Becsületes helytállás: UTC Futsal Team-Győr 0-3

Szeged. A férfi futsal NB I felsőházi rájátszásában az UTC Futsal Team 3-0-ra kikapott az esélyesebb Győrtől.
UTC FT-Győr 0-3 (0-2)
Férfi futsal NB I, felsőházi rájátszás, 3. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 500 néző. Vezeti: Baghy, Kovács P.

UTC: Tombácz - Trucz, Hernády, Juhász I., Pataki. Csere: Puskás Cs., Lázár, Dürgő, Szentes Bíró, Fülöp. Edző: Brinszky Adrián.
Győr: Balázs - Harnisch, Dróth, Al-Ioani, Fabio. Csere: Szeghy, Lódi, Ramon. Edző: Marco Antonio Angulo Lopez.
Gólszerzők: Lódi (10.), Fabio (15.), Szeghy (39.).
Kiállítva: Juhász (15.).

Ez a realitás, a Győr 3-0-ra győzött, miközben az UTC becsülettel helytállt.

40. perc: Szeghy a kapufára pörget. Hernády fölélő.

39. perc: 0-3, Szeghy. Végletekig kidolgozott akció után Szeghy egy méterről szerez gólt, 0-3.

39. perc: Fabio próbál belsővel a hosszúba passzolni, Tombácz véd lábbal.

38. perc: Fülöp fejel ki egy veszélyesen a háló felé tartó labdát. Tombácz megint. Dróthot bekerítik, a több győz, nincs gól.

37. perc: Dróth a jobbnál is jobb helyzetet akar, hazapasszol, csak azt nem lehet, mert Balázs most nem érhet bele.

36. perc: Harnisch estében, Tombácz bravúrral. Szegedi időkérés.

35. perc: a bírók kitalálták, hogy a Győr lehozza a meccset jegyzett fault nélkül. Pedig van belőle egy-kettő, amit meg is lehetne ítélni. Lódi lő, Tombáczról felpörög a labda, Dróth éles szögből másodszor lő, Lázár a gólvonal elől ment.

34. perc: ha Dürgő pontosan passzolna Puskásnak, meglehetne az első szegedi gól. De nincs ha és nincs gól. Megint Dürgő egy az egyben Ramonnal, cselez, majd az elévetődő győribe lő.

33. perc: Dróth pörget a védők felett, Ramonnak hosszú.

32. perc: Pataki lefordul, megindul, lő, Balázs lábbal oldalra. Tombácz szedi fel a zsugát Szeghy lába elől.

31. perc: átvesz egy hosszú indítást, majd lő, csak nem tudja, hogy Tombácz már látta ezt a filmet.

30. perc: Harnisch tüzel, majd Fabio emel, nincs újabb gól.

29. perc: Szeghy spiccel, megint Tombácz véd. Szeghy hason lövi Tombáczot.

28. perc: Lódi közelről Tombáczba belsőz. Dürgő nézi ki magának Lázárt, ha elmegy a labda, gólhelyzet. Ramon lő, Tombácz véd.

27. perc:  Lázár ellen járt volna a fault.

26. perc: hosszú a labda Harnischnak.

25. perc: már a harmadik szegedi fault. Adják rendesen. Drórth felpöregti magának, aztán a jobb oldalvonal mellől lő, Tombácz véd.

24. perc: Lódi lendületből kidönti a védőkorlátot. Megmaradt ő is és a korlát is. Pataki lövését rúgja ki a gólvonalról Ramon. Az első nagy szegedi helyzet. Trucz sárgát kap. Harnisch fölélő, Tombácz szorongatta.

23. perc: jól csinálja az UTC a védekezést. Balázst majdnem meglepjük a felezőn, de ment.

22. perc: Puskás faultol Harnischsal szemben.

21. perc: máris szegedi helyzet és győri blokk. Fülöp remekül érzi, hogy láb közötti keresztpassz jönne, blokkol.

Egy jobb, gyorsabb csapat ellen áll helyt az UTC Futsal Team, amely kevés helyzethez jutott, de a rivális sem dolgozott ki sok lehetőséget.

20. perc: Trucz szabadrúgását Balázs fölétolja. Győri labdabirtoklás, majd Dürgő szabálytalan. Győri időkérés. Dróth lövését védi hassal Tombácz.

19. perc: Harnisch melléspiccel. Pataki ellen Dróth védekezik jól.

18. perc: Pataki kap színészkedésért sárgát. Miért is? Tiszta fault volt Harnischtól. Balázs előrelépett, visszalépett a félpályán, a bírók kétszeri érintést fújtak nála.

17. perc: Puskás cseleit még a győriek is eszik.

16. perc: Hernády messziről mellé. Faultban 2:2.

15. perc: 0-2, Fabio. Gyorsan, szinte másodpercek alatt kihasználta az előnyt a Győr, Fabio fejezett be egy kidolgozott támadást, 0-2.

15. perc: Juhász talán egy kicsit elhamarkodottan állítottákl ki.

14. perc: szegedi időkérés. Nincs idő semmire, csak a gyors cselekvésre. A Győr nemzetközileg is jegyzett csapat, amely ellen ezúttal is látszik, nehéz még helyzetbe is kerülni.

13. perc: Fabio tüzelését föléüti Tombácz. Balázs az ötödik elem, a félpálya tulsó felén kapcsolódik be a játékba.

12. perc: Szeghy éles szögből fejbe lövi Tombáczot.

11. perc: Fülöp spiccel, Balázs eldőlve véd. A második győri fault.

10. perc: 0-1, Lódi. A kiváló csapatkapitány kiugrik, Puskás a hátán, mégis okosan emel a kifutó Tombácz fölött a hálóba, 0-1.

9. perc: Balázs fut ki Hernády elé, és elrúgja a labdát a kilencesről. Fülöp háta mögé jön a passz Lázártól, sarkazni próbál, Balázs összezárja a lábát.

8. perc: Balázs öklöz egy elreívelésnél. Szegedi labdabirtoklás. Juhász melléspiccel.

7. perc: Trucz és Hernády összjátéka, belelép egy védő. Hernády tüzel, a blokkról sarokrúgás. Még egy.

6. perc: eddig remek az UTC védekezése.

5. perc: Tombácz megint Harnisch lábáról szedi le a labdát. Mintha ismerné... Al-Ioanitt ápolják, le is megy az öltözőbe. Bokagyanús.

4. perc: Dróthot szorogatja Puskás, nincs helyzet. Tombácz lábbal Harnisch elől. Lázár labdát szerez, hosszú a passz.

3. perc: Dróth lő mellé kiszorított helyzetből. Al-Ioani is lő, blokk.

2. perc: jó a szegedi letámadás eddig, talán meglepő is a vendégeknek.

1. perc: a vendégek kezdték a játékot. Dróth lő, mellé. Győri fault. Hernády lő, Balázs-védés.

Korábban:
A vendégek a bajnokságban eddig az alapszakaszban és a rájátszásban összesen 165 találatot szereztek, ezzel messze a legtöbb gólt lőtték, miközben a legkevesebbet kapták (37). Igazi klasszis együttes remek játékosokból, amely meggyőző fölénnyel, tizenhárom ponttal vezeti a tabellát a második Berettyóújfalu előtt. A Győr az előző fordulóban is igazi gólparádét rendezett, hiszen 14–3-ra verte a szombathelyi Haladást.

A szegediek jelenleg a negyedik helyen állnak, miután előbb kikaptak a Berettyóújfalutól (3–10), majd nyertek Gödöllőn (5–3). Ezúttal csak a tisztes helytállás lehet a céljuk, hiszen Brinszky Adrián edző nem számíthat Takács R., Tóth A., Koncz Zs., Bullás, Hegyesi Zs. játékára sem.

A fordulóból egy mérkőzést már lejátszottak: a Berettyóújfalu 4–2-re verte a Gödöllőt.

Megye III.: 16 gólt szerzett az Algyő II. - a hétvége jegyzőkönyvei, fotókkal

5,2-es gólátlagot hozott a megyei III. osztályú labdarúgó-bajnokság hétvégi, 17. fordulója: 19 találkozón 99 gól született. Tovább olvasom