2016. 12. 06. kedd - Miklós -5°C | 3°C

Beton: fájó búcsú a kupától

Az Uniqa-UTE felrúgta a papírformát az újszegedi sportuszodában az esélyesebbnek tartott Szeged-Beton VE ellen a vízilabda magyar kupa negyeddöntőjének visszavágóján.
Füzesi játékvezető kihasználta az alkalmat, és amikor Varga Tamás kétszeres olimpiai bajnok éppen a medence széléhez úszott, gratulált a pekingi sikerhez. A Szeged-Beton kiválósága miközben megköszönte, azért nem hagyta ki az alkalmat, hogy megjegyezze: – Jólesik, hogy legalább te gratulálsz. Nem úgy, mint egyesek.

Kásás Zoltán, a szegediek mestere a két csapat magyarkupa-negyeddöntőjének szombati, fővárosi összecsapása után csak annyit jegyzett meg, hogy csak a győzelemmel (8–7) elégedett. A tegnapi visszavágóra nagy formajavulást várt pólósaitól. Veszelovszkyék azonban mintha erről az elvárásról elfeledkeztek volna, és a fővárosi lila-fehéreknek a mérkőzés elején kétgólos előnyt adtak. Szerencsére még ugyanebben a negyedben sikerült a hátrányt ledolgozni.

– Nem rossz csapat ez az UTE! Nem lesz sétagalopp a győzelem megszerzése – állapította meg Papp István, a sportág szerelmese, aki korábban sokat tett a szegedi póló sikeréért.

Munkában a Beton-védelem, Baksa kapus és az olimpiai bajnok Varga Tamás. Fotó: Karnok Csaba
Munkában a Beton-védelem, Baksa kapus és az olimpiai bajnok Varga Tamás.
Fotó: Karnok Csaba

Nemcsak a szegedi póló, hanem a hazai vízilabda kiváló ismerőjét igazolta a mérkőzés félidei eredménye is, hiszen 4–4-et mutatott az eredményjelző. Az első két negyedben sajnos az emberelőnyös helyzetek kihasználásában nem jeleskedtek a szegediek. Igaz, ebben főszerepet vállalt a fővárosi portás, Bisztricsányi is. A gyenge fórkihasználás sajnos rossz passzokkal párosult, s a harmadik nyolc percben a fővárosiak három góllal elhúztak. Erre mindenki elkezdett találgatni, mi van akkor, ha a vendégek nyernek egy góllal, és egál lesz az állás. Egyesek azt mondták, hosszabbítás. Mások az idegenben lőtt több gólokat jelölték meg döntőnek. Öt perccel a találkozó vége előtt erre nem sok esélyt adhattunk, hiszen állandósult az UTE kétgólos előnye. Felcsillant a remény, hiszen Varga Tamás a mérkőzés lejárta előtt három és fél perccel még beállította a szombati 8–7-es eredményt, azonban Szabó Bence ezt másként gondolta, ismét két gólra növelte csapata előnyét, amit a 12 emberelőnyből csak ötöt érvényesítő Beton már nem tudott ledolgozni.

Kásás Zoltán: – Nem erre számítottam, abban bíztam, hogy tanulva az előző napi hibáinkból, ma már sokkal koncentráltabban játszunk.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Szeged-Beton VE–Uniqa-UTE 7–9 (2–2, 2–2, 2–4, 1–1)

Férfi vízilabda magyar kupa, negyeddöntő, visszavágó. Újszegedi sportuszoda, 150 néző. Vezette: Bors, Füzesi.
Szeged: Baksa – Vejzagics 1, Komlósi, Veszelovszky 1, MILOS KOROLIJA 1, LEHMANN 2, Török B. Csere: Varga P., Juhász, Varga T. 2, Mihajlo Korolija, Molnár, Kuncz. Edző: Kásás Zoltán.
UTE: BISZTRICSÁNYI – SUTI 2, Salamon, Kotszidisz, SZABÓ B. 3, SOMOGYI 2, Máthé. Csere: LÉTAY 2, Olasz, Kovács, Szabó N., Kéri, Rékasi. Edző: Petrovics Mátyás.
Gól – emberelőnyből: 12/5, ill. 8/6. Ötméteresből: 1/1, ill. 0/0.
Továbbjutott: az Uniqa-UTE 16–15-ös gólkülönbséggel.

Szegedi tornagyőzelem az első Csata előtt

A Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata kiütötte a BSE-t a zalaegerszegi Göcsej-kupa zárónapján, így… Tovább olvasom