2016. 12. 07. szerda - Ambrus -5°C | 3°C

Bajnok a Veszprém: MOL-Pick Szeged-MKB-MVM 29-31

A férfi kézilabda magyar bajnoki döntő második meccsén a MOL-Pick Szeged kikapott az MKB-MVM Veszprém együttesétől. Vadkerti Attila utoljára lépett pályára a Pickben.
MOL-Pick Szeged-MKB-MVM Veszprém 29-31 (10-17)
Férfi kézilabda NB I, döntő, második mérkőzés. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3000 néző. Vezette: Herczeg, Südi.
MOL-Pick Szeged: Sierra - Prodanovics 2, Zubai, Källman 6, Blazevic, Ilyés 4, Bombac 3/2. Csere: Wyszomirski (kapus), Balogh 4/3, Ancsin 3, Parrondo 2, Vranjes 1, Robledo 3, Vadkerti 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
MKB-MVM Veszprém: Mikler - Zeitz, Nagy L. 2, Chema Rodríguez, Nilsson 3, Ilics 14/4, Ugalde 4. Csere: Alilovic (kapus), Terzic, Schuch, Iváncsik G. 4, Lékai 4, Gulyás, Marguc. Vezetőedző: Carlos Ortega.
Hétméteres: 7/5, ill. 4/4.
Kiállítás: 16, ill. 22 perc.
Meccsfilm: 1-0,1-1, 2-1, 2-2, 3-2, 3-3, 4-3, 4-4, 4-5, 5-5, 6-5, 6-6, 6-7, 6-8, 7-8, 8-8-, 8-9, 8-10, 8-11, 8-12, 8-13, 9-13, 9-14, 9-15, 10-15, 10-16, 10-17 (félidő), 11-17, 11-18, 12-18, 13-18, 13-19, 14-19, 14-20, 15-20, 16-20, 17-20, 17-21, 18-21, 18-22, 19-22, 19-23, 19-24, 20-24, 20-25, 21-25, 21-26, 22-26, 22-27, 23-27, 23-28, 24-28, 24-29, 25-29, 25-30, 26-30, 26-31. 27-31, 28-31, 29-31.
Az egyik csapat második sikeréig tartó párharc győztese: az MKB-MVM veszprém 2:0-val.

- Nagyon sajnálom, hogy nem sikerült nyernünk, gratulálok a Veszprémnek a bajnoki címhez. Szeretnék elbúcsúzni tőletek! 16 évet töltöttem ezen a pályán, sokat kaptam tőletek, sok mindent átéltünk együtt. Köszönök mindent, mind a B középnak, mind a többi drukkernek, azoknak, akik elutaztak velünk mindenhová, és biztattak minket. Köszönöm, Szeged! Hajrá, Szeged! - mondta a csapatban utoljára pályára lépő Vadkerti Attila, aki a mezét egy, a nézőtéren helyet foglaló, a csapatot mindenhová elkísérő családnak adta.

Vadkerti utolsó szegedi meccse: MOL-Pick-Veszprém

60. perc: Bombac hetese jó 27-31. Parrondo indulásból kozmetikáz az eredményen 28-31. Hihetetlen gesztus a végén Nagy Lászlótól! A veszprémi játékos nógatására Vadkertit becserélik, a szurkolók éltetik, ő lövi az utolsó gólt a fináléban! 29-31 a vége.

59. perc: ez is beakad a Veszprémnek 26-31.

58. perc: Ilics, hihetetlen 25-30. Balogh a jobb felsőbe 26-30.

57. perc: Ilics 24-29. Robledo a bal alsóba 25-29.

56. perc: Zeitz lő, kapufa. Vranjes és Nilsson kap két percet. Nilsson harmadik két perce, végleg kiszáll.

55. perc: Ancsin bepattintja 24-28.

54. perc: Lékai betörésből 23-28.

53. perc: Vranjes 23-27.

52. perc: Ilics megint, ha jól számoljuk, ez volt a 13. gólja 22-27.

51. perc: Balogh kimaradt hetese után Parrondo lövi be a kipattanót 22-26.

50. perc: megint Lékai 21-26. Ancsin lő, kapufa.

49. perc: Vranjest is kiállítják. Ilyés reklamál hevesen, Chema az arcát fájlalja. Lékai találja meg a rést 20-25. Robledo betalál, Terzic két perc 21-25.

48. perc: Zeitzot kiküldik.

47. perc: szegedi időkérés. Vranjes fordul be szépen 20-24.

46. perc: Parrondo ziccerben a kapufát találja el. Megint Ilics 19-24.

45. perc: Iváncsik a szélről talál be 19-23.

44. perc: Prodanovics ziccere jó 19-22.

43. perc: Ilics 18-22.

42. perc: Källman a szélről, a rövidbe 18-21.

41. perc: Iváncsik 18-21.

40. perc: Zubai hetest harcol ki. Balogh belövi 17-20.

39. perc: Lékai ziccere kimarad.

38. perc: Källman megint a beálló posztjáról 16-20.

37. perc: Zubai lő, egyik legjobb barátja, Mikler véd. Hetes lesz. Balogh bedobja 15-20.

36. perc: Ancsin, beakad a lövés 14-19. Iváncsik 14-20.

35. perc: Ilics tizedszer. Félelmetes 13-19.

34. perc: megint Källman 13-18.

33. perc: Iváncsik Gergő 11-18. Källman mozgott be beállóba, gól a jutalma 12-18.

32. perc: most kifelé pattan a kapufáról az Ancsin-lövés.

31. perc: jön a folytatás. Vadkerti a pályán. Ancsin hatalmas bombával kezd 11-17.

Félidő.

30. perc: Ilics most hetesből 10-17. Robledo ziccere Mikleré. Prodanovics gólja időn túl születik.

29. perc: megint Ilics 10-16. Bombac védekezik keményen, Lékai nagyot esik, kiállítás.

28. perc: Ilics megállíthatatlan 9-15. A túloldalon Källman 10-15.

27. perc: Wyszomirski véd egy ziccert. Veszprémi időkérés. Ancsinnál lépéshiba.

26. perc: Nilssont kiállítják.

25. perc: Ilics hatodszor 9-14.

24. perc: megtörik a szegedi gólcsend, Robledo betalál 9-13.

23. perc: Ilyést blokkolják.

22. perc: Bombac lő, Mikler véd. Nilsson hetest harcol ki. Ilics 8-13.

21. perc: Ilics átlövése hibátlan 8-12.

20. perc: Bombac lapos lövését védi Mikler. Szegedi gól, ezt is elveszik a játékvezetők.

19. perc: Ugalde gólja után, 8-11-nél szegedi időkérés. Robledo a pályán.

18. perc: kettős emberhátrány, Blazevicet is kiküldik. Nilsson eredményes 8-10.

17. perc: Terzic védekezik keményen Ancsinnal szemben.

16. perc: Balogh akadályoz meg egy gólt egy kiállítás árán. Ilics hetese bent 8-9.

15. perc: Sierra újabb ziccert fog. Balogh gólját nem adják meg.

14. perc: Ilyés! Egész pályás gólt lő az üres kapuba! 8-8. Blazevic szerez labdát egy sprinttel, bravó!

13. perc: Zubai harcol ki egy hetest és egy kiállítást Ilicsen. Balogh hetese bent 7-8.

12. perc: megvan Sierra első bravúrja.

11. perc: Schuch kap két percet. Parrondo hetesét Mikler védi. Iváncsik Gergő megkülönböztető mezben a pályán.

10. perc: Prodanovics kapufája után Nagy László gólja 6-7. Bombac lent marad, a Veszprém ezalatt indul, Ugalde 6-8. A szokásosnál is keményebb a meccs.

9. perc: fél perce reklamál passzívot a szegedi kispad, vendéghetes lesz helyette. Ilics büntetője bent 6-6.

8. perc: most öt a négyre mi támadunk. Prodanovics lövése bent 6-5.

7. perc: a Veszprémnél hárman vannak kiállítva, a Szegednél egy játékos. Három az ötre támad az MKB.

6. perc: Bombac közelről 5-5. Hatalmas lökdösődés a pályán. Chemát és Ilicset kell nyugtatni a vendégeknél, Prodanovicsot a hazaiaknál. Blazevic és Chema kap két percet.

5. perc: Momir Ilics lövése beakar 4-4. Indulnak, Ugalde ziccere jó 4-5.

4. perc: Ilyés 3-2. Sierra hibázik nagyot, Ugalde használja ki 3-3. Ilyés megint 4-3.

3. perc: Nagy László, majd Källman 2-1. A svédet ápolni kellett, de jól van. Nilsson beállóból 2-2.

2. perc: Ilyés góljával vezetünk 1-0.

1. perc: a vendégek kezdtek.

18.00: jöhet a meccs, a bajnoki finálé második összecsapása.

17.56: Vadkerti vonult be utoljára. A szurkolók sorfalat álltak neki, a Körte becenevű játékos két gyermekével futott be a parkettre. Szűcs Ernő Péter igazgatósági elnök és Ludányi Márton klubalapító búcsúztatja. Vadkerti az ellenfél csapatkapitányától, korábbi csapattársától, Nagy Lászlótól is kapott ajándékot. Háromezer ember tapsolt neki felállva.

17.54: most jön a szegedi csapat! Mindenki a már emített póló van, a hátán "Vadkerti 7" felirattal. Ma utoljára Szegeden...

17.51: Nagy László vezetésével vonul be a veszprémi együttes.

17.49: az egész szakmai stáb egy sötétkék pólóba bújt, amelyen ez áll: "Köszönjük, Körte!"

17.47: szépen lassan megtelik a csarnok. Jelenleg a két kabala küzd meg egymással a játéktéren, a lelátón lévő gyermekek nagy örömére.

17.34: tíz napja, a rájátszás szegedi meccsén hat góllal, 31-25-re nyert Szegeden az MKB-MVM.

17.31: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Fél óra múlva kezdődik a meccs. A képlet egyszerű: ha a Szeged nyer, folytatódik a finálé, ha a Veszprém, akkor bajnoki ünneplés is lesz ma.

Bírócsere

A korábban kijelölt Horváth Péter, Marton Balázs páros helyett Herczeg Péter és Südi Péter fogja fújni a sípot a mai bajnoki döntőn. Utóbbi duó vezette az elmúlt két összecsapást is a Szeged és a Veszprém között, másfél hét alatt tehát harmadik alkalommal fogják ők dirigálni a két csapat rangadóját.

29–23. Ez volt az első bajnoki döntő eredménye. Az MKB-MVM Veszprém hat góllal nyert a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata ellen. Az eredmény azt mutatja, hogy simán, pedig aki látta a meccset, az megállapíthatta, hogy bizony a végül magabiztos sikerért rendesen meg kellett küzdenie a bajnoki címvédőnek, az 52. percben is csak 2 góllal, 25–23-ra vezetett az Ortega-csapat. Ma 18 órakor következik a második felvonás. Vadkerti Attila, a szegedi együttes csapatkapitánya utolsó hazai fellépésére készül. Amint arról beszámoltunk, a következő idényben már nem számít rá a vezetőedző, Juan Carlos Pastor.

– Persze hogy váratlanul ért a döntés, hiszen még egyéves szerződésem van, de keressük a megoldást. A posztomom Jonas Källman az első számú játékos a csapatban, ő pedig ezen a poszton a világ egyik legkomplexebb játékosa, így jóval kevesebb játéklehetőség jutott nekem. Jonas védekezése meghatározó, több poszton is szerepelhet, és ez Pastor mesternél fontos szempont, hiszen nála a védekezés az alap. Mivel kevesebb játéklehetőség jutott nekem, így kerültem ebbe a helyzetbe – kezdte a klub leghűségesebb játékosa, a 16. idényét a szegedi csapatban töltő Vadkerti Attila.

Vadkerti Attila utolsó szegedi meccsén választ majd mint csapatkapitány. Fotó: pickhandball.hu

1:0 a Veszprémnek. Ma a Szegednek mindenképpen nyernie kell, ha életben akarja tartani bajnokiarany-álmait. A párharc az egyik fél második győzelméig tart.

– Győzelemre fel! Az a csapat célja, hogy vasárnap újból Veszprémben mér-
kőzzünk, legyen a bajnoki fináléban harmadik meccs. 16 év szegedi szereplés szép lezárása lenne, ha sikerülne bajnoki aranyéremmel búcsúznom. Veszprémben kimondottan jól játszottunk, ebből erőt meríthetünk, erre építhetünk. Nem lesz könnyű este számomra, erősnek kell lennem, mert biztos, hogy elérzékenyülök, hiszen búcsúzom a szegedi közönségtől – fejezte be a beszélgetést Vadkerti Attila.

15 órakor nyit a pénztár

Maradtak még jegyek a mai döntőre, az újszegedi sportcsarnok pénztára 15 órakor nyit. Veszprémből jóval kevesebb szurkoló érkezik, mint a rájátszásbeli meccsre, így az ő szektoruk melletti részen is maradt hely.
A belépő 2500 forintba kerül, a családi belépő (1 felnőtt, 1 gyerek) 3000 forint. A bajnoki döntő második felvonásáról a delmagyar.hu a megszokott módon szöveges online tudósításban számol be. A meccset a Duna World televízió élőben közvetíti.

Hungerit-Szentes: harciasan, lazán, vagányan

A Hungerit-Szentes női vízilabdacsapata a bajnoki döntő 3. meccsét 11–7-re elveszítette idegenben, az UVSE-Centrál ellen. Tovább olvasom