2017. 10. 24. kedd - Salamon 9°C | 13°C Még több cikk.

Csoda, első felvonás: Löwen-MOL-Pick Szeged 30-34

Csodálatos kézilabdát bemutatva nyert négy góllal a MOL-Pick Szeged a Rhein-Neckar Löwen ellen a VELUX EHF Bajnokok Ligájában, a nyolc közé jutásért rendezett első meccsen.
Rhein-Neckar Löwen (német)-MOL-Pick Szeged 30-34 (17-16)
Férfi kézilabda VELUX EHF Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés. Mannheim, SAP Aréna, 4500 néző. Vezette: Pichon, Reveret (francia).
Rhein-Neckar Löwen: Landin - Groetzki, Petersson 4, Kneer 1, Schmid 5, Rietz 5, Gensheimer 8/5. Csere: Rutschmann (kapus), Myrhol 4, Larsen 2, Groetzki 1, Reinkind.  Vezetőedző: Nicolaj Jacobsen.
MOL-Pick Szeged: Sierra – Prodanovics 1, Balogh 4, Bombac 5, Zubai 2, Ilyés 3, Källman 2. Csere: Wyszomirski (kapus), Blazevic, Parrondo 9/9, Hegedüs 1, Ancsin 3, Robledo 4, Vadkerti. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor
Hétméteres: 5/5, ill. 9/9.
Kiállítás: 4, ill. 12  perc.
Meccsfilm: 0-1, 1-1, 2-1, 2-2, 2-3, 3-3, 3-4, 3-5, 4-5, 4-6, 4-7, 4-8, 5-8, 6-8, 6-9, 6-10, 7-10,  7-11, 8-11, 8-12, 9-12, 9-13, 10-13, 11-13, 11-14, 11-15, 12-15, 12-16, 13-16, 14-16,  15-16,  16-16, 17-16.
18-16,  18-17, 19-17, 19-18, 20-18, 20-19, 20-20, 21-20, 21-21, 21-22, 22-22, 22-23, 22-24, 22-25, 23-25, 23-26, 24-26, 24-27, 25-27, 25-28, 25-29, 26-29, 26-30, 27-30, 27-31, 27-32, 28-32, 29-32, 29-33, 30-33, 30-34.

Juan Carlos Pastor: – Hihetetlenül erős csapattal játszottunk, de nyertünk. Ez még csak az első meccs volt, hátra van a visszavágó. Ugyanolyan alázattal és hittel kell készülnünk, mint ahogy tettük erre a mérkőzésre is.

Vadketi Attila: – A legszebb arcunkat mutattuk, nem engedtük a Löwennek, hogy a saját játékát játssza. Ugyanezt a munkát kell folytatunk!

60. perc: Zubai gólját visszafújják, mert belépett, de hetes lesz!
P A R R O N D O! 30-34! Ez a vége!

59. perc: azt ki lehet mondani, hogy a meccset nem veszíti el a Pick. Persze ettől még sokat számít, hogy mi lesz a végeredmény. Német időkérés, 92 másodperc van hátra. Blazevic labdát szerez!

58. perc: Gensheimer hetese bent 30-33.

57. perc: Ancsin lő, Landin most véd. Gensheimer a szélről. Ancsin most bevágja! 29-33.

56. perc: Wyszomirski! Az egész kispad őt ünnepli!

55. perc: Zubai lövését védi Landin, de Wyszomirski is véd! Időt kérünk.

Öröm a köbön!

54. perc:
Ilyést kiállítják. Myrhol egyedül marad 28-32.

53. perc: fogynak a percek, ez nekünk jó. Hát még Bombac gólja milyen jó!!! 27-32.

52. perc: Parrondo irányítóban eladja a labdát, a túloldalon Wyszomirski véd.

51. perc: Robeldo újabb büntetőt harcol ki, hihetetlen. Extrát játszik a spanyol! Kitalálják? Parrondo bedobja!!! 27-31.

50. perc: Robledo most hetest harcol ki. Parrondo belövi a hetediket is! 26-30. Schmid szétlövi a kaput 27-30.

49. perc: Myrhol 26-29.

48. perc: labdát szerzünk, indulunk, Källman 25-29.

47. perc: elemi erejű, brutális gól Ancsintól 25-28.

46. perc: Gensheimer 25-27.

45. perc: Bombac! Azt csinálja, amit ősszel imádtunk tőle! 23-26. Petersson 24-26. ROBLEDO! Ő meg egy hete megígérte, hogy javulni fog! Tessék! 24-27.

44. perc: Gensheimer megint hetesből 23-25.

43. perc: nyitott védekezésre vált a Löwen. ZUBAI! 22-25! Német időkérés.

42. perc: Robledo! Feljavul a spanyol átlövő! 22-24.

41. perc: Baloghot kiállítják, Gensheimer bedobja a hetest 22-22. Ancsin-gól, emberhátrányban! 22-23.

40. perc: Zubai csak kapufáig jut, de kiharcol egy hetest közben. Parrondo ezt is belövi 21-22.

39. perc: zseniális megoldás Balogh Zsolttól 21-21. "Pick Szeged, Pick Szeged!" - jön a lelátóról!

38. perc: remek lövéssel egyenlít Bombac 20-20. Gensheimer  is hetesből 21-20.

37. perc: Parrondo hetese megint jó 20-19. Schmid lövése a kapufáról Ilyéshez pattan.

36. perc: Balogh hetest harcol ki.

35. perc: Balogh emberhátrányban! 18-17. Schmid is bevágja 19-17. Passzív maitt lőni kellett, Robledót blokolják. Na, ezt nem, bevágja a spanyol, majd Larsen is 20-18.

34. perc: Robledo eladja, indiszponált a spanyol, de Bombac visszaszerzi.

33. perc: üres kapura Kneer mellélövi.

32. perc: Balogh eladja. Indulnak, Schmid 18-16. Ilyés kiállítják.

31. perc: folytatjuk! Zubai harcol ki támadófaultot. Vadkerti a pályán. Wyszomirski a kapuban.

Félidő.

30. perc: most gödörben vagyunk, Petersson 17-16.

Védekezz!
Védekezz!

29. perc: elveszítjük a labdát támadásban. Gensheimer egy kipattanóból egyenlít 16-16.

28. perc: Groetzki megint gyors gólt szerez 15-16.

27. perc: Myrhol 13-16. Eladjuk, indulnak, Kneer 14-16.

26. perc: Balogh Zsolt találja meg a rést 12-16.

25. perc: Balogh lövését Rutschmann védi, Larsen betalál 12-15.

24. perc: Groetzki ziccerét Sierra kivédi.

23. perc: Parrondo ismét villan, négyből négy 11-14. Prodanovics indulásból! 11-15.

22. perc: du Rietz ismét 11-13. Zubai emberhátrányban harcol ki hetest. Kneert kiállítják. 1.56-ig emberelőnyben leszünk.

21. perc: gyors gólváltás után 10-13. Emberháétrányban vagyunk.

20. perc: BOMBAC! 9 méterről Landin szeme közé, hatalmas gól 8-12. du Rietz 9-12.

19. perc: du Rietz ellen egyelőre nincs orvosság 8-11. Robledo a pályán.

Szegedi időkérés.

18. perc: Bombac most egyedül oldja meg 7-11.

17. perc: Balogh gólját belemenés miatt elveszik, jogosan. du Rietz lövésébe csak beleütni tud Sierra 7-10.

16. perc: Groetzki mellélövi, mi jövünk. Bombac megindul, hetest harcol ki. Parrondo hetese ismét bent 6-10.

15. perc: Hegedüs Márk! Egy az egyben veri meg emberét, belövi a ziccert 6-9. Remek a szegedi védekezés!

14. perc: Schmid lövése szép, benn is van 6-8.

13. perc: Ilyés lövését blokkolják.

12. perc: du Rietz eredményes 5-8. Emberhátrányban vagyunk.

11. perc: megint jó a szegedi védekezés! Bombac remek passza után megint Ilyés 4-8. Német időkérés.

A szegedi szurkolók!

10. perc: du Rietz szabálytalan Zubaival, hetes és két perc. Parrondo bedobja 4-6. Balogh! 4-7! Gyerünk!

9. perc: a rutinos Petersson betalál 4-5.

8. perc: Ilyés! Talpról lő gólt, 3-5.

7. perc: meg tudjuk játszani Zubait, előny itt 3-4.

6. perc: Parrondo hetesből, majd Myrhol 3-3.

5. perc: Ilyés átlövésbők egyenlít 2-2.

4. perc: Balogh védekezik, hétvéteres, kiállítás. Gensheimer bedobja 2-1.

3. perc: Balogh lövését a világklasszis Landin védi.

2. perc: Schmid egyenlít 1-1.

1. perc: mi kezdtünk! Källman kiszorított helyzetből lő, 0-1!

18.58: boldog szegediek a lelátón: bízunk benne, hogy így is marad!

18.41: Lassan, lassan telik a SAP Aréna. Tegnap este még Usher koncertet rendeztek, pörög az élet Mannheimben. Szépen megtelt a MOL-Pick Szeged szurkolóinak a szektora, hamarosan kezdünk! CSAK ELŐRE!

18.23: A hazaiaknál a keretben van a spanyol Guardiola is, aki sérüléssel bajlódott, nem valószínű, hogy játszik a Pick ellen.

18.20: Már mindkét csapat melegít, kint a pályán. A Szeged egységesen, míg a hazai szállingózva érkeztek. Közel 20 szegedi szurkoló már a lelátón.

Balogh Zsolt melegít.

Már a SAP Arénában a csapat. Ilyés Ferenc éppen Bjarte Myrhollal, a Löwen légiósával beszélget, hiszen ők Veszprémben csapattársak voltak. A szállásról 5 perc itt volt a busz, így igazén nem kellett sokat utazni. Nem lesz tele a csodaszép aréna, a helyiek 12 ezer 900 fős létesítménybe 5 ezer nézőt várnak, így a felső karéj le is van függönyözve.
16.30-tól közös kávézás, majd 17 órakor irány a SAP Aréna, 19 órakor kezdődik a BL-meccs, a nagy fellépés, tét a legjobb nyolc közé kerülés. Minden rendben, délelőtt sétált egy nagyot a társaság, majd meccselemzés volt, ezután 13 órakor ebédelt a MOL-Pick Szeged, majd pihenő következett. Mindenki elszánt. Pastor mester a séta után is tartott egy rövid lelkesítőbeszédet. Mindenki elszánt, mindenki nagyon akar! Legközelebb már az Arénából jelentkezünk, amely nem telik meg, 5 ezer nézőt várnak a meccsre, így csak a fele lesz nyitva. Nem maradnak magyar szurkolók nélkül a fiúk, Szegedről két kisbusz kelt útra, és jön a 4 fős svájci szegedi különítmény is, így lehet, majd magyar szót hallani a lelátón.

Wyszomirski összpontosít.

Minden rendben, továbbra is tavaszias az idő Németországban, napsütésre ébredt a társaság, amely már túl van a reggelin. 11.30-kor sétálni megy a MOL-Pick Szeged, majd közös meccselemzés következik.

- Jót pihentem, jól aludtam, frissen ébredtem, jó látni, hogy süt a nap. Felkészültünk a Löwenből, kemény meccsre számítok, de képesnek tartom a csapatomat arra, hogy meglepetést okozzunk. Jó volt Pastor-mester motivációs beszéde, amikor mindenkitől megkérdezte, hogy mi volt élete eddigi legnagyobb győzelme. Ez sem véletlen, hiszen hihetetlen fontos találkozó előtt állunk, sokunknak ez élete nagy meccse lehet. Jó lett volna a SAP Arénában edzeni, kicsit szokni a környezetet, de ez már a múlt, most már a jelenre koncentrálunk - nyilatkozta Zubai Szabolcs, a MOL-Pick Szeged beállósa.
Csütörtök, 21.00:
Edzett a csapat. Egy tornateremben, Mannheimtől távol, egyre messzebb. 17.30-kor indultunk, 30 perc autópálya következett, miután megérkezett a MOL-Pick Szeged egy ismeretlen nevű kistelepülésre, egy suli tornacsarnokába. A SAP Arénában Usher koncertet  rendeznek, ezért nem tudott ott edzeni a csapat. Azért lehet, hogy lett volna normálisabb létesítmény is, mint ahol kénytelen volt tréninget vezényelni Juan Carlos Pastor, de erre jegyezte meg ő is: „A németek már ilyenek. Berlinben is egy órát utaztunk, és..."

A tréning szokás szerint a spanyol mester szavaival kezdődött. Ez egy lelkesítőbeszéd, amely a játékosok lelkéhez szól. Pastor mindenkitől megkérdezte, hogy melyik volt élete legnagyobb győzelme, amit eddig a pályafutása alatt aratott? Jöttek a válaszok! Kiemelte, hogy most egy komoly, nagy kihívásokkal teli meccs előtt áll a MOL-Pick Szeged, és életük egyik nagy meccsük előtt állnak. A csapat szeretne ott lenni a legjobb nyolc között, éppen ezért még nagyobb alázattal, hittel és lelkesedéssel vessék magukat a küzdelembe.

Mannheimtől messze, egy tornacsarnokban edzett a MOL-Pick Szeged kézilabdacsapata. Fotó: Süli Róbert (galéria)

Ezután a szokásos bemelegítő játékok vették a kezdetét. A lábtengócsatát az Ilyés Zubai duó nyerte a Pastor, Vadkerti páros ellen. „A mester nem volt formában...!" - szólt a kapitány tréfásan.

Tudjuk a védekezés! Ez a legfontosabb elem a Pastor-iskolában. Éppen ezért vették át lépésről lépésre az edzésen a szegedi játékosok a Löwen elleni taktikát. Mindenkinek kidolgozott feladata van a németek ellen. Nem egyszerű feladat, hiszen hihetetlen tempót diktál a germán együttes, éppen ezt lesz a legfontosabb semlegesíteni, felvenni a ritmust, visszafutni.

19.30-kor ért véget az edzés. Újabb 30 perc buszozás következett, elhaladva a SAP Aréna mellett, ahol péntek este következik az év első komoly nagy feladata: csata a VELUX EHF Bajnokok Ligájában, a legjobb 16 között, ahol a tét a legjobb nyolc közé jutás.

14.45: Reggel csúnya, esős idő búcsúztatta a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapatát. Juan Carlos Pastor együttese 6 óra előtt néhány perccel indult az újszegedi sportcsarnok elől, és ez a rossz idő kitartatott a Liszt Ferenc reptérig. Esett rendesen, a játékosok ebből keveset vettek észre, hiszen legtöbben aludtak. A Frankfurtba induló járat közel 30 perces késéssel szállt fel, azonban ez legyen a legnagyobb gond. Németországban napsütés, 14 fok várta a csapatot, amely a Sierra, Wyszomirski, Parrondo, Prodanovics, Ancsin, Balogh, Hegedüs, Zubai, Bombac, Fekete, Ilyés, Blazevic, Robledo, Källman, Vadkerti kerettel indult útnak. Mindegía sérülés - már otthon van Spanyolországban és Pamplomában folytatja a rehabilitációt, április elején tér vissza Szegedre, a Veszprém elleni idegenbeli rangadó már a lelátón szorít a társaknak -, Vranjes pedig eltiltás miatt nem tarthatott a társakkal.

- Kicsit fárasztó volt az út, de lesz időnk kipihenni magunkat, este pedig következik az edzés. Tegnap is megnéztük a Löwen játékát, alaposan kielemeztük őket. Most nincs akkora drukk bennem, mint az Aalborg elleni találkozó előtt, hiszen ekkor egyedül voltam a beállós posztra, most itt van Zubai Szabi, így vele kell megoldanom a feladatot - nyilatkozta Hegedüs Márk, akit a szurkolók éppen a dán csapat ellen mutatott teljesítménye alapján február legjobb szegedi játékosának választottak meg.

A csapatért a Bundesligában szereplő Hoffenheim labdarúgócsapatának a busza jött, és szállította Frankfurtból Mannheimbe. A város szélén van a szállás, a Best Western Hotel, amely nincs messze a gyönyörű szép SAP Arénától. Igazán furcsa volt látni a remek sportkomplexumot, miközben a háttérben a gyárkémények ontották a füstöt, hirtelen az embernek olyan érzése támadt, mintha Dunaújvárosban járna...

A csapat nem a meccshelyszínen tréningezik majd, mert ma is rendezvényt tartanak benne. Szerencsére mindenki egészséges, ebéd után mindenki pihenőre tért. 17.30-kor indul a MOL-Pick az edzésre, 18 órától pedig foglalkozást vezényel a Pastor-Krivokapics-Fekete edzőtrió.

A tét pénteken (kezdés: 19 óra, online: delmagyar.hu, élő: Digi Sport 1 tévé) nem kisebb, mint a legjobb nyolc közé jutás. A Löwen remekel az elmúlt időszakban, így komoly kihívás előtt áll a szegedi együttes. Csakis precíz, koncentrált játékkal lehet esélye arra, hogy kiharcolhassa a továbbjutást. A visszavágót március 22-én rendezik.

Legközelebb este a tréning után jelentkezünk.