2017. 02. 26. vasárnap - Edina -3°C | 10°C Még több cikk.

Csak a HFC örülhetett

Labdarúgás - A labdarúgó NB III Alföld csoport harmadik fordulójában a Csongrád megyei csapatok közül csak a Hódmezővásárhelyi FC tudott nyerni. A Tisza Volán SC hazai pályán, az Algyő idegenben szenvedett vereséget.

Tisza Volán SC–Orosháza 2–3 (1–1)

Szeged, Felső Tisza-parti Stadion, 200 néző. Vezette: Kőrösi.

Tisza Volán: Dongó – Mészáros, Dargó, Grünvald, Szabó A. – Szi-
lágyi, Udvari (Mórocz) – Pálfi, Huszárik, Végh A. (Bárdosi) – Beretka. Edző: Buchholcz Gábor.

Orosháza: Molnár – Szűcs, Balogh, Nagy A., Szabó N. – Kerepeczki, Pardi, Juhász, Baranyai (Ugrai) – Buza (Simon), Szabó T. (Nadui). Edző: Kvasznoszky József.

Gólszerzők: Szilágyi, Pálfi, ill. Szabó N., Szabó T., Buza.

Jók: Szabó A., Pálfi, ill. Kerepeczki, Szűcs, Nagy A., Buza.

Két döntetlent követően nagyon fogadkoztak a szegedi csapat játékosai, majd ők megállítják az addig százszázalékos Orosházát. Így is indult a meccs, de Végh hatalmas lövése a kapufán csattant. A másik oldalon viszont Szabó Norbert bevette Dongó kapuját, de a harmadik találkozón harmadik gólját jegyző Szilágyi egyenlített.

A fordulás utáni első negyedórában a Békés megyeiek megmutatták, miért is állnak előkelő helyen a táblázaton. Előbb még a kapufát találták el, de utána kétszer is kihasználták a hazai védelem megingásait. A kétgólos hátrányba került házigazdák minden tartalékukat mozgósították, de Pálfi révén a szépítés csak későn, a 86. percben érkezett. Az idény első volános győzelme tovább várat magára.

Buchholcz Gábor: – A szokásos bajok mutatkoztak ezen a mérkőzésen is: míg mi sorozatban hagyjuk ki helyzeteinket, addig az ellenfél könyörtelenül megbünteti hibáinkat. Számunkra több lehetett volna ebben a meccsben, de el kell ismerni, jó csapattól szenvedtünk vereséget.

HFC–Százhalombatta 2–0 (1–0)

Hódmezővásárhely, 300 néző. Vezette: Mihálik.

HFC: Kovács K. – Bakos, Lajos, Sipos, Mucsi – Antal K. – Czibere A. (Papp Z.), Kis K., Marton (Vér) – Varga M., Rácz (Kökény).

Edző: Kandó Róbert.

Százhalombatta: Nagy E. – Nagy G., Fejős, Móra, Szép – Bakó (Henrik), Szabó Z., Ribényi (Károlyi Cs.), Gyurkovics – Károlyi R., Gyurácz (Ihos).
Edző: Károlyi Gábor.

Gólszerzők: Bakos, Vér.

Jók: Sipos, Bakos, Lajos, ill. Nagy E., Móra.

Az első 20 percben a vendégeknél volt többet a labda, de mégis három nagy vásárhelyi helyzet maradt kihasználatlanul (többek között Czibere a kapufát találta el). A 34. percben viszont már örülhetett a vásárhelyi publikum: Bakos tört előre, majd 18 méterről a bal sarokba lőtt.

Szünet után mindkét oldalon adódtak jó helyzetek, a hazaiak gólszerzési lehetőségeit azonban a rutinos Nagy Endre bravúrokkal hárította. Már a hosszabbításban járt a mérkőzés, amikor Vér lövésével végleg eldőlt a három pont sorsa.

Kandó Róbert: – Nagyon örülünk a sikernek, reméljük, minél többször lesz folytatása.

Battonya–Algyő 6–1 (1–1)

Battonya, 300 néző. Vezette: Wittmann.

Battonya: Schwarz – Fekete, Roczkó, Süli, Bozsár (Pribojszki) – Laurinyecz, Gradinaru, Varga P. – Ács (Nagy A.), Czira, Werle (Dani). Edző: Mákos Árpád.

Algyő: Halász – Simon, Kazán, Vass – Retek, Tóth L. (Sümeghy), Brinszky, Krucsó – Balogh (Terhes), Pálinkó, Varga I. (Major). Edző: Tóth Ákos.

Gólszerzők: Czira (3, az egyiket 11-esből), Ács, Süli, Gradinaru, ill. Tóth L.

Jók: Laurinyecz, Gradinaru, Varga P., Czira, ill. Kazán, Tóth L.

Ha nem látom, nem hiszem – sóhajtott fel a mérkőzés után az algyői főrendező, Sándor Jenő, aki elkísérte a csapatot a rémálommal felérő meccsre. Pedig jól indult minden: az Algyő fegyelmezett védekezésből támadott, a 7. percben Balogh mintaszerű beadását Tóth Lukács bólintotta a jobb alsó sarokba. A hazai rohamok a 21. percben jártak eredménnyel, amikor az őrizetlenül hagyott Ács kilépett a védők közül, és 14 méterről egyenlített. A következő félórában mindkét kapu veszélyben forgott, egy ízben Pálinkó akrobatikus mozdulattal centikkel küldte csak a jobb felső sarok mellé a labdát.

A baj az 50. perc tájékán kezdődött: Tóth Lukács megsérült, helyét a 24. órában reaktivált Sümeghy foglalta el. A 65. és a 68. percben két jobbról beívelt szabadrúgás után Süli, majd Gradinaru volt eredményes. Ezután Czira percei következtek, aki szűk negyedóra alatt szerzett mesterhármasával kivégezte az Algyőt. A vendégek gondjait a súlyos vereség mellett Tóth Lukács és Kazán Attila sérülése csak tovább mélyíti.

Tóth Ákos: – A sérültek számának növekedésével egyenes arányban száll el esélyünk a további tisztességes szereplésre.

További eredmények: Monor–Soroksár 1–1, Gyula–Kecskemét II. 5–1, Dabas–Vasas II. 3–1, ESMTK–Szolnoki Spartacus 0–1.