: Jicha 23-14.

40. perc: Bombac dobat gólt Zubaival 22-14.

39. perc: Källman átlövését védi Palicka.

38. perc: Sprenger a szélről 22-13.

37. perc: Weinhold ellen védekezik keményen Blazevic, kiállítás. Jicha 21-13.

36. perc: Wyszomirski hetest fog, a Kiel október óta először hagyott ki büntetőt a BL-ben. Balogh hetesét kivédi Palicka.

35. perc: indítunk, Källman négyre hozza fel a Szegedet összesítésben 19-13. Duvnjak góljával 20-13. Prodanovicsot kiállítják.

34. perc: hatalmas bombagól Ilyéstől 19-12.

33. perc: Toft Hansen beállóból 19-11.

32. perc: Ilyés lő, Palicka véd.

31. perc: nézzük a folytatást. Balogh góljával indul 18-11.

Félidő.

30. perc: indulásból Toft Hansen 18-9. Vranjes okosan, laposan 18-10.

29. perc: kieli hetes. Canellas belövi 17-9.

28. perc: megint visszajövünk hétre 16-9.

Szegedi kupakcsanád. Valamit ki kellene találni.
Szegedi kupaktanács. Valamit ki kellene találni.

27. perc: zseniális akció végén talál be Lundström 16-8.

26. perc: Bombac passzol, Parrondo a szélről 15-8.

25. perc: Lundström indulásból, mázlija is volt 15-7.

24. perc: Wyszomirski belejön a védésbe.

23. perc: Källman csak kapfát lő, de Wienceket kiállítják legalább.

22. perc: Pálmarsson átlövése 14-6. Vranjes is betalál beállóból 14-7.

21. perc: megint Jicha 13-5. Végre! Átlövésgól emberhátrányból! Balogh 13-6.

20. perc: megvan Källman második találata a szélről 12-5. Kiállítják Källmant, nem ért vele egyet a svéd.

19. perc: lehozzuk a kapust, Jicha egész pályás gólt szerez 12-4.

18. perc: Jichát beengedjük, belövi 11-4.

17. perc: Blazevicet kiállítják.

16. perc: nem sikerül a szegedi kínai. Kieli időkérés. Támadásvan van nagy gondban a szegedi csapat.

15. perc: Sprengert kiállítják. Ilyés hát mögötti húzásából Källman 9-4. Vujin negyedszer 10-4.

14. perc: Zubai megint akcióból, fontos gól 8-3. Vujin a túloldalon 9-3.

13. perc: Palicka védi Parrondo hetesét. Wiencek 8-2.

12. perc: Robledo lő, Palicka véd, Jicha a túloldalon betalál 7-2. Ilyés a pályán.

11. perc: egyelőre kiválóan védekeznek a hazaiak, lőni sem tudunk.

10. perc: nem jutunk lövésig. Jicha beveri 6-2. Szegedi időkérés.

9. perc: Vujin lő, Sierra csak beleérni tud 5-2.

8. perc: megállítjuk a szülinapos Jichát.

7. perc: Parrondo hetese bent 4-2.

6. perc: Balogh Zsolt a pályán, Pálmarsson betalál 4-1.

5. perc: Toft Hansen egyedül marad beállóban 3-1.

4. perc: Robledo betör, nincs gól, Palicka véd. Ancsin lövése fölé.

3. perc: Bombac bejátszásából Zubai, majd Vujin eredményes 2-1.

2. perc: Bombac ellen szabálytalankodnak.

1. perc: mi kezdtünk! Weinhold góljával vezetnek a hazaiak 1-0.

19.29: emlékeznek? Egy hete 31-29-re nyert a MOL-Pick Szeged! Ez történt az újszegedi sportcsarnokban!

19.25: parádés show, teljes sötétség és elképesztő hangulat mellett vonulnak be a csapatok.

19.21: friss képek a bemelegítésről!

Kieli útinapló

19.10: A Veszprém nyert a Párizs ellen 34-28-ra, és bejutott a kölni négyes döntőbe. A szegedi csapat a saját Facebook oldalán gratulált a sikerhez.

18.50: Már mindkét csapat kint. A Kiel jött hamarabb, szállingózva. Mi Vadkerti Attila vezetésével csapatként. A MOL-Pick Szeged szokásos idegenbeli szerelésében játszik, azaz narancssárgában. A hazaiak keretében az a Palicka, aki régóta sérült volt, de most vállalja a játékot.

18.30: Üdvözlünk mindenkit a Sparkassen-Arenabol. A csapat 18 óra körül érkezett az Arénában, amelynek a környéke szépen megtelt hazai szurkolókkal. Egyelőre még mindenki kint, eszik, sörözik, vagy éppen a THW Kiel boltjában vásárol. A szegedi szurkolók közül már többen a lelátón, az egyik felső karéjon kaptak helyet, a Szeged zászló már kint. A MOL-Pick Szeged az öltözőben, Juan Carlos Pastor az utolsó eligazítást tartja.

Kieli útinapló - vasárnapi séta. Fotó: Süli Róbert (képgaléria)

Vasárnap,
8.56:
Jó reggelt innen Kielből, ahol lassan ébredezik a csapat. Szerencsére nem kellett korán kelni, hiszen este van a meccs. Az ébredés már fantasztikus, a tenger varázsa, szépsége megnyugtatja az embert. Azért éjszaka itt is lehült a levegő, kellett a sapka a télikabát. A sirályok hangja, a nagy tengerjárók látványa viszont mindenkit arra ösztönzött, hogy pár percet a saját erkélyén töltsön el, nézelődjön.

Ma délelőtt egy rövid meccselemzés, egy séta, amely ebben a környezetben igazán látványos lesz a program. Minden szegedi kézilabdás nagyon várja a meccset.
- Ebben az idényben játszottunk már fontos meccset, és mindig azt mondtuk, hogy a legfontosabb meccsünk következik. Ez a mostani is ebbe a kategóriába tartozik. Az első nap még nincs bennem drukk, de a meccsnapján már egyre jobban dolgozik bennem. Leginkább a várakozást nem bírom, az a legrosszabb, mert inkább mennék már játszani. Furcsa a padló, kopog rendesen, de ez legyen a legkevesebb gond. Képesek vagyunk arra, hogy ismét egy jó játékkal rukkoljunk elő, és kiharcoljuk a továbbjutást, azt, hogy ott lehessünk a kölni négyes döntőben - nyilatkozta Zubai Szabolcs, a MOL-Pick Szeged válogatott játékosa.

21.30: Egy remek hangulatú edzésen vett részt a MOL-Pick Szeged. Közel 20 szegedi szurkoló végignézte a tréninget, a magyar hívek pedig egy kiírással üzentek a kedvenceknek. "Köszi szépen!" - mondta az Érdi Zsolt vezette csapatnak Juan Carlos Pastor.
Jól esett a gesztus, nagyot dobott a társaságon. Nagy dolgot már gyakoroltak a fiúk, inkább a mozgáson volt a lényeg. Egy biztos, hogy a Sparkassen-Arena talaja elég furcsa, úgy kopog, mintha hajópadlón futnának a fiúk. A foglalkozás elején és végén is egy hosszabb monológot mondott Pastor mester. Ez eddig mindig nagy hatással volt a kézilabdásokra. Most is telis tele volt motivációval.

Érdekes volt, hogy 20.40-kor még világos volt, így a tenger mellett elhaladva lehetett gyönyörködni a naplementében. Szerencsére mindenki rendben, vasárnap 19.30-kor jön a meccs. A csata, amiben vezet a MOL-Pick Szeged. Milyen jó ezt leírni! "Merjünk nagyot álmodni!" - hangoztatják a szegedi hívek. Aludjunk egyet, majd ébredés után készüljünk a meccsre. Hajrá Szeged. Csak előre!

17.15: Már Kielben a MOL-Pick Szeged, minden játékos elfoglalt a szobáját, most pihenő van, csúszik az edzés, a csapat 17.15-kor indul a Maritim Hotelből. A Sparkassen-Arena 15 percre van, így nem kell sokat utazni. Gyönyörű helyen található a szálloda, közvetlenül a tengerparton, így gyönyörű látvány fogadja a szobába lép játékosokat. Süt a nap, 16 fokot mutatott a hőmérő, így remek időben érkezett meg a társaság. Igazán nagy a média figyelme, hiszen lapunk mellett a Rádió 88, a SportKlub és a Digi Sport is Kielbe utazott. A szegedi szurkolók közül többen reggel keltek útra, nekik még néhány kilométert le kell küzdeni.
Legközelebb este, az edzés után jelentkezünk!

12.14: Drezdából kaptuk a képet: Kiss Péter újságíró és az Omega zenekar is szorít a Szegednek!

Kiss Péter (középen) és az Omega.

12.01: út közben jár a csapat, ahogy alább olvashatják, csak 15 óra után érnek majd oda Kielbe. Ez a fotó még a budapesti felszállás előtt készült:

Budapesti kávézás.

Szurkolói klubok Szegeden

Két szurkolói klub is lesz vasárnap Szegeden: a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapatának 19.30-kor kezdődő, THW Kiel elleni BL-negyeddöntőjét az IH Rendezvényközpontban és a Hungi Vigadóban is végig lehet izgulni egy kivetítő előtt. Az ifjúsági házban a szegediek sérült spanyol irányítója, Niko Mindegía lesz a vendég, a kaput 18 órakor nyitják.

Sierra, Wyszomirski, Prodanovics, Parrondo, Balogh, Ancsin, Zubai, Hegedüs, Bombac, Vranjes, Ilyés, Robledo, Blazevic, Källman és a csapatkapitány, Vadkerti Attila alkotja a 15 fős keretet, amely ma hajnalban kelt útra az újszegedi sportcsarnoktól.

Macerás utazás

Mivel megszűnt a magyar légitársaság, a Malév, így most nem olyan egyszerű eljutni Kielbe, ahol vasárnap 19.30-kor VELUX EHF Bajnokok Ligája-visszavágót játszik a MOL-Pick Szeged csapata. Szegedről Budapestig, a Liszt Ferenc reptérig csapatbusszal megy a társaság, 9.40-kor száll fel a gép, amely először Frankfurtba repíti a magyar együttest. 11.25-kor landol a gép, majd 13 órakor indul tovább a MOL-Pick Hamburgba. 14.05-kor, ha minden ideálisan alakul, akkor Hamburgban a csapat, innen még egy közel másfél órás buszozás vár a fiúkra. Elég későn, délután négy órakor ebédel a társaság – reggel mindenki kap úti csomagot, illetve délután a kieli buszon szendvicsek várják a fiúkat –, 17.30-tól 19-ig pedig a Sparkassen-Arenában edz a Pastor-alakulat.

Várakozás
Zubai Szabolcs, a MOL-Pick Szeged beállója
– A hét elején két nap pihenőt kaptunk. Ez nagyon kellett, pihentem az első nap, de kedden már kondiztam és bicikliztem. Szükségem volt a mozgásra. Ilyenkor nincs olyan, hogy sérülés, ha fáj, akkor arról nem veszünk tudomást, mert olyan meccs előtt állunk, ami mindannyiunknak fontos. Kielemeztük a szegedi mér- kőzést, láttuk a hibáinkat, amit javítani kell. Szeretnénk továbbjutni, ezért küzdünk Kielben – egy hihetetlen lehetőség előtt állunk, nálunk az előny.

Parrondo új szobatársa

A megszokott szobai párok már az idény elején kialakulnak. Így nem meglepő, hogy Ilyés és Vadkerti együtt van, de az sem, hogy Robledo és Sierra is szobatársak. Roberto Parrondo szomorú, hiszen Niko Mindegía sérülése miatt a megszokott társat most kénytelen nélkülözni, de nem marad egyedül, a szegedi meccs hősével, Jonas Källmannal alkotnak duót.

Balogh Zsolt a kieli fal ellen. Az átlövő góljaira nagy szükség lesz a vasárnapi visszavágón. Fotó: Schmidt Andrea

50 Pick-szurkoló Kielben

A szegediek menüje

A MOL-Pick Szeged mindig meghatározza, hogy a játékosok mit esznek vacsorára, mit ebédelnek, a meccs időpontjának ismeretében kérik, hogy milyen időpontban tudjanak étkezni. Szombaton a vacsora csirke, rizs és saláta, míg vasárnap 13.30-kor spagetti, marhasteak és saláta lesz a menü.

Vasárnap nem tart tréninget Juan Carlos Pastor és Marko Krivokapics, délelőtt egy nagy séta szerepel a programban. Délután nemcsak tea, hanem kávézás is lesz, 17.30-kor pedig már a meccsre indul a csapat. Szegeden 28 jegyet vásároltak a szurkolók, de Németországban élő honfitársaink közül is többen jönnek a meccsre, így egy közel ötvenfős szegedi tábor biztatja majd a csapatot. Nagy a médiaérdeklődés, hiszen a Délmagyarország mellett a Rádió 88, a SportKlub és a Digi Sport is elkíséri a csapatot.

Az egyenszerelés kötelező. Sportcipő, farmer, póló és a MOL-Pick Szeged logójával ellátott kardigán az utazószerelés. Ha valaki rosszat vesz fel, az büntetésre számíthat. Volt már ilyen, de mindenki tanult a hibából. A játékosok a kézipoggyászukban viszik a meccsöltözetet, így kevesebb az esély, hogy esetleg elkeveredik.

Ismerős norvég bírók

Itthon kőkemény mérkőzést játszott a két csapat, a MOL-Pick kétgólos előnyt szerzett. A meccset az a két norvég bíró, Togstad és Kristiansen fújja, aki a berlini EHF-kupa-elődöntőben a Füchse elleni meccset vezette. A Kiel minden játékosa fogadkozik, hogy még egyszer nem hibáznak akkorát, mint Szegeden. Erre mondják a szegedi szurkolók, hogy nem ők hibáztak, hanem a Szeged játszott jól. Ha a Tisza-parti együttes meg tudja ismételni a Löwen elleni, vagy éppen a tavalyi, Berlin ellen bemutatott németországi teljesítményét, akkor képes lehet a bravúrra. Egy lépést tett a Szeged, ott áll Köln, a négyes döntő kapujában.

A delmagyar.hu útinapló formájában számol a MOL- Pick Szeged túrájáról, vasárnap pedig szöveges online tudósításban jelentkezik a negyeddöntő visszavágójáról. A BL-meccset a Digi Sport 1 tévé élőben közvetíti.