2016. 07. 28. csütörtök - Szabolcs 20°C | 29°C

Biacsi Ilona kiváló idővel kezdett

Az SZVSE parasportolója, Biacsi Ilona negyedik helyen végzett az épek számára rendezett fedett pályás országos bajnokságon 1500 méteren Budapesten.
Antal Andortól, az atléta edzőjétől megtudtuk, nem is a helyezés, inkább az időeredmény a biztató: a 4 perc 37,89 másodperces futás azt jelenti, hogy Biacsi ugyanolyan formában van, mint tavaly év végén – és az idei keményebb edzések még csak most kezdődnek.

Ilona és ikertestvére, Biacsi Bernadett célja 2016-ban egyértelmű: kijutni a riói paralimpiára. Négy éve már jártak a játékokon, akkor előbbi harmadik, utóbbi negyedik lett 1500-on. A testvérpár márciusban Tunéziában szerepel egy nemzetközi versenyen, ahol még javíthatnak kvalifikációs esélyeiken.

A magyar atlétikát három vagy négy sportoló képviselheti Brazíliában. Biacsi Ilona utazása szinte biztos, hiszen a világranglistán elfoglalt helyezése alapján ő a legjobb magyar. Bernadett a negyedik helyen áll jelenleg, így vagy javítania kell a tunéziai versenyen, vagy azt kiszurkolni, hogy négy honfitársunk mehessen a játékokra.

Könnyáztatta szegedi ezüst az Európa-bajnokságról

A szegedi Tisza Tollas SE fennállásának legnagyobb sikerét aratta Sándorházi Vivien, aki a hétvégén ezüstérmes lett a kazanyi U15-ös Európa-bajnokságon. Tovább olvasom