2017. 01. 17. kedd - Antal, Antónia -5°C | 1°C

Bajnokcsapat! Bajnokcsapat! Vidux Tisza Squash SE-PSA-Griff SE 3-1

2013 után másodszor lett Magyarország bajnoka a Vidux Tisza Squash SE férfi fallabdacsapata.
Vidux Tisza Squash SE-PSA-Griff SE 3-1
Férfi fallabda Premier Liga, 5. forduló. Szeged, Squash Club Szabadidőközpont.
A párok:
Kiss Dániel-Altvater Kende 3:0 (11-0, 11-1, 11-3)
Hoffmann Péter-Gubi Ramon 3:0 (11-3, 11-2, 11-0)
Sebők Benedek-Szabóky Márton 3:0 (11-5, 12-10, 11-4)
Vas Máté-Krajcsák Márk 1:3 (6-11, 11-8, 2-11, 5-11)

Bajnokcsapat! Vidux Tisza Squash SE-PSA-Griff SE 3-1. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

- Szeretném megköszönni a bajnoki címet támogatónknak, Barna Zsoltnak, a közönségnek, valamint a szegedi fiúk szüleinek, akik több mint húsz éve ott állnak mellettük - mondta villámértékelésében Pápai Miklós elnökhelyettes. Közben a Squash Club Szabadidőközpontban felváltva szól a Queentől a "We are the champions", valamint az "Izzik a csarnok, itt a magyar bajnok!"

A bajnokok.
A bajnokok.

20.05: 11-5 Krajcsáknak, 3:1-gyel nyeri a meccset, viszont a Vidux győzött így is 3-1-re!

19.58: Krajcsák 11-2-vel nyeri a harmadikat.

19.51: ez bravúr! Vas Máté 11-8-ra megnyerte a második szettet!

19.41: Vas Máté jól küzdött, de Krajcsák 11-6-ra megnyerte a szettet. Ez az első bukott játszmája a szegedieknek a Premier Liga-szezonban.

19.30: jön a Vas Máté-Krajcsák Márk meccs. Mivel Krajcsák 12 éve sorozatban nyeri az országos bajnokságot, a papírforma szerint itt is ő az egyértelmű esélyes. Vastól már egy szett is bravúr lenne.

19.25: 11-4-gyel Sebőké a játszma, ezzel 3:0 az egyéni meccs, valamint 3-0-ra módosul a csapatmeccs állása is.

19.18: közben elkezdték osztogati az alábbi pólót - a hazaiakat nem lepte meg a bajnoki cím.

19.17: a nap legjobb squash-sával Sebők 12-10-re nyerte a második szettet! Ne feledjük, a szegedi együttes még játszmát sem veszített a Premier Ligában, és most Sebők is tartja ezt a jó sorozatot!

19.04: Sebők 11-5-re megnyerte a szettet, és mindez azt jelenti, hogy a Vidux Tisza Squash SE immár biztosan 2015 magyar bajnokcsapata lett! Szép volt, fiúk!

18.51: jöhet a Sebők Benedek-Szabóky Márton találkozó. Egy szett elég a szegediek bajnoki címéhez!

18.48: ez a meccs gyorsan véget ért: Hoffmann 11-2-re nyerte a második szettet, majd Gubi sérülés miatt feladta a harmadikat, így 3:0-val Hoffmann nyert.

18.43: ezek már hosszabb labdamenetek voltak, de Hoffmann magabiztosan, 11-3-ra nyerte meg az első játszmát.

18.33: a következő párban Hoffmann Péter és Gubi Ramon játszik majd, az már sokkal szorosabb lesz.

18.31: megvan a harmadik szett is 11-3-mal, így 1-0-ra vezet a Vidux Tisza Squash SE.

18.23: sportszerű volt a szegedi közönség, Altvater is kapott tapsot a pontjánál, de megint Kiss nyert, méghozzá 11-1-re.

18.17: az első szett meg is van, 11-0-ra nyert Kiss Dániel. Ezt hívják a sportágban "gombócnak".

18.14: elkezdődött a Kiss Dániel-Altvater Kende mérkőzés.

18.10: megvolt a bemutatás, most már percek kérdése, és kezdünk. Remek a hangulat a nézőtéren, ismét megtelt a Squash Club minilelátója.

A csapatok.
A csapatok.

18.03: a szegediek eddigi meccsei a Premier Ligában.

Vidux Tisza Squash SE-Alba-Török Squash SE 4-0
Griff SE-Vidux Tisza Squash SE 0-4
Topgrund-Vidux Tisza Squash SE 0-4

18.01: kicsit csúszik a kezdés. A lényeg, hogy ha a Vidux bármilyen különbséggel, de nyer ma, akkor 2013 után másodszor lesz bajnok a csapat.

17.51: rossz hír, hogy az angol Declan James lebetegedett, így nem tud a szegedi csapatban játszani, így a színtiszta szegedi Sebők, Vas, Hoffmann, Kiss Dániel négyes szerepel majd.

17.43: köszöntünk mindenkit a Kenyérgyári úti Squash Club Szabadidőközpontból, ahol hazai győzelem esetén bajnoki címet ünnepelhet a Vidux Tisza Squash SE. Tartsanak velünk!

A férfi fallabda Premier Ligában szereplő együttes ma 18 órától a bajnokság szempontjából sorsdöntő mérkőzésen fogadja a PSA-Griff SE-t a Kenyérgyári úti Squash Club Szabadidőközpontban. Az 5. fordulóban eldőlhet az aranyérem sorsa, ehhez az eddig százszázalékos szegedieknek le kell győzniük a fővárosi ellenfelet – hogy milyen különbséggel, az nem számít. Ha ez nem sikerül, akkor lehet tovább számolni, és csak az Alba-Török Squash SE elleni utolsó játéknap dönt májusban.

Declan James lesz az első számú játékosa a szegedieknek. Fotó: DM

Erre azonban nem is gondolnak Szegeden, a cél egyértelműen az, hogy hazai pályán szerezzék meg a klub második bajnoki címét. Az elsőt 2013-ban nyerték, ám akkor Budapesten ünnepeltek – most jobb lenne itthon örülni. Éppen ezért a Vidux ezúttal is légióssal erősített: a korábban már bemutatkozó Eddie Charlton, Daniel Poleschuk és Tom Ford után a 22 éves Declan James érkezik.

Az angol 66. helyen áll a PSA-ranglistán, ő lesz a szegediek első számú játékosa, mellette Sebők Benedek, Vas Máté és Hoffmann Péter alkotja a keretet. Hogy az ellenfél milyen összeállításban érkezik, az csak ma dől el: legutóbb az első számú magyar játékosnak számító Krajcsák Márkot is bevetették. A találkozót a delmagyar.hu online tudósítja.

A remélt ünneplés után sem áll meg az élet a Squash Club Szabadidőközpontban: szombaton a Vidux squash-
körverseny és a BK tollaskörverseny újabb állomását rendezik meg, vasárnap pedig a Lucky junior squash-viadalra kerül sor.

Ez történt eddig
A fallabda Premier Liga eddigi mérkőzései, 1. forduló: PSA-Griff SE–Alba-Török Squash SE 3–1, 2. forduló: PSA-Griff SE–Vidux Tisza Squash SE 0–4, 3. forduló: Vidux Tisza Squash SE–Alba-Török
Squash SE 4–0, 4. forduló: PSA-Griff SE–Alba-Török Squash SE 2–2 (6:6, 95–77).

Egész Kiel készül a BL-visszavágóra

A visszavágó lázban tartja az egész várost – mondta lapunknak a THW Kiel–MOL-Pick Szeged férfi kézilabda Bajnokok Ligája-negyeddöntőről Jonas Kliegis. Tovább olvasom