2017. 09. 24. vasárnap - Gellért, Mercédesz 12°C | 18°C Még több cikk.

Bemutatkozott a Szentes: Kövér-Kiss öt gólig jutott

Kövér-Kiss Réka 5 góljával 13-4-re győzött a Hungerit MetalCom Szentes női vízilabdacsapata a Héraklész I. ellen a Vodafone női OB I első fordulójában.

A női vízilabda OB I 2010/2011-es évadjának nyitányán a legutóbbi ezüstérmes Hungerit MetalCom-Szentes még tartalékosan is magabiztos győzelmet aratott a Héraklész I. ellen. A magyar utánpótlás válogatott mindössze két és fél percig tudta kapuját megóvni a góltól: Miskolczi Kitti ne került fel először a gólszerzők közé. Ezt követően Kövér-Kiss Réka pillanatai következtek, ellenállhatatlanul játszott, öt perc alatt háromszor (végül ötig jutott) vette be Doroszlai kapuját. A második negyed közepére már eldőlt a mérkőzés, onnantól kezdve csak az volt a kérdés, hogy mennyi gól lesz a különbség. Az otthonukban játszó „vendégek" (a Héraklész I. volt a pályaválasztó, ezért a szentesieken feszített a két sapka) remek gólokat szereztek átlövésből, centerből, előnyből és ötméteresből is betaláltak) könnyedén szerezték meg a kötelezőnek mondott győzelmet.

Zantleitner Krisztina: – Jót gyakoroltunk, edzőmeccsnek beillő találkozó volt. Az eredménnyel elégedett vagyok, de a helyzetkihasználásunkon javítanunk kell.

Kotova egy gólt vállalt a tizenhárom szentesiből.  Fotó: Karnok Csaba
Kotova egy gólt vállalt a tizenhárom szentesiből.
Fotó: Karnok Csaba

Héraklész I. utánpótlás válogatott–Hungerit MetalCom-Szentes 4–13 (1–2, 0–4, 3–4, 0–3)
Női vízilabda OB I, 1. forduló. Szentes, ligeti uszoda, 100 néző. Vezette: Marjay, Vojvoda.
Héraklész I.: Doroszlai – ILLÉS 2, Farkas, Horváth, Hajor, Kövesdi 1, Kele. Csere: Dombrádi 1, Bors, Ziegler, Magyar, Ráduly, Lengyel Dominika. Edző: Merész András.
Szentes: Jankovics – Győri 1, Hevesi, Brávik 1, MISKOLCZI 3, Kotova 1, KÖVÉR-KISS 5. Csere: Sipos 1, Bakos, Rácz, Gémes 1, Gyöngyössy (kapus). Edző: Zantleitner Krisztina.
Gól – emberelőnyből: 9/1, ill. 10/4.
Ötméteresből: 1/0, ill. 5/4.