2018. 10. 17. szerda - Hedvig 9°C | 23°C Még több cikk.

Címet védett a Zengő Alföld: befejeződött a 31. Kék Mókus-kupa - GALÉRIA

A SZEOL nyerte a szegedi klubcsapatok tornáját, a Zengő Alföld lett újra a nyílt kategória győztese a XXXI. Kék Mókus Kupa kispályás labdarúgó-tornán.
XXXI. Kék Mókus Kupa, +45-ös korosztály, Török György-kupa

Szindikátus - Eurosweet 1968 2 - 3 (1-0)
Gólszerzők:
Gárdián, Révész R., ill. Sofecdovics (2), Tribocszki.

A győztes csapat: Horváth Róbert, Cseri Zoltán, Szinisa Todorovics, Fábián István, Szasa Gombosev, Kaszás Attila, Farkas György, Hegedűs Endre, Zoran Sofecdovics, Mikentine Stevanovics, csapatvezető: Cseri Zoltán.

I. félidő
A nap utolsó döntőjén a küzdelem dominált, több távoli bombát is eleresztettek a csapatok, de egy sem hozott eredményt, sőt, Tanács keresztpasszát a gólvonal elől vágták ki, majd kinti löketét is fogta az Eurosweet kapusa. Az aktívabb Szindikátus erőfeszítéseit másfél perccel a szünet előtt koronázta siker: egy keresztbe fejelt labdát Gárdián Tibor átvétel után lőtt közelről a kapuba, így előnnyel várhatta csapata a folytatást.

II. félidő

Egy blokkolt labda utáni lecsorgó után egyenlíthetett volna a Eurosweet, de Todorovic fölé vágta közelről. Sofecdovic bombájával azonban már összejött az egyenlítés. Révész Roland volt szemfüles és egyben szerencsés, szabadrúgásanál megzavarta Horváth Róbertet a sorfal, Gárdián átlépte, így becsorgott a bal alsóba, 2-1. Todorovic lapos lövése éppen elkerülte a jobb alsót, majd erős lövését is fogta Lábdi. A kornert a rövid fánál keresztbe elrúgta az Eurosweet, Tribocszki pedig érkezett a hosszún, 2-2, és így mehettünk neki az utolsó, tiszta játékidőt jelentő két percnek. Sofecdovic visszalőtt egy szabadrúgást kapásból a bal sarokba, a meccsen először vezetett az Eurosweet. Voltak ugyan lehetőségei a Szindikátusnak az egalizálásra, de ez nem jött össze, így az Eurosweet 1968 győzött! Köszönjük az egész délutános figyelmüket, a XXXI. Kék Mókus Kupa ezzel a meccsel véget ért.

I. Szegedi klubcsapatok tornája, döntő

SZEOL SC - Szőregi RSE 9 - 4 (3-2)
Gólszerzők:  Ondrejó (2), Leindler (2), Péter A., Rácz, Kiss R., Szabó A., Papp Á., ill. Bartos, Vágó L., Dongó, Buknicz.

A győztes csapat: Veszelinov Deniel, Rácz László, Szabó Attila, Ondrejó Tamás, Péter Antal, Papp Ádám, Forró Attila, Kéri Tamás, Kiss Roland, Leindler Domonkos, csapatvezető: Siha Zsolt.

GALÉRIA - I. Szegedi klubcsapatok tornája, döntő: SZEOL SC - Szőregi RSE. Fotó: Frank Yvette

I. félidő:
Péter Antal találatával szerzett vezetést a SZEOL, majd Ondrejó egy végletekig kijátszott akció után szerzett gólt. Egy szerzett labda után Bartos szépített, majd az ezúttal a Szőreget erősítő, SZEOL-nevelés, Vágó Levente egyenlített lapos lövésével, 2-2. Rácz kapásbombájával újra vezetett a SZEOL négy perccel a szünet előtt, így kialakult a félidei eredmény.

II. félidő

Leindler Domonkos ezúttal a mezőnyben kapott szerepet, be is passzolt egy ziccert, 4-2. A kapusok elemében voltak, mert Leindler egykori kollégája, Dongó szépített egy lecsorgó után. Forró kétperce után emberelőnyben játszhatott a Szőreg, azonban egy szabadrúgás után Ondrejó felvarrta a bal felsőbe, 5-3. Buknicz rántotta le ziccerben Pétert, ez is két percet ért, ezt Kiss Roland megpattanó lövésével váltotta gólra a SZEOL, 6-3. Leindler közel állt a duplához, de a kapufát találta el ziccerben, de nem sokkal később Péter önzetlen passza után összejött a második gól. Buknicz kilőtte a bal alsót, 7-4. Szabó Attila is feliratkozott egy közelről szerzett góllal, majd Papp Ádám bepofozta a kilencediket is - ezzel beállítva a 9-4-es végeredményt, így a SZEOL nyerte az I. Szegedi klubcsapatok tornáját!

XXXI. Kék Mókus kupa, -35-ös korosztály, Kósa Zsigmond kupa

Zengő Alföld - Fit World O'Neill 4 - 3 (2-2)
Gólszerzők: Ondrejó, Vágó L., Szilágyi, Bernát, ill. Rutai, Bánóczky, Teimel.

A győztes csapat: Tombácz Róbert, Leindler Domonkos, Vitomir Nikolin, Vágó Levente, Ondrejó Tamás, Bata Csongor, Igor Bilics, Szilágyi Norbert, Podonyi Norbert, Bernát Péter, Ács Levente, Végh Ariel, Bokányi Richárd, Bodó Attila, csapatvezető: Bodó Attila.

GALÉRIA- Kék Mókus-kupa: -35 döntő, Zengő Alföld - Fit World O´Neill. Fotó: Frank Yvette
I. félidő:
Két és fél perc után szerzett vezetést a Zengő Alföld Ondrejó Tamás bombájával, majd Ács Levente löketét fogta Ábrahám Tamás, a túloldalon pedig Csamangó fejesét ölelte magához Leindler. Szilágyi lapos lövése csattant a kapufán. Vágó Levente egy bedobás után továbbított a bal felsőbe, Rutai viszont szabadrúgásból szépített, 2-1, mi több, a következő akcióból Bánóczki egyenlített is, szépen ziccerig játszott a Fit World, és maradt is így a szünetig.

II. félidő:

Bánóczki ziccere után Leindler bravúrral védett, maradt az iksz, akárcsak Podonyi kapáslövése után. Szilágyi lapos lövése után újra vezetett a Zengő Alföld. Ondrejót kiküldték két percre, nagy sanszot kapott ezzel a Fit World, viszont kibekkelte az emberhátrányt a Zengő Alföld. Nagy tapsot kapott az a kisfiú, akinek sikerült leszednie a labdát a labdatartó hálóról. Egy rögzített szituáció után hat perccel a vége előtt Bernát Péter találatával két gólra meglépett a Zengő Alföld, 4-2. Próbálkozott a Fit World, de már az idő is szorította Puskásékat. Teimel fejesével még egy utolsó szalmaszálat megragadott a Fit World, de egyenlíteni már nem sikerült, így akárcsak tavaly, most is a Zengő Alföld nyerte a nyílt kategóriát!

XXXI. Kék Mókus kupa, +35-ös korosztály, a Délmagyarország kupáért

Gól Söröző Csengele - Öreg Honvéd Vendéglő O'Neill 7 - 4 (3-1)
Gólszerzők: Erhardt (3), Bány (2), Hadár, Tóth A., ill. Szűcs K. (2), Bilics, Kasza.
A győztes csapat: Kovács Krisztián, Halász Krisztián, Kovács Zoltán, Kiszner Antal, Kothencz Péter, Brinszky Adrián, Erhardt Szilárd, Tóth Attila, Magyar György, Puskás Csaba, Hadár Attila, Krucsó Ákos, Bány Tamás, Makra Zsolt, Lóczi Péter,  csapatvezető: Kun-Szabó Tibor.

GALÉRIA - Kék Mókus-kupa: +35 döntő, Gól Söröző Csengele - Öreg Honvéd O`Neill. Fotó: Frank Yvette

I. félidő:
Három percet kellett várni az első gólra, Bány Tamás kapott labdát tisztán a jobbszélen, majd lőtt a hosszúba, vezetést szerezve ezzel a Gól Sörözőnek. Fél perccel később Kothencz Péter közeli bombáját fogta Győri, majd Puskás durrantott kevéssel mellé szinte onnan, ahonnan Bány betalált. Erhardt lendületből, középről duplázta meg csapata előnyét, amit K. Tóth gyorsan lefelezthetett volna, de a kapu fölé vágta a helyzetét, viszont szépen lekészített labdájából Szűcs Krisztián már betalált, 2-1. Négy perccel a szünet után egy bedobást követően Erhardt visszaállította a kétgólos különbséget. Rossz csere miatt négy főre fogyatkozott az Öreg Honvéd, viszont túlélte ezt a kétperces periódust, maradt a 3-1 a szünetre.

II. félidő:
Kovács védései után nem tud zárkózni az Öreg  Honvéd, Tóth Attila pedig a keresztlécet találta el, maradt a 3-1, de még volt vissza negyed óra. Erhardt Szilárd egy kipattanót kapásból lőtt vissza, mesterhármasával 4-1. Bilics osztott ki egy kötőt, majd egy felpassz utáni kényszerítőt vágott be, 4-2. Három még nem volt közte, de csak Hadár Attila pontos tekeréséig. Szűcs Krisztián duplája után még volt tíz perce az Öreg Honvédnak arra, hogy ledolgozza kétgólos hátrányát, viszont két perccel később ettől távolabb került, Tóth Attila okosan, bokából tette el Győri mellett, 6-3. Kasza kissé szerencsés, bedobás utáni megpattanó góljával azonban újra felvillant a remény, hat perc volt még vissza. Bilics is eltalálta a kapufát távolról, és mivel Bány okosan elpörgette Győri fölött-mellet, 6-5 helyett 7-4, eldőlni látszott - de még volt három perc. K. Tóth bombáját is fogta Kovács, a támadó arckifejezése jelzi is, ő itt ma próbálkozhatott bármivel. Ez lett a vége, bajnok a Gól Söröző Csengele a +35-ösöknél!

15.48 - A nyílt kategória bronzmeccsén a Gumi Sziget SE 5-3-ra nyert a Gámavill Kft. ellen. Következnek a döntők, a nap első fináléja a +35-ösök döntője, amelyet a Gól Söröző Csengele és az Öreg Honvéd Vendéglő O'Neill vív.

14.57 - Köszöntjük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból! Hamarosan következnek a döntők a XXXI. Kék Mókus kupa kispályás labdarúgó-tornán, még egy bronzmeccs, a nyílt kategória találkozója van hátra. Két érmesünk már van, a +45-ösöknél a  Centrum Hotel Szeged, míg a +35-ösöknél a Ficak állhatott fel a dobogóra.

A nap eddigi eredményei:

I. szegedi klubcsapatok terembajnoksága, negyeddöntők:

SZEOL SC-FK 1899 Szeged 6-2 (3-1)
Gólszerzők: Ondrejó, Péter A. (3), Kéri, Forró, ill. Hegyesi P., Mannheim.
Kiskundorozsma-Gyálarét 2-2 (1-2), 9 méteresekkel: 0:2
Gólszerzők: Ottlik Márk, Szabó T., ill. Szigeti, Solymos (büntetőből).
Szeged 2011 B-UTC 2-3 (2-0)
Gólszerzők: András B., Kávássy, ill. Valach (2), Gallai.
SZVSE-Szőreg 0-2 (0-2)
Gólszerzők: Vágó L., Bartos.

Elődöntők:
SZEOL SC-Gyálarét 9-1 (4-1)
Gólszerzők: Péter (3), Papp Á. (3), Forró, Rácz L., Kiss R., ill. Szigeti.
UTC-Szőreg 5-6 (3-2)
Gólszerzők: Szilágyi, Valach (3), Szántó, ill. Dongó (3), Bodó A., Néma, Kiss M.

Női megyei terembajnokság:
St. Mihály Kft.-St. Mihály FC 7-1  (1-0), gólszerzők: Guth (2), Török L. (3), Temesváry, Koncz, ill. Kovács R.

+45, bronzmérkőzés
Lambda Systeme Kft.-Centrum Hotel Szeged 5-12 (1-5), gólszerzők: Djurasevics, Virág F., Csanádi (2), Holló R., ill. Kenesei Z. (3), Kemenes (2), Lázár M. (2), Kothencz P. (2), Virág F. (öngól), Sándor M., Miklós Z. Döntő: Szindikátus-Eurosweet 1968

+35, a 3. helyért: Ficak-Reneszánsz U35 7-3 (2-1), gólszerzők: Ambrus (2), Dóra J. (2), Fejes, Imre Z. (2), ill. Pálfi N., Tóth A., Szántó A. Döntő: Gól söröző Csengele-Öreg Honvéd vendéglő O'Neill

Korábban írtuk:

Futsal- és strandlabdarúgó- válogatott, korábbi NB I-es játékos is szerepet kaphat a vasárnapi programban.

Nyílt kategória
A Zengő Alföld együttesében az NB III-ból a SZEOL-t képviseli Ondrejó Tamás, Leindler Domonkos, a Mórahalmot Podonyi Norbert, a Hódmezővásárhelyt Szilágyi Norbert, az NB II-es Mosonmagyaróvárt Vágó Levente. A Fit World O'Neillnél szerepel Hegyesi Zsolt, aki volt futsalválogatott, és a strandlabdarúgó nemzeti csapatból Rutai Balázs, Szentes-Bíró Tamás is társa.

+35
Az Öreg Honvéd vendéglő O'Neill együttesében található a futsal NB I-ben éveken át szerepelt K. Tóth Gyula és a kapus Győri Róbert, illetve az NB II-es futballmúlttal rendelkező Bernát Péter. A Gól söröző Csengelében hemzsegnek az NB-s múltú játékosok: ilyen Bány Tamás, Kothencz Péter, Brinszky Adrián, Hadár Attila, Krucsó Ákos, Makra Zsolt, Kothencz Péter vagy Halász Krisztián.

+45
A Szindikátus és az Eurosweet 1968 a torna alatt háromszor találkozott – mindháromszor 4–4- re végeztek... A vajdasági magyarokra, így a spanyol Logronesben is játszott Kaszás Attilára építő Eurosweet kérésére és a szerb karácsony miatt ez a találkozó lesz a nap utolsó meccse. A Szindikátus (Révész Roland, Tóth János, Fazekas István, Tanács Attila, Sejben József) összeszokott alakulat.

Az I. szegedi amatőr klubcsapatok kupájának végső csatája is érdekes lehet, bár azt nem árt tudni, hogy a két NB-s alakulat, a Szeged 2011-GA és a SZEOL SC csak a jövő héten kezdi meg a felkészülését.

A torna alatt 12 és 14 óra között az egykori válogatott labdarúgó, Urbán Flórián dedikálja életrajzi könyvét, az Urbán Legend – Utánam lehet csinálni, zselés fejű piperkőcök címűt.

A 31. Kék Mókus-kupa döntőnapjának programja
31. Kék Mókus-kupa, a vasárnapi program, 8.30-tól: az I. szegedi amatőr klubcsapatok kupájának negyeddöntői, 8.30: SZEOL SC– FK 1899 Szeged, 9.05: Kiskundorozsma–Gyálarét, 9.40: Szeged 2011– UTC, 10.15: SZVSE– Szőreg, 11 órától és 11.35-től: elődöntők, 12.15: női döntő: St. Mihály Kft.–St. Mihály FC, 13 órától: Lambda Systeme–Centrum Hotel Szeged (+45, a 3. helyért), 14 órától: Ficak–Reneszánsz U35 (+35, a 3. helyért), 15 órától: Gámawill Kft.–Gumi-Sziget SE (nyílt, a 3. helyért), 16 órától: Gól söröző Csengele– Öreg Honvéd vendéglő O’Neill (+35, döntő a Délmagyarország-kupáért), 17 órától: Zengő Alföld–Fit World O’Neill (nyílt, döntő a Kósa Zsigmond-kupáért), 18 órától: az I. szegedi amatőr klubcsapatok tornájának döntője, 19 órától: Szindikátus–Eurosweet 1968 (+45, döntő a Török György-kupáért).