2017. 10. 24. kedd - Salamon 9°C | 13°C Még több cikk.

Belgrádi mestermunka a Volántól

Bravúros, 6–2-es győzelmet aratott Belgrádban, a HK Beostar otthonában a Tisza Volán Szegedi Vízmű SC szerb bajnokságban szereplő jégkorongcsapata.
Beostar–Tisza Volán Szegedi Vízmű 2–6 (0–3, 0–0, 2–3)
Szerb jégkorongliga. Belgrád, Pingvin Hall. Vezette: Perduv, Alekszics, Fazekas.
Beostar: Rankovics – Petrovics, Kolarics, Gnitko, Kinkor, Glavonjics – J. Mitics (kapus), U. Novakovics, Ingjatovics, P. Novakovics, Lazarevics, Vukicsevics – Jekics, Nikolics, Zsivics, L. Mitics, Tadics – Avilov. Vezetőedző: Igor Koszovics.
Tisza Volán Szegedi Vízmű: Szőke – Lippai, Szabó, Schellin, Szabados, Borbás – Balázs (kapus), Vígh, Molnár, Nagy, Strenk, Hardi – Varga, Fülöp, Egyed. Vezetőedző: Kalocsa László.
Gólszerzők: Strenk (Nagy, 07:37, 0–1), Schellin (Borbás, 12:19, 0–2), Schellin (Borbás, 14:12, 0–3), Varga (49:49, 0–4), Egyed (Fülöp, 50:25, 0–5), Ignjatovics (Kinkor, U. Novakovics, 52:34, 1–5, emberelőnyből), Petrovics (Gnitko, 53:39, 2–5), Borbás (58:59, 2–6).
Kiállítás: 4, ill. 6 perc + 15 perc fegyelmi (Schellin).

Kalocsa László, a szegedi együttes szakvezetője kicsit tartott attól, hogy a jóval kisebb – NHL-en játszanak ekkorán – pályán mire lesz képes a csapata a jó erőkből álló belgrádi alakulat, a HK Beostar ellen. Szerencsére a Volán mesterének nem kellett sokáig izgulnia, olyan parádés első harmaddal rukkolt elő a szegedi együttes, amelyről minden edző álmodik. A 8. percben a szerb kapuban táncolt a pakk, majd még kétszer sikerült mattolni Rankovics kapust. A második húsz percben nem született gól, így mindenki reménykedett abban, hogy sikerül győztesen hazatérni a szerb fővárosból. Sőt, Varga és a rutinos Egyed is gólt szerzett, a különbség tovább nőtt, így egyetlen kérdés maradt: mekkora különbségű győzelmet arat a magyar csapat! Ezt senki sem gondolta a meccs előtt, szerencsére a játékosok igen, így a végén hiába szépített a Beostar, Borbás megadta a kegyelemdöfést, 6–2-re nyert a Tisza Volán Szegedi Vízmű, a szerb bajnokság egyik meglepetését okozva.

Kalocsa László: – Minden edző ilyen mérkőzésről és ilyen csapatról álmodik. A mai meccs minden játékos részéről az alázatról, a fegyelemről, a győzni akarásról szólt. Mindenkit kiemelnék, de ha a jóknál is lehet jobbakat, akkor Borbás Gergelyt és Linus Schellint említeném meg, akik a mai meccsen magukkal ragadták a csapatot.

Kicsin múlt: Szeged KKSE-Békéscsaba 26-27

A női kézilabda NB I-ben szereplő Szeged KKSE mindössze egy góllal kapott ki a Békéscsabától az újszegedi sportcsarnokban. Tovább olvasom