2017. 01. 21. szombat - Ágnes -11°C | 0°C Még több cikk.

Az első megvan: Szeviép-Szeged-Győr 75-65

Végig küzdelmes mérkőzésen 75-65-re győzött a Szeviép Szeged csapata hazai pályán a Seat Lami Véd Győr ellen a női kosárlabda NB I bronzmérkőzésének 1. találkozóján.
Szeviép Szeged - Seat Lami Véd Győr 75-65 (28-12, 17-21, 16-19, 14-12)

Női kosárlabda NB I, rájátszás, bronzmérkőzés, 1. találkozó.
Szeged, újszegedi sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Valovics I., Vorka Sz., Balog Gy.

SZEGED: Ciglar 8/6, Németh14/12, Fürész 19/6, Zserzserunova 13/6, Sipaviciute 16. Csere: Horváth 1, Kajdacsi 2, Laczi 2. Edző: Bencze Tamás.

GYŐR: Englert 14/6, Djelmis 12/6, Vida 8/6, Imbergerova 3, Radunovics 14. Csere:  Borovicskova 2, Fűrész 4, Keller, Horváth 6, Kovács 2. Edző: Tapodi Péter.

Bencze Tamás: Nagyon jól kezdtünk, de a cserék után megbomlott a ritmusunk, amit a találkozó végéig kerestünk. A győzelemben biztos voltam és megérdemelten nyertünk, hiszen megküzdöttünk a győzelemért, de reméltem, hogy a kulcsembereket kevesebbet kell játszatnom, hiszen szerdán újra a maximumot kell hoznunk.

4. negyed (14-12)

10. perc:
Horváth Zsuzsa első büntetője kijön, de a második pontos. Az  utolsó győri támadástEnglert fejezné be, de nincs több idő, 75-65-re győzött a Szeviép Szeged.

10. perc: Németh labdája még lejön a gyűrűről, de Sipaviciute érkezik rá. 74-65. Időt kérnek a vendégek.

9. perc: Vida se ront, de az övé kettőt ér.  Ciglar távolról, de lejön a gyűrűről. Marad a labda a Szegednél. Megint Németh! De jókor szórja a triplákat. 72-65.

Németh ma is bizonyította, miért kulcsember a csapatban. A mérkőzés végén a legfontosabb pillanatokban szórta a triplákat. Fotó: Schmidt Andrea

8. perc: Horváthot nem zökkenti ki a zúgó közönség. Szól a "hajrá Szeged". Kell is buzdítás... Németh triplája a legjobbkor! 69-62.

7. perc: Vida szedi le az átadást, a gyors győri támadás után Djelmis triplája pontos. Ismét közel a vendégek. 66-60.

6. perc: Ciglar hagyja el a labdát, de Fürész védekezik jól. Keller marad lent, de nincs komolyabb baj.

5. perc: Ezt a támadást megúsztuk kosár nélkül. Sipaviciute büntetőzhet. De csak az időkérés után. Könnyedén bentvan mindkettő. 66-57.

4. perc: Minden kijön a gyűrűből? Ilyen nincs. Németh se érti. Kovács Krisztina örül az első pontjainak. 64-57.

3. perc: Ciglar triplája is rövid, Horváthé a lepattanó. A kosár Radunovicsé. 64-55.

2. perc: Zserzserunova szerez végre labdát, zúg a közönség. Németh triplájánál síri csönd. De bent van, már lehet örülni. 64-53.

1. perc: Először a Győrtől, majd a Szegedtől veszik el a labdát, dobásig egyik csapat se jutott el. Sipaviciute és Laczi védekezik jól, de még midnig a Győr támad.

3. negyed (16-19)

10. perc:
Fürész és Fűrész, majd jön Zserzserunova. 61-52. Radunovics egy büntetőjét még "kifütyülik" a szegediek, a másik viszont jó. Felhozza a labdát a Szeviép, de Zserzserunova dobása rövid. Az utolsó negyed előtt 61-53.

9. perc: Sipaviciute után Fürész tripla. De jönnek a győri pontok is. Nem tud elszakadni a Szeviép. Sipaviciute igyekszik. 56-50.

7. perc: Kemény mérkőzés, másodpercenként állítják meg az órát. Németh Betti büntetői jók. 50-44. Radunovics 3 ember eszén jár túl. Fürész triplája megint hosszú. 50-46.

6. perc: Englert nem fárad, valamit kellene tenni ellene. 4 pontra a Győr. Zserzserunova ellen fújnak, egy emberként szólal fel a közönség. Lehet hogy izgulnunk kell a végére?

Küzdelmes mérkőzésen győzött a Szeviép Szeged a Győr ellen  KÉPGALÉRIA

5. perc: Ciglar tört be a palánk alá, de Horváth Zsófia szerez labdát. A győri pontok is elmaradnak most, jöhet a Szeviép.

4. perc: Győri van, Englert bőven a hármason túlról vágja be. 48-36. Ismét Englert, egy dupla és egy tripla fél percen belül. Bencze Tamás kér időt. 7 pontra a vendégek. 48-41.

3. perc: Fürészt borítják fel, de nem jár fault. Érdekes. Sipaviciute gyűjti be Fürész lepattanóját, de nincs szegedi pont.

2. perc: Ciglar kaparja össze a labdát, jó a kosár is. Imbergerova hármasa is hosszú, Fürészé rövid. 48-33.

1. perc: A vendégek kezdhették a második félidőt, de Radunovics pörgetése elkerüli a gyűrűt. Englert szerez labdát, de nem sokáig tarthatja meg. Zserzserunova büntetőből, 10 pontos. 46-33.

2. negyed (17-21)

10. perc:
Fürész hármasa erős, Englert dobása is lejön a gyűrűről. Fürész büntetőből. Még felviszi a labdát a Győr, de Laczi blokkolja Vida kisérletét. A félidőben 45-33.

9. perc: Ciglar labdaszerzése után Sipaviciute megállíthatatlan. Ismét időkérés. 41-31. Laczi egyedül is megoldja. Radunovics válaszol. 43-33.

8. perc: Borovicskova messziről, de csak kettőt ér. Fürész a palánk alatt is eredményes. 39-31.

7. perc: Djelmis mindkét büntetője bent. Zserzserunova oktatja a győri védelmet. 37-27. Fűrész Diána büntetőből. 37-29.

Zserzserunova ma is hasznosan játszott. Fotó: Schmidt Andrea
Zserzserunova ma is hasznosan játszott.

6. perc: Horváth Zsófia maradt egyedül, nem is hibázott. A Németh-Englert küzdelmet a szegedi nyeri, de Djelmis szerez labdát. Időt kér Bencze Tamás.

5. perc: Laczi hármasa egy picit hosszú, csakúgy Horváthé is. Ciglaré viszont pontos. 35-21. Englert törte át a szegedi védelmet. 35-23.

4. perc: Kajdacsi és Zserzserunova nem értette meg egmást, Radunovics büntet. 30-19. Sipaviciute válaszol, majd Horváth a másik oldalon. 32-21.

2. perc: Englert nem hibázik a dudaszó ellenére sem. Kajdacsi lépi el, megint a Győr jöhet. 30-14. Radunovics pörget, meg kell hagyni, szép volt. Kajdacsi megint csak a gyűrűt találja el. 30-16.

1. perc: Kajdacsinak is megvannak az első pontjai. Jó a dupla de a büntető csak kijön. 30-12. Radunovics középről, de erős.

1. negyed (28-12)

10. perc: Sipaviciute centerből. Németh ellen fújnak. Senki se érti. A szegedi közönség megzavarta Kellert, nincsenek bent a büntetők. Az első negyed végén 28-12.

9. perc: Németh teljesen szabadon, jó a tripla. A győri támadás ismét kosár nélkül ér véget, de a Szegedé is. Sipaviciute pörgetése jön ki. 26-12.

8. perc: Kellernél fújnak lépést, jöhet a Szeged. Fürész szárnyal. 23-10. Englert is pontos, Zserzserunova kevésbé, ez is kijön a gyűrűről. 23-12.

7. perc: Djelmis dobása pontos, Zserzserunováé lejön a palánkról. Fürész egyik büntetője bent. 21-10.

Fürészt jól őrizték, de így is vezéregyánisége volt csapatának. Fotó: Schmidt Andrea
Fürészt jól őrizték, de így is vezéregyánisége volt csapatának.

6. perc: Nem engedi elszakadni a Győr a Szeviépet. Fürész csak azért is megpróbálja. 20-8.

5. perc: Zserzserunva tripla után Fürész szerez labdát. Sipaviciute dobása is tökéletes. 17-5.

4. perc: Zserzserunova labdaszerzése után Németh triplája jön le a gyűrűről. Vida egyedül középen. Nem hibázik. 12-5.

3. perc: Zserzserunova ziccere marad ki. Gyors győri támadás után időt kérnek a vendégek. Zserzserunova két büntetője is hibátlan. 10-3.

2. perc: Ciglar hármasa is jó, hát még Fürészé. 8-3.

1. perc: Radunovics hozza el a labdát, de az első támadásból nincs kosár. Cigla hármasa jó lenne, ha nem fújnának közbe. Imbergerova tripla, majd Fürész dupla. 2-3.

Sem a Szeviép-Szeged, sem a SEAT Lami Véd Győr nem így képzelte a bajnoki rájátszást. A női kosárlabda NB I-ben a szegediek nagy csatában ugyan, de kikaptak a Pécs elleni párharcban, míg a Győr idegenben hatalmas vereséget (86–41) szenvedett a Sopron elleni idegenbeli meccsén. Bár Tapodi Péter együttese nem reménykedhetett döntős szereplésben, ez a vereség bizony kiverte a biztosítékot a csapatnál. A két együttes ma 18 órától az újszegedi sportcsarnokban egymással mérkőzik a bronzcsata első meccsén.

– Természetesen csalódottak vagyunk, hogy csak a harmadik helyért küzdhetünk – mondta Bencze Tamás, a Szeviép edzője. – Igaz ez még akkor is, ha a Pécs jobb erőkből álló csapat, mert minden esélyünk megvolt ellenük, ám nem tudtunk élni a lehetőséggel – fogalmazott.
A keddi elődöntő után csütörtökön edzett először a társaság, ám érezni lehetett a lányokon a vereség utóhatásait.

DM/DV GRAFIKA

– Bár már a Győr ellen készültünk, még mindenkinek ott motoszkált a fejében a pécsi meccs. Péntekre azonban már túltettük magunkat a kudarcon, és csak a bronzmérkőzésre összpontosítunk, hiszen mindenképpen el kell érnünk a minimális elvárást, a dobogós helyezést. Sikerülnie kell, de cseppet sem lesz könnyű – tette hozzá.

Tavaly egyébként a Pécs volt hasonló helyzetben, és a vesztes elődöntő után megszenvedett a Győr ellen (pécsi szempontból 59–51, 68–71, 83–70 lett a három meccs eredménye) – a Szeviép ennél magabiztosabban húzná be a bajnoki bronzérmet.

Laczi Edit: – Mindenképpen nyernünk kell a Győr ellen, ehhez pedig arra lesz szükség, hogy ismét olyan színvonalon játsszunk, mint a Pécs elleni elődöntő első két meccsén. Igaz, hogy az alapszakaszban simán nyertünk hazai pályán, az akkori 91–58-as sikerünk azonban most nem sokat ér, ez egy teljesen más párharc lesz. A győzelem némiképp feledtetné az elődöntő miatti csalódottságunkat.

Férfi kosárlabda NB I B csoport, rájátszás az 1-8. helyért, 2. forduló

Sopron-Dél-Konstrukt SZT-Szedeák 52-71 (17-15, 15-18, 7-17, 13-21)
Sopron, 100 néző, Vezette: Tóth K., Török Z.
Szeged: VIDA 13, MOLNÁR M. 4/3, NYILAS 17/3, TANÁCS 17/9, Gémes 11.
Csere: KOVÁCS D. 8, Rezák 1, Vezetőedző: Bonifert Domonkos.
Bonifert Domonkos: - Extra volt a védekezés, igazi csapatmunka eredménye a győzelem, amelynek értékét jelzi, hogy olyan együttest győztünk le, amely hazai pályán két évig veretlen volt. Várjuk a szurkolókat a jövő vasárnapi, Bonyhád ellleni hazai rangadóra.

Bonyhád-Enternet Vásárhelyi KS 88-70 (18-24, 18-12, 27-14, 25-20)
Bonyhád, 150 néző. Vezette: Makovszky, Fekete L., Maár.
Vásárhely: Dani 10, Utasi 12/6, Vass 19/9, Mócsai 4, Diakite 13. Csere: Balaton 7/3, Szilágyi (-), Kukla (-), Gere 5/3. Edző: dr. Elek András.
Elek András: - Elég gyengén támadtunk, de igazából a büntetők döntötték el a mérkőzést: a hazaiak huszonhét, mi kilenc pontot szereztünk büntetőből.

• 14. better77 2010. április 18. 20:50
    „Ez a beszéd, Cibuska! Vasárnap mindenki a csarnokba a Bonyhád elleni derbire!!!”
  • 13. cibuska 2010. április 18. 20:36
    „Szedeák csak az igazi.”
  • 12. zolisen 2010. április 18. 16:14
    „Re11. Akkó´ jó! Én is így vettem észre a reagálásodból. :-) Üdv.Z.”
  • 11. stevestone 2010. április 18. 12:50
    „Nem vettem komolyan :-D

Üdv,
    GyI”
  • 10. greg 2010. április 18. 08:34
    „Jah azt hiszem ott voltam, bár nem emlékszem semmire. Jó buli volt.:D”
  • 9. zolisen 2010. április 18. 01:30
    „Kedves Tisza! Szerintem azért egy pár embert (bár valóban egyre kevesebbeket) még érdekel a női kosárlabda és remélem nemcsak kegyeletből.......Ami a focival kapcsolatos bosszankodásodat illeti, egyetértek , hogy a PMFC sorozatban bakizik! De engem a a magyar foci -sajnos -már nem érdekel. Gyermekkoromban -tízegynéhány évesen -ott voltam minden Pécsi Dózsa meccsen (Danka, Bendes,Kocsis, Hegyi .maj Csupák, Dunai János, Dunai Anti, Györkő Anti, Halasi Pampula, Hernádi...és sorolhatnám Dr. Móricz, Dr. Vajda), amikor a Vasutas pályán 20 ezer ember elött játszott a Pécs a Fradival, MTK-val, Ujpesttel, Honvéddal....az még foci volt!
    Sőt a Szeged is az NB I.-ben játszott és jó kis csapata volt.....
    Csak remélem (rajtam kívül még jópár hasonló "bolonddal" egyetemben), hogy a kosárlabda talán nem jut el ilyen alacsony szintre, mint a magyar foci........ Üdv. Zolisen”
  • 8. Tisza 2010. április 17. 22:52
    „zolisen
    Rajtatok kívűl érdekel még valahol valakit a női kosárlabda ebben az országban?
    Szerintem már Titeket is csak megszokásból vagy kegyeletből!
    Én például azt néztem némi bosszamkodással, hogy pontot vesztett a PMFC és holmi Siófok vagy Gyirmót lesz a bajnok a PMFC helyett!
    Remélemj övőre már bajnok lesz a Pécs!”
  • 7. zolisen 2010. április 17. 22:17
    „greg! A bronzmeccsen saját csapatodat sem érdekli a 150 (nemzeti sport szerint) - 200 (délmagyar szerint) nézőn kívül a kutyát sem?
    Te ott voltál ma a meccsen? Gratula a Szegednek, de a Győrnek is. A bronzcsata sincs még lefutva!

GyI! Elnézést, helyesen stevestone.....”
  • 6. justitia.jnos 2010. április 17. 19:56
    „Bencze vissza Zalába!!”
  • 5. zolisen 2010. április 17. 18:17
    „stevenson (alias Gyi)!
    Köszi, hogy értékelted a humort! Ugye nem kell mindíg halálosan komolyan venni bizonyos dolgokat?! Üdv! Zolisen”
  • 4. better77 2010. április 17. 17:41
    „HAJRÁ SZEDEÁK!!!”
  • 3. greg 2010. április 17. 16:58
    „Kutyát nem érdekli a döntő Szegeden. :D”
  • 2. stevestone 2010. április 17. 15:45
    „Ez jó :-D

Üdv,
    GyI”
  • 1. zolisen 2010. április 17. 14:20
    „Mivel a délmagyarban a jelek szerint agyonhallgatják és sehol sem találok utalást rá, engedelmükkel ideírom: Idegenben is nyert a MIZO 2010 Pécs, a 2009-2010 évi női kosárlabda döntő első mérkőzésén!!!! Sopron-Pécs 77-83 !
    Ohlde és Mazzante nélkül , de Quigley, Iványi, Vajda, Krinics, Túróczy remek játékával és a kb. 50 főnyi pécsi szurkoló frenetikus támogatásával sikerült a meglepetés! A Pécs visszaszerezte a pályaelőnyt!Az állás a keddi( ápr.20-i), pécsi mérkőzés előtt a döntőben 1-0 a MIZO Pécsnek.Nem dőlt el még semmi......

Gyúrós Úr stílusában azt írnám: A brutálisan agresszív,verekedő, a bírók támogatását az egész mérkőzésen élvező pécsiek kihasználva az idegen pálya minden hátrányát, szerencsés győzelmet arattak, a mérkőzés hiánytól lelassult és vírusos fertőzéstől tizedelt, a hazai közönség igazi támogatását nem élvező Sopron felett.

A mai első bronzmeccsre sok szerencsét kívánok a szegedi lányoknak!!!!!”

Meglepetések: Volán-vereség, Csongrád-döntetlen

Kisebb meglepetésre a Tisza Volán hazai pályán szenvedett vereséget az NB III-ban, a megyeegyes… Tovább olvasom