2018. 10. 19. péntek - Nándor 11°C | 22°C Még több cikk.

A végén jött a csattanó

Ugyan a 92. percig vezetett, végül mégis meg kellett elégednie egy ponttal a SZEOL SC-nek az Iváncsa ellen a labdarúgó NB III-ban.
SZEOL SC–Iváncsa 2–2 (1–1)
Labdarúgó NB III Közép csoport, 23. forduló. Szeged, SZVSE-stadion, 400 néző. Vezette: Bálint Attila (Flinta, Vrbovszki).
SZEOL SC: Leindler 6 – Rácz 6,5, Szabó A. 7, Grünvald 6,5 – Kéri 7,5, Forró A. 7, Lévai 7, Buzási 6, Makszimovics 6 (Göncző –, 71.) – Beretka 7,5 (Rabatin –, 90.), Péter 6 (Bozóki –, 89.). Edző: Siha Zsolt.
Iváncsa: Dániel – Kertai, Kónya, Varga B., Szauter, Fekecs, Aradi (Berényi, 19.), Cseszneki, Pribék, Büki (Majláth, 68.), Balogh L. Edző: Domján Attila.
Gólszerzők: Beretka (30., 72.), ill. Büki (27.), Balogh L. (92.).
Sárga lap: Szabó A. (51.), Kéri (67.), Lévai (74.), Rácz (86.) ill. Büki (44.), Balogh L. (8

A szegediek újonc ellenfele fél éve nem szenvedett vereséget, most azonban közel állt ahhoz. Az első fél óra végén Büki vezette keresztbe a tizenhatos előtt a labdát, majd ballábas tekerése a jobb alsóban kötött ki, ezzel megszerezte a vezetést az Iváncsa. A gól nem fogta meg a SZEOL-t, és szinte a következő akcióból egyenlített, Kéri jobbról tört az alapvonalig, visszagurított passzát Beretka passzolta a kapuba.

A második félidőben Kéri élesen belőtt labdájába Beretka kapott bele, és a léc alá pattant róla a labda. Már úgy tűnt, meglehet a szegedi győzelem, de a 92. percben a góllövőlistát vezető Balogh László ütemtelen lövése utat talált Leindler kapujába, ezzel a kevesebb lehetőséget kidolgozó vendégcsapat elvitt egy pontot.

Siha Zsolt: – Olyan szériában vagyunk, hogy aki a kapunk felé jár, az gólt rúg. Jobban játszunk, mint ősszel, de nem tudunk nyerni. Nem tehetünk mást, dolgozunk tovább, és bízunk benne, hogy megfordul ez a trend. Kilencvenhárom percig semlegesítettük a gólkirályt, ám végül mégis ő döntötte el a meccset. Sajnálom a srácokat.

További eredmények: Pécs– Dunaújváros 2–1, Honvéd II.– Szekszárd 4–4, Paks II.– Szentlőrinc 1–2, Dabas–Kozármisleny 2–0.

Bennmaradást érő helyre ugrott a HFC

A tabella utolsó helyén álló Vecséshez látogatott a HFC, amelynek kapujában ezúttal is a télen szerződtetett Filipánics állt, miután Bordás bokájából letört egy csont. Tovább olvasom